На швидкості чемпіона: Олена “Hunter” Овчиннікова про Муай-тай

23 жовтня 09:45
Переглядів: 245
Овчиннікова

Олена Сергіївна Овчи́нникова — українська спортсменка, професійний кікбоксер, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв. Чемпіонка Європи зі змішаних бойових мистецтв у найлегшій ваговій категорії за версією ISKA (2009 рік). Чемпіонка світу з кікбоксингу за версією WKA (2008, 2010 роки) та ISKA (2009, 2010 роки). Чемпіонка Європи з кікбоксингу та тайського боксу за версією ISKA (2007 рік). Майстер спорту міжнародного класу.

У 2010 році входила у десятку найкращих бійців світу у найлегшій ваговій категорії серед жінок

- Вартує їхати в Тайланд у пошуках вчителя, чи краще починати вчитись тут?

- У Тайладі неохоче беруться за навчання зовсім новеньких, значно краще спершу базу тут отримати, тоді можна думати про від’їзд на навчання. Але є важливий момент – на кожному кроці, буквально на кожному повороті стоять зали, і кожен другий тренує, а справді хороших вчителів не так і багато, їх треба шукати: спочатку дізнаватися кого конкретно шукаємо, і тоді вже до цієї людини намагаємось потрапити.

- Що означає базова підготовка у Муай-тай?

- Базова, означає навчити бійця виконувати елементарні удари, а на рахунок швидкості і сили удару та точності — це напрацьовується роками, особливо тактика.

- Багато людей хочуть «поставити удар», їм радять зайнятись біля 2х років класичним боксом, перш ніж пробувати, до прикладу Муай-тай, цікавить твоя професіональна думка – чи це дійсно так.

- Ні, боксери, що приходять до нашого залу трохи попрацювати у тайському боксі, зазвичай багато «получають» (сміється), і мова не йде про удари ногами по корпусі. Навіть при роботі тільки руками.

- Боксери працюють по всьому тілу: по голові, по корпусі, та чомусь більшість непрофесійних боксерів працює тільки «в голову», ми ж звикли у поєдинку помічати «дирку», і туди попадати. Це зовсім інша робота, боксери працюють руками, у нас працюють і руками і ногами, колінами, ліктями, клінч.

- Якщо хочеш займатись тайським боксом — приходи одразу на тайський бокс.

- Кажуть, що для підготовки бійця-боксера, до поєдинку потрібно пів року, скільки часу потрібно для підготовки бійця по Муай-Тай?

- Наші хлопці два місяці займаються і виходять, тут звичайно відрізняється рівень — це новачки, і ніхто їх не кидатиме «під танк». Підбирається відповідний рівень противника і виходять на ринг. Якщо в залі вони не дуже відрізняються, то на рингу вони починають розуміти чому не можна робити «так», чому не можна «так бити», і що саме вимагається від них у залі.

- Чи може бути джерелом сили злість?

- Джерелом сили може бути злість, але на рингу вона завжди спрацьовує проти тебе, тому що ти перестаєш контролювати певні моменти свого суперника – не можеш вчасно ухилитися, не можеш вчасно контролювати практично усі дії. До прикладу, є злість: ти б’єш, тобі на зустріч удар – піймав.

- Яким би ти хотіла бачити українців майбутнього?

- У чоловіка, як мінімум повинна бути зовнішність чоловіка, хоча б зовнішні риси (сміється). Європа на нас пре повним ходом, дратують ці зализані гелем хлопчики, особливо ті, що в лосинах ходять (сміється). Нехай, для початку хоча б зовнішньо відповідали чоловікам.

- Якщо мені 30 років, чи не пізно почати займатись муай-тай?

- Якщо для себе — навіть у 50 років не пізно. До 36 ліміт для виступу у змаганнях, потім у ветеранах виступають. Єдине, що треба — бажання, сильне бажання чогось досягти. Ось до прикладу, у Росії є боєць, який у 35 років почав займатись і у нього лише один рік щоби виступати, він вже виграв чемпіонат Росії, і у Європі вже на призових місцях.

- Чи є у тебе кумир?

- Нема, насправді у кожного бійця своя індивідуальна техніка. Є одне — та людина досягла успіхів, і я також хочу їх досягти. А працювати як вони, як би не хотів не вийде. У тебе буде усе своє – трохи не так будеш повертати ногу чи не так ухилятися, і техніка вже буде відрізнятися.

- Що тебе мотивує, чи є якась філософія Муай-тай що зробила на тебе вплив?

- Це не залежить від Муай-тай. Ще з дитинства у мене була мрія стати чемпіонкою світу, і прорватись на якийсь більш високий рівень. Я не думала що це буде тайський бокс, починала з гімнастики. Та батьки забрали, опираюсь на думку що це небезпечний вид спорту, і я з часом вибрала кращий (Муай-Тай ред.) (сміється). Звичайно, батьки переживають, такий вид спорту, «не жіночий», але я стала чемпіонкою світу. Потім ще раз, і ще раз.

- Виглядає, це тільки початок

- Так, просто знаєш, є своє рвіння до цього, хочеться і знаєш, що ти в принципі можеш все.

Викладатись, треба звичайно на 250%

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: