Мистецтво бити влучно - фрі-файт

02 травня 12:26
Переглядів: 116
Валерій Чоботарь

Протягом останніх 30-ти років у світі відбувається процес формування цілісних єдиноборств, в яких немає обмежень.

Так, у 1995 році в Україні вперше виник новий вид бойового мистецтва — фрі-файт. Він поєднує в собі досвід та техніку ведення бою практично всіх існуючих єдиноборств світу. Засновником фрі-файту є Андрій Старовойт.

В перекладі на українську, "фрі-файт" — це вільний бій. Тобто, спортсмени не сковані рамками у виборі прийомів. При мінімальних обмеженнях з метою безпеки та уникнення травм, вони отримують максимальну свободу дій. Під час тренувань хлопці опановують унікальну техніку, напрацьовують витривалість, нарощують силу та швидкість.

Національна Всеукраїнська Федерація фрі-файту має представництво практично у всіх областях України, в тому числі у Тернополі та на Тернопільщині. В Тернополі успішно працюють 2 зали: по вул. Богдана Лепкого 1 (одноповерхова прибудова до дитячого садка) та в приміщенні ЗОШ № 16. Тренування проходять під керівництвом та пильним наглядом досвідчених тренерів: Валерія Чоботаря та Олександра Долішнього.

Мабуть, чи не найвагомішою особливістю фрі-файту є наявність ідеології. Вона полягає у чітко задекларованих Цінностях: батьки, Батьківщина, Вчитель… "Це — Три Цінності, для яких потрібно жити, і за які, якщо прийде час, з честю віддати своє життя" — саме так їх трактує школа "Пересвіт". Мистецтво вільного бою карбує у хлопцях почуття власної гідності, самооцінки, патріотизму, духу чемпіонів, козаків…

— Фрі-файт ми сприймаємо не як спорт, а як систему виховання. Це засіб для формування певних чоловічих рис, які зараз не надто популярні у світі. Сьогодні дуже багато з них штучно замінені поняттями "успішність", "перспективність"… А завдання фрі-файту — це, в першу чергу, повернути чоловікові чоловічі якості: мужність, честь, відвагу і повагу. Ще однією особливістю фрі-файту є наявність певних Цінностей: батьки, які є основою всього, Батьківщина, земля, край, народ, і, звісно, Вчителі — це люди, які з’являються в нашому житті ще в дитинстві та наповнюють нас певними знаннями, вміннями, якостями. До них повинна бути повага і любов, — ділиться керівник тернопільського обласного осередку Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств Валерій Чоботарь.

Влітку бійці зі всієї України з’їжджаються у духовний, оздоровчо-спортивний комплекс, де пропагується патріотичне виховання — Червонодібровську Січ. У козацькому таборі спортсмени проходять справжній вишкіл: ранковий "підйом", шикування та пробіжку, опановують техніку українських бойових мистецтв, вивчають історію України, спілкуються з наставниками, відомими спортсменами, знаменитостями. За словами бійців, Січ — це духовний, в певній мірі містичний центр, де вони проникають історичним духом.

Задля стимулювання хлопців до самовдосконалення, постійно проводяться змагання різного рівня: для аматорів, еліти та майстрів. Організатори залучають меценатів, які мають змогу надати спортсменам фінансову підтримку. До змагань такого рівня належить Кубок Буковеля з фрі-файту. Це унікальна можливість для бійців показати себе, свою техніку і вміння та отримати матеріальний стимул до подальшої праці над собою. Організатори вважають, якщо людина досягла такого рівня, що може виступати на одному із найрейтинговіших змагань, вона неодмінно заслужила на винагороду.

Цього літа відбудеться Чемпіонат світу з фрі-файту. Він буде проходити у Лас-Вегасі під егідою однієї із найпопулярніших організацій UFC.

— Чемпіонат світу — це, мабуть, найвищий до тепер рівень. Із західної України ми готуємо 4-х хлопців: Ігора Слюсарчука, Тараса Піхуника, Віктора Кийко — з Тернополя і Тараса Сапу з Івано-Франківська. На жаль, не відомо чи відбудеться ця поїздка, оскільки вона потребує значного фінансування. Але ми будемо шукати небайдужих людей, які їй посприяють, — каже Валерій Чоботарь.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: