На Львівщині обговорено перспективи розвитку Карпатського євро регіону

11 серпня 09:37
Переглядів: 162
Спорт

10-11 серпня 2016 року в Трускавці на Львівщині відбувається робоча зустріч, присвячена проблематиці розвитку туризму в Карпатському Єврорегіоні.

У зустрічі з українського боку беруть участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка; керівники обласних рад Львівської, Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей Олександр Ганущин, Михайло Рівіс, Іван Мунтян; заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович; голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець; директор департаменту Міністерства економічного розвитку України Іван Ліптуга; заступник міського голови міста Трускавець Олександр Ткаченко; виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин та ін. Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації представляла заступник начальника управління Оксана Вацеба.

У складі польської делегації: заступник Міністра спорту та туризму Республіки Польща Давід Лясек; голова комісії з питань фізичної культури, спорті і туризму Сейму Республіки Польща Іренеуш Рась; голова постійної підкомісії з питань  туризму комісії з питань фізичної культури, спорті і туризму Сейму Республіки Польща Гжегож Янік; депутат Сейму Республіки Польща Богдан Жоньца; Маршалок Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль; директор Представництва Польської туристичної організації в Україні Влодзімєж Щурек; Генеральний консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур.

Під час зустрічі було обговорено спільні дії та заходи її сторін в частині підвищення туристичної привабливості регіону та ефективного використання його географічних, історико-культурних, інфраструктурних, рекреаційних, бальнеологічних, аграрних, спортивних ресурсів. Цьому процесу сприяє й міжнародна співпраця з польськими партнерами, використання фінансових інструментів Європейського Союзу за Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Завдяки співпраці в рамках розвитку туристичного потенціалу Карпатського Єврорегіону українська сторона сподівається залучити додаткові фінанси та розробити консолідовану стратегію розвитку рекреаційних зон разом із Польщею.

"Знаково, що на Львівщині відбувається така подія. Це підкреслює, що наша область стає центром Карпатського Єврорегіону і за кількістю подій, і за присутністю посадових осіб. Переконаний, що сьогоднішня зустріч є добрим інструментом для досягнення реальних результатів у розвитку туризму і, як наслідок, створення додаткових робочих місць, - наголосив Олег Синютка. Також керівник Львівщини зупинився на ролі якісних доріг у залученні туристів: "Звичайно, що без доріг ніхто не поїде. Ми бачимо, що одна тільки дорога від траси Київ – Чоп до Славського і Волосянки – практично на 100% завантажила всі потужності. І сьогодні виглядає так, що в цих місцях будуть спороджуватися нові готельні та гірськолижні комплекси. Дорога на Старий Самбір і на Турку – абсолютно відкриє регіон, який сьогодні представлений тільки однією базою параолімпійського спорту. Але ми думаємо, що це буде найбільш перспективна точка для подальшого розвитку туристичної інфраструктури".

"Немає жодних сумнівів, що Польща й Україна йдуть разом, зокрема і в галузі туризму ці дві країни спільно будують це майбутнє. - Говорить заступник Міністра спорту та туризму Республіки Польща Давід Лясек. - Ми повинні створити такий туристичний пакет, який би сприяв тому, щоб люди з усього світу приїжджали в Карпати. Від імені польського уряду і парламенту ми будемо звертатися в Брюссель із проханням виділити кошти для розвитку Карпатського Єврорегіону – підтримки і відновлення спільної історичної, туристичної, природної спадщини".

Представники Сейму і профільних міністерств Республіки Польща, які беруть участь у зустрічі у Трускавці щодо розвитку туризму в Карпатському Єврорегіоні, отримали в подарунок українські вишиванки.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: