На "Кубку Карпат" з водного поло визначилися фіналісти

13 вересня 16:01
Переглядів: 128
кубок карпат водне поло

У Львові триває ІІ Міжнародний турнір «Кубок Карпат – 2015» з водного поло. Головний приз виборюватимуть національні збірні Польщі, Молдови, Словаччини та України. Вчора, 12 вересня, у другий день змагань команди зіграли по два матчі – зранку відбулися ігри другого туру групового етапу, а ввечері – третього. За їх підсумками визначилися учасники фінального поєдинку та команди, які зіграють у «бронзовому» матчі.

1

Обидві ранкові зустрічі пройшли за помітної переваги одної з команд. Так у першій грі дня Молдова – Польща молдавани відкрили рахунок, а згодом могли збільшити свою перевагу й до двох м’ячів, однак не реалізували п’ятиметровий штрафний кидок (ватерпольний пенальті). Тож здавалося, на глядачів чекає цікаве видовище, а інтрига зберігатиметься до самого кінця. Однак насправді підопічних Михайла Нагорного за великим рахунком вистачило лише на два періоди. На екваторі матчу рахунок був 6:4 на користь поляків. А от у третій чверті гри Кадра закинула у ворота суперника аж вісім м’ячів, а в свої пропустила тільки три і в такий спосіб збільшила свою перевагу в рахунку до семи голів – 14:7. У підсумку все так і закінчилося подвійною перевагою команди Едварда Куяви – 18:9.

А в грі Україна – Словаччина інтригу було вбито вже у першому періоді. Наші хлопці, що називається, рвонули з місця у кар’єр, і за перші вісім хвилин матчу закинули чотири «сухих» м’ячі. У подальшому «синьо-жовті» трохи скинула оберти, але не суттєво, продовжуючи забивати голи на будь-який смак. Щоправда, словаки намагалися чинити опір, але виходило у них це не надто вдало. Тож фінальна сирена зафіксувала звитягу підопічних Валерія Завізіона аж у дев’ять пунктів – 15:6.

Таким чином, вже після другого туру стало зрозуміло, що у фіналі турніру зіграють Україна й Польща, в активі яких вже було по дві перемоги. Натомість Словаччина і Молдова, програвши і «синьо-жовтим», і «біло-червоним», достроково змушені були змиритися з тим, що зійдуться в очному протистоянні лише за «бронзу».

Втім, вечірні ігри, які фактично стали репетицією сьогоднішніх фіналів, пройшли далеко не в товариській атмосфері. Більше того, у матчі Молдова – Словаччина за 23 секунди до фінальної сирени навіть виникла бійка «стінка на стінку», що у водному поло трапляється вкрай рідко навіть на офіційних чемпіонатах, не кажучи вже про турніри, які мають по суті товариський статус. Але спорт є спорт – тут перемогти хоче кожен, і як бачимо, навіть у грі, яка фактично нічого не вирішує…

Що ж до гри, то вона нагадувала гойдалки – вперед виходила то одна команда, то інша. Показовою у цьому плані була ситуація, що на перших хвилинах другого періоду (за рахунку 3:3), словаки закинули тричі поспіль і вийшли вперед на цілком комфортні три м’ячі – 6:3. Але після цього вже молдовани у свою чергу забили чотири голи і вже вони були попереду – 7:6. На початку заключної чверті на табло горіли рівні цифри – 9:9. Однак на кінцівку, як це не дивно, виходячи з передматчевих прогнозів, більше сил залишилося у збірної Молдови, яка й перемогла – 11:9. Можливо, словаки просто берегли енергію на бійку у воді, про яку ми згадували вище…

Ще більш драматичною видалася гра Україна – Польща, у якій глядачі стали свідками, так званого, відкритого водного поло. Це була справжня феєрія голів, причому один красивіший попереднього. Для глядачів матч став справжнім видовищем, яке хочеться дивитися й дивитися. Натомість тренери такі поєдинки називають «інфарктними». Загалом суперники на двох закинули 24 м’ячі – по 12 на брата, тож все закінчилася бойовою нічиєю – 12:12. А найцікавіше, що після кидка 10-го номера поляків Бартоша Шиманського рахунок став 10:10, а за кілька хвилин вже 11-й номер Кадри Оскар Шимонік у черговий раз встановив паритет і на табло загорілися цифри 11:11.

З учорашніх вечірніх матчів, таким чином, висновок можна зробити один – сьогодні і в «бронзовому» поєдинку, і в фінальному буде на що подивитися. Більше того, навіть незважаючи на прохолодну погоду у місті Лева, вода у басейні СКА буде закипати ледь не в прямому значенні слова.

2

Довідка

Водне поло. Чоловіки

ІІ Міжнародний турнір «Кубок Карпат – 2015»

Львів. 11 – 13 вересня. Басейн СКА

Груповий етап

Матч №3

Польща – Молдова – 18:9 (3:1, 3:3, 8:3, 4:2)

12 вересня. Початок – 09:00. Львів. Басейн СКА. 40 глядачів.

Судді: Мар’ян Островський, Вадим Скуратов (обидва – Україна).

Польща: Ян Шабловскі, Павел Ліс – Павел Радзінскі (6), Гжегош Мос (3), Мартін Андрушкевич (2), Бартоломей Ковалевські, Якуб Беднарек (3), Пьотр Міхальскі, Міхал Бар (2), Марцін Бар (2), Бартош Шиманскі, Оскар Шимонік.

Головний тренер – Едвард Куява.

Молдова: Дмитро Нікітін, Олег Старший – Олег Кубасов, Олександр Чумак (2), Артур Калиновський, Олександр Флоря, Андрій Руссу (2), Завн Степанян, Кирило Ляхов, Олег Грибанов (1), Олександр Трусько (1), Олександр Сосінов (1), Андрій Кавкалк, Андрій Тарасов (2).

Головний тренер – Михайло Нагорний.

Матч №4

Україна – Словаччина – 15:6 (4:0, 3:2, 5:2, 3:2)

12 вересня. Початок – 10:15. Львів. Басейн СКА. 150 глядачів.

Судді: Кшиштоф Гарболевскі (Польща), Олег Грибанов (Молдова).

Україна: Денис Волончук, Костянтин Нікольский – Олексій Шведов (1), Юрій Мамєтьєв (2), Роман Грищук (2), Олександр Дядюра (3), Олександр Єрмаков (1), Олександр Абрамов (1), Віталій Свіщов, Станіслав Дубелір, Богдан Дзядик (1), Кирило Наволоков (4), Гліб Шульженко.

Головний тренер – Віталій Завізіон.

Словаччина: Томаш Балог, Петер Калавскі – Патрік Гаспарік (1), Ерік Галушка (1), Річард Руснак, Юрай Діли, Мартін Діли (1), Мартін Палащак (1), Томаш Орем, Томаш Грівальскі, Річард Кєрлонц (2), Ян Сурін.

Головний тренер – Кароль Бачо.

Матч №5

Молдова – Словаччина – 11:9 (3:3, 2:3, 3:3, 3:0)

12 вересня. Початок – 16:45. Львів. Басейн СКА. 100 глядачів.

Судді: Кшиштоф Гарболевскі (Польща), Вадим Скуратов (Україна).

Молдова: Дмитро Нікітін, Олег Старший – Олег Кубасов, Олександр Чумак (3), Артур Калиновський (1), Олександр Флоря, Андрій Руссу (1), Завн Степанян, Кирило Ляхов, Олег Грибанов (1), Олександр Трусько (1), Олександр Сосінов (3), Андрій Кавкалк, Андрій Тарасов (1).

Головний тренер – Михайло Нагорний.

Словаччина: Томаш Балог, Петер Калавскі – Патрік Гаспарік (1), Ерік Галушка (2), Річард Руснак, Юрай Діли (1), Мартін Діли, Мартін Палащак (1), Томаш Орем (1), Томаш Грівальскі (1), Річард Кєрлонц (2), Ян Сурін.

Головний тренер – Кароль Бачо.

Матч №6

Україна – Польща – 12:12 (5:4, 3:3, 3:3, 1:2)

12 вересня. Початок – 18:00. Львів. Басейн СКА. 250 глядачів.

Судді: Олег Грибанов (Молдова), Вадим Скуратов (Україна).

Україна: Денис Волончук, Віталій Петров – Олексій Шведов, Юрій Мамєтьєв (1), Роман Грищук (1), Олександр Дядюра (4), Олександр Єрмаков (1), Олександр Абрамов, Віталій Свіщов, Станіслав Дубелір, Богдан Дзядик (1), Кирило Наволоков (4), Гліб Шульженко.

Головний тренер – Віталій Завізіон.

Польща: Ян Шабловскі, Павел Ліс – Павел Радзінскі, Гжегош Мос, Мартін Андрушкевич (4), Бартоломей Ковалевські, Якуб Беднарек (1), Пьотр Міхальскі, Міхал Бар (2), Марцін Бар, Бартош Шиманскі (1), Оскар Шимонік (4).

Головний тренер – Едвард Куява.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: