На Львівщині успішно розвивається молодий вид спорту - Хортинг

21 лютого 12:59
Переглядів: 329
хортинг

Вперше на львівщині 16-17 лютого 2013 року у місті Трускавець на базі ДЮСК "Спортовець" відбувся Відкритий Всеукраїнський турнір з хортингу серед юнаків і дівчат 12-13 років,  кадетів і кадеток 14-15 років, юніорів і юніорок, 16-17 років та молоді 18-21 рік у розділах "Форми", "Показовий виступ" та "Двобої" присвячений 24-ій річниці виведенню військ з Афганістану. Поборотись за нагороди приїхало 105 спортсменів з 5 областей України (13 команд ): Полтавська, Київська, Херсонська, Львівська, Закарпатська.

За результатами двох днів змагань представники Львівського осередку завоювали 24 - золоті, 13 - срібних та 8 - бронзових медалей в загальному 45-ть медалей, це перше загальнокомандне місце - 81 бал, друге загальнокомандне місце 40 балів посів Київський міський осередок хортингу та третє загальнокомандне місце посіла Тячівський міський осередок хортингу - 23 бали.

На урочистому відкритті змагань були присутні: Орест Шевчук - заслужений тренер України, Микола Кобільник - почесний президент Львівського обласного осередку хортингу, Іван Андруневчин - голова Дрогобицької міської організації воїнів афганців, Олексій Семигал - перший Віце - президент всеукраїнського об'єднання "Української Федерації Хортингу", голова суддівської колегії УФХ,  Віталій Плеханов - головний суддя змагань, віддали шану загиблим воїнам та побажали спортсменам гарно виступити на змаганнях, проявити бійцівський дух та продемонструвати вищу техніку виконання прийомів з хортингу

Безпосереднім організатором турніру виступив "Дрогобицький міський осередок федерації хортингу України", за вагомої підтримки спонсорів та меценатів: Микола Кобільник (почесний президент Львівського обласного осередку з хортингу), Володимир Іллічу Козявкін (генеральний директор клініки відновного лікування у м.Трускавець). ДЮСК "Спортовець" - директор Любомир Мацькович. Готували спортсменів до змагань тренери - Денис Іваницький та Андрій Шевчук.

Довідково:

Слово «Хортинг» походить від назви відомого в світі славетного острова Хортиця, де була розташована і діяла Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу. Ідея виникнення Хортингу, як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язана з відродженням давніх народних традицій, що передавались з покоління в покоління.

В період між походами на Січі проводилися змагання в майстерності та умінні самозахисту, які дозволяли козакам вдосконалювати практичні навички.

Система підготовки, виховання характеру, вдосконалення майстерності та надбання змагального духу українських козаків лягли в основу хортигу, як виду спорту, народженого в Україні.

Основна мета хортингу – популярізація та підвищення ролі фізичної культури і спорту, патріотичне виховання, залучення дітей та юнацтва до здорового способу життя, відволікання їх від шкідливих звичок, виховання особистості в дусі добропорядності, патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: