На Львівщині веслувальники гребли на час, сидячи в "Драконах"

25 липня 14:45
Переглядів: 238
веслування

На Львівщині 22 липня у селі Наварія веслувальники драгонботу змагались за «Кубок Лева».

Як розповіли організатори змагань, перегони відбувались на дистанціях 200 метрів та 2000 метрів. За правилами змагань до участі допустили спортсмени віком від 16 років, які пройшли спеціальну підготовку. Учасники веслували на човнах типу «Дракон» Д-22. До участі в заїздах в класі «відкритий» допустили команди у складі не менше 18  веслярів, одного барабанщика, одного стернового. А в «змішаному» – команди у складі чоловіків та жінок не менше 18 веслярів, з яких 8 жінок, один барабанщик, один стерновий.

Начальник управління фізичної культури та спорту Юрій Майбородарозповів, що змагання на драгонботах почали набирати нових обертів: "Веслування на "Драконах" – це для України, зокрема, для Львівщини дуже молодий вид спорту, який стрімко увірвався на терени України. Проте водночас дуже успішний. Займаються ним переважно ті, хто вже має досвід на байдарках і каное, де маємо досягнення на Олімпійських іграх, Чемпіонатах Європи та світу.

Сьогодні веслування на «Драконах» може похвалитися значною кількістю чемпіонів і призерів Європи і світу. Я не знаю які ще спортсмени можуть за такий короткий час підготуватись та стати переможцями світових та європейських змагань, а відтак, і заслуженими майстрами.

Думаю, що за популяризацію драгонботу на Львівщині варто подякувати, свого часу дуже перспективному каноїсту, Андрію Маслюку, якому вдалось зорганізувати людей, який матеріально підтримує тутешній спортивний веслувальний клуб. Чесно кажучи, змагання – це недешеве задоволення, бо команда з 20-ти осіб в одному човні – це великі витрати".

Президент федерації драгонботу Львівщини Андрій Маслюк нагадав, що вже другий рік поспіль відбуваються змагання з драгонботів: "Цього року приїхали і нові команди, і старі. На жаль, вийшла накладка з Чемпіонатом світу серед юніорів, який відбудеться наступного тижня.  Але це не завадило зібрати в Наварії інші команди. Як ви бачили, в дистанції на 200 метрів запекла боротьба була між волинською командою з Ковеля – "Західний вітер"  та "Гетьманом" з міста Дубно.  Нам пощастило, що сьогодні така сприятлива погода: сонце не палить, дощ не йде.

Сьогодні в човнах бачимо багато каноїстів. Часто спортсмени з каное перекваліфіковуються в драгонбот. Веслування в каное відрізняється тим, що гребок повинен бути сильніший та плотніший, весло та лопатка за розмірами більші. Також надзвичайно важливо тримати рівновагу. Натомість для драгонботу характерне менше весло, проте частіший гребок, важливо попадати в ритм з командою. Адже може бути і таке, що під час самостійної роботи спортсмени показує високі результати, а коли сідає з командою в човен, то може попасти одночасно з ума в гребок".

Довідка.

Дракон або драгонбот - велике 20-місне каное, з головою дракона і хвостом. Попереду сидить барабанщик, який б'є у великий барабан, задаючи ритм веслярам. Двадцять веслярів сидять по десять з кожного боку. На кормі перебуває керманич. Офіційні змагання проводяться тільки на 10-місних і 20-місцевих човнах на дистанціях 200, 500, 1000 і 2000 метрів в чоловічому, жіночому і змішаному (мікст) класах.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: