На Львівщині відбудуться перегони гірським бездоріжжям "Східниця-Трофі"

22 червня 14:55
Переглядів: 303
автоспорт

У Східниці та прилеглих територіях 27 та 28 червня відбудуться змагання автомобілів – позашляховиків та квадроциклів "Східниця-Трофі". Яскраві спортивні змагання приурочені 500-річчю Східниці, повідомили у Східницькій селищній раді.

Організатор змагань Олег Жук каже, що трофі-рейд - це змагання з подолання бездоріжжя, звичайно на повнопривідних автомобілях (позашляховиках),  квадроциклах.

В цьому році вперше долатимуть бездоріжжя на спеціальних мотоциклах (кросерах). Показовий виступ яких відбудеться в суботу, 27 червня, у Східниці на горі Кам’яниста. На відміну від автогонок, у трофі-рейдах важлива не швидкість проходження маршруту - необхідно укластися в заліковий час й успішно пройти всі спецучастки, виконати завдання всіх змагальних етапів. Бездоріжжя на спецучастку може бути настільки складним, що проходження декількох кілометрів може зайняти багато часу. Проходження деяких відрізків маршруту вимагає більших можливостей техніки й високої підготовки спортсменів. Мінімальна підготовка техніки включає установку «захистів». Крім цього, на автомобіль установлюються необхідні на маршруті аксесуари: лебідки, хай-джеки, акумулятори великої потужності й т.п. Учасниками трофі-рейдів є екіпажі. Екіпаж складається із двох чоловік - пілота й штурмана.

Урочистий старт всеукраїнського трофі-рейду  відбудеться в Східниці в суботу, 27  червня, о 10 годині  і стане справжнім спортивним святом і акцією з пропаганди внутрішнього туризму в Україні, — каже Олег Жук.

Після гірського бездоріжжя ще одне випробування – спеціальна траса для тріалу,   де позашляховики та квадроцикли проходитимуть складну трасу на чаc. Ці змагання – найвидовищніші. Для проведення цього дійства  розроблена  спеціальна траса  в Східниці на території піскового кар’єру на горі Кам’яниста. Змагання проводитимуться в неділю, 28 червня, з 12 по 18 годину.

За чотирирічну  історію Східниця Трофі  стало знаковою подією для автоспорту України. В 2012 році в змаганнях взяли участь  20 екіпажів, в 2013 році – 33 екіпажі, в 2014 році -   36 екіпажів. В цьому році братиме участь  понад 40 екіпажів з Тернопільської, Львівської, Закарпатської, Волинської,Одеської  областей та Республіки Польща.

Зі слів голови Східницької селищної ради Івана Піляка, мета проведення трофі-рейду є обширною, крім отримання задоволення учасниками і глядачами, увага акцентуватиметься  як на пропаганді здорового способу життя загалом, так і на пропаганді позашляхового автоспорту зокрема, налагодження відносин з дружніми автомобільними клубами не тільки України, а й країн Європи, а також промоція Східниці, як населеного пункту де проводяться   автомобільні змагання всеукраїнського рівня (в Східниці  проходив  чемпіонат України з гірських гонок "Східниця 2014" та етап Національної серії з спринт-ралі «Східниця 2014»). Окрім того, проведення трофі-рейду віддаленими районами Львівщини зацікавить  спортсменів і вболівальників природними принадами цих країв. Багато учасників трофі  з задоволенням приїдуть у ті місця ще, але вже з друзями і родинами. 

Організатором автомобільного свята є Східницька селищна рада, громадське обєднання «АМ КЛУБ». 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: