На Львівщині спортивний центр приймає на реабілітацію воїнів АТО

16 січня 20:00
Переглядів: 255
спорт

З першого лютого Західний реабілітаційно-спортивний центр, що в селі Яворвів на Львівщині, готовий приймати перших бійців і ветеранів АТО.

15 січня 2015 року в селі Яворів Турківського району відкрито другу чергу будівництва Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України.

Будівництво реабілітаційно-спортивного центру, що розмістився на 189 га площі розпочали 2006 року та коштувало державі 160 млн грн.

Центр вводився в експлуатацію у дві черги. Після відкриття першої черги спортивної бази у січні 2010 року спортсмени параолімпійці відразу взялися тут до тренуваннь, а сьогодні – 15 січня 2015 офіційно завершено другу частину будівництва.

Сьогодні відкрито новий житловий корпус на 200 ліжкомісць. Також тут розташований конференц-зал, їдальня, комплекс саун, пральня. У будівлі є спеціально обладнані ліфти для людей з особливими потребами, усі україномовні написи дубльовані англійською мовою та шрифтом Брайля. Спортсмени тренуються на сучасному обладнанні.

На території центру збудована сучасна лижна траса та двокілометрова канатна дорога, які є одними з найкращих у Європі і відповідають всім вимогам для прийняття Кубку світу.

Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту інвалідів України, назвав Західний реабілітаційно-спортивний центр високим досягненням України.

"Саме тут будуть здійснювати надзвичайні гуманітарні і величні справи для українського народу. Саме тут буде джерело перемоги українського спорту. Паралімпійська збірна уже довела, що цей центр є унікальним і необхідним для перемог на Зимових олімпійських іграх. Вже сьогодні діти з інвалідністю зі Сходу пройшли реабілітацію у нашому центрі. Також уже підготовані програми реабілітації воїнів АТО, які у середовищі паралімпійців, дефлімпійців готові розпочати нове життя", – зазначив Валерій Сушкевич.

Участь у заході також взяли Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, керівництво Львівської області, члени національних паралімпійських та дефлімпійських збірних команд України з лижних гонок та біатлону, спортсмени-паралімпійці з інших видів спорту, люди з інвалідністю, що проходять реабілітацію засобами фізичної культури і спорту та громадські активісти.

"Це фантастичний та унікальний об'єкт, яким Україна може пишатися, бо він відповідає всім європейським стандартам реабілітації людей з обмеженими можливостями. Тут буде також проходити реабілітація воїнів АТО засобами спорту. Вже з першого лютого центр готовий приймати перших бійців і ветеранів АТО, є тут і унікальні тренажери, наприклад такий, що може навчити кататися на лижах інвалідів", - наголосив Міністр молоді та спорту.

У рамках заходу відбулося також нагородження переможців і призерів чемпіонату України з лижних гонок.

У планах - будівництво ще одного фізкультурно-спортивного центу з тренажерами та споруди біатлонного комплексу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: