На "Кубку Карпат" з водного поло визначилися фіналісти

13 вересня 16:01
Переглядів: 101
кубок карпат водне поло

У Львові триває ІІ Міжнародний турнір «Кубок Карпат – 2015» з водного поло. Головний приз виборюватимуть національні збірні Польщі, Молдови, Словаччини та України. Вчора, 12 вересня, у другий день змагань команди зіграли по два матчі – зранку відбулися ігри другого туру групового етапу, а ввечері – третього. За їх підсумками визначилися учасники фінального поєдинку та команди, які зіграють у «бронзовому» матчі.

1

Обидві ранкові зустрічі пройшли за помітної переваги одної з команд. Так у першій грі дня Молдова – Польща молдавани відкрили рахунок, а згодом могли збільшити свою перевагу й до двох м’ячів, однак не реалізували п’ятиметровий штрафний кидок (ватерпольний пенальті). Тож здавалося, на глядачів чекає цікаве видовище, а інтрига зберігатиметься до самого кінця. Однак насправді підопічних Михайла Нагорного за великим рахунком вистачило лише на два періоди. На екваторі матчу рахунок був 6:4 на користь поляків. А от у третій чверті гри Кадра закинула у ворота суперника аж вісім м’ячів, а в свої пропустила тільки три і в такий спосіб збільшила свою перевагу в рахунку до семи голів – 14:7. У підсумку все так і закінчилося подвійною перевагою команди Едварда Куяви – 18:9.

А в грі Україна – Словаччина інтригу було вбито вже у першому періоді. Наші хлопці, що називається, рвонули з місця у кар’єр, і за перші вісім хвилин матчу закинули чотири «сухих» м’ячі. У подальшому «синьо-жовті» трохи скинула оберти, але не суттєво, продовжуючи забивати голи на будь-який смак. Щоправда, словаки намагалися чинити опір, але виходило у них це не надто вдало. Тож фінальна сирена зафіксувала звитягу підопічних Валерія Завізіона аж у дев’ять пунктів – 15:6.

Таким чином, вже після другого туру стало зрозуміло, що у фіналі турніру зіграють Україна й Польща, в активі яких вже було по дві перемоги. Натомість Словаччина і Молдова, програвши і «синьо-жовтим», і «біло-червоним», достроково змушені були змиритися з тим, що зійдуться в очному протистоянні лише за «бронзу».

Втім, вечірні ігри, які фактично стали репетицією сьогоднішніх фіналів, пройшли далеко не в товариській атмосфері. Більше того, у матчі Молдова – Словаччина за 23 секунди до фінальної сирени навіть виникла бійка «стінка на стінку», що у водному поло трапляється вкрай рідко навіть на офіційних чемпіонатах, не кажучи вже про турніри, які мають по суті товариський статус. Але спорт є спорт – тут перемогти хоче кожен, і як бачимо, навіть у грі, яка фактично нічого не вирішує…

Що ж до гри, то вона нагадувала гойдалки – вперед виходила то одна команда, то інша. Показовою у цьому плані була ситуація, що на перших хвилинах другого періоду (за рахунку 3:3), словаки закинули тричі поспіль і вийшли вперед на цілком комфортні три м’ячі – 6:3. Але після цього вже молдовани у свою чергу забили чотири голи і вже вони були попереду – 7:6. На початку заключної чверті на табло горіли рівні цифри – 9:9. Однак на кінцівку, як це не дивно, виходячи з передматчевих прогнозів, більше сил залишилося у збірної Молдови, яка й перемогла – 11:9. Можливо, словаки просто берегли енергію на бійку у воді, про яку ми згадували вище…

Ще більш драматичною видалася гра Україна – Польща, у якій глядачі стали свідками, так званого, відкритого водного поло. Це була справжня феєрія голів, причому один красивіший попереднього. Для глядачів матч став справжнім видовищем, яке хочеться дивитися й дивитися. Натомість тренери такі поєдинки називають «інфарктними». Загалом суперники на двох закинули 24 м’ячі – по 12 на брата, тож все закінчилася бойовою нічиєю – 12:12. А найцікавіше, що після кидка 10-го номера поляків Бартоша Шиманського рахунок став 10:10, а за кілька хвилин вже 11-й номер Кадри Оскар Шимонік у черговий раз встановив паритет і на табло загорілися цифри 11:11.

З учорашніх вечірніх матчів, таким чином, висновок можна зробити один – сьогодні і в «бронзовому» поєдинку, і в фінальному буде на що подивитися. Більше того, навіть незважаючи на прохолодну погоду у місті Лева, вода у басейні СКА буде закипати ледь не в прямому значенні слова.