На франківському озері змагаються плавці з усієї країни, щоб поїхати в Нідерланди

15 червня 14:15
Переглядів: 458
Плавання

У середу, 15 червня, на івано-франківському міському озері розпочався чемпіонат України з плавання на відкритій воді. Ці змагання є кваліфікаційним етапом на дорослий і юніорський чемпіонати Європи, що відбудуться у липні в Нідерландах.

У перший день змагань, 15 червня, плавці 1999-2000 р.н. долали дистанцію у сім з половиною кілометрів, а дорослі – десятикілометрову відстань. Одне коло має протяжність два з половиною кілометри. До Івано-Франківська приїхали спортсмени з дев’яти областей: Дніпропетровщини, Криворіжчини, Запоріжчини, Рівненщини, Київщини, Тернопільщини, Полтавщини, Харківщини. І, звісно, є представники Прикарпаття.

Генеральний секретар Федерації плавання України Андрій Власков каже, що змагання на вікдритій воді – це дуже непросто.

“Спортсмени борються не лише з суперниками, а й з природніми умовами. Тому в регламенті ми навіть передбачили резервний день, на випадок дощу”, – говорить він.

Начальник відділу спорту департаменту молодіжної політики і спорту франківської міськрадиДенис Рудницький розповів, що змагання профінансувала Федерація плавання України. З міського бюджету, додає він, виділили десять тисяч гривень на очистку акваторію міського озера від сміття та водоростей.

На час запливів на озері чергуватимуть рятувальники на катамаранах, також є машина швидкої допомоги. Учасники мажуть тіло борсуковим жиром, аби не замерзнути.

У п’ятницю, 17 червня, завершальний день чемпіонату. Дорослі та юніори 1999 року народження і молодші змагатимуть на п’ятикілометровій дистанції.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: