На Форумі видавців у Львові відбудеться презентація книги-альбому "ГАЛИЧИНА – український здвиг"

02 вересня 13:12
Переглядів: 174
ГАЛИЧИНА

І все таки для України 2014 - знаковий. З країни втекло (цікаво за чийого сприяння?) декілька одіозних політичних туш. Український народ провів революцію Гідності, а тепер все голосніше висловлюється за життям у цивілізованій і єдиній країні. Щоправда доводиться вести відчайдушну боротьбу із клятим прокацапським бидлом на Донбасі, де більшість люмпена з ненавистю відноситься до нас, українців, і нашої державної, а значить - законної влади і армії. Сто років тому подібна ситуація спіткала і Галичину, де російські солдати і їх прислужники знищили чимало української старовини.

Однак не все потрапляло до їх брудних лап. Зокрема, ентузіаст українського спорту Степану Гайдучкові, який пережив чотири (!) війни зумів зберегти для нащадків короля Данила понад тритисячну фото збірку, літературу, періодику, фалеристику і багато іншого. Переховував матеріали-скарби ревно і ворог не довідався про їх існування.

У роки Другої світової війни італійський діяч ФІФА Отторіно Бараззі у подібний спосіб переховав під ліжком свекрухи серед старого взуття золоту богиню Ніке від німецьких фашистів. На старості літ пан Степан власноруч зібрану збірку переказав родині Крип’якевич (пп. Роману і Лесі).

І ось на днях з ініціативи пані Крип’якевич вийшов друком велетенський альбом, у якому, на думку авторів, вміщено актуальні світлини, які відображають і славлять увесь спортивний рух Галичини. Тут є фото керівників та спортовців, які займаються копаним м’ячем і гаківкою на траві, легко і важкоатлети, наколесники і туристичні прогульки, совгарі та санчники. А передовсім світлини із життєдіяльності «Сокола Батька», УСуСів і УГА. Чимало зображень, які представляють реальну дійсність галичан. Та не зважаючи на труднощі на кожному фото зображено галицьку еліту. Пані у строгих сукнях, а панове у костюмах, з обов’язковими на той час мелоніком і палицями-ціпками, що сто років тому являлося набором галичана-джентльмена.

Як зазначив у вступному слові альбому видавець Юрій Николишин: «Столітня давність – а людські очі немов живі як сьогодні. Зблискують такою енергією, що не завжди зустрінеш і серед нині живучих».

Ігор Мельник, громадський діяч додав: «Цей фотоальбом є першим виданням унікальної колекції світлин, поштівок та документів, які протягом всього свого життя збирав Степан Гайдучок».

Оксана Вацеба, професор, кандидат педагогічних наук завершила свою статтю словами: «Дорогому Сівачу зерна добра на рідній ниві» - написано над могилою професора Степана Гайдучка. Віриться, що це зерно зродить щедрий вражай».

Від себе додам. Воно то так, але хто і коли востаннє побував на місці вічного спочинку людини, яка зібрала і зберегла для нас такий неоціненний та не досліджений скарб?

Презентація альбому "ГАЛИЧИНА – український здвиг: за матеріалами архіву Степана Гайдучка" відбудеться 12 вересня ц.р. (п’ятниця) в рамках Форуму видавців в конферец-залі готелю "Жорж" (Львів, пл. Міцкевича, 1). Початок о 17 год.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: