На Тернопіллі розпочався футзальний "бум?"

16 червня 09:44
Переглядів: 325
Дмитро Андрієшин

Нещодавно завершилися змагання футзальної ліги Тернопільщини, учасниками яких стали 20 команд. У такому форматі міні-футбольні баталії відбувалися вперше. Раніше це був чемпіонат бізнес-ліги, який став своєрідним підготовчим етапом до більш серйознішого турніру.

Власне, бізнес-ліга проводилася серед працівників різноманітних комерційних структур Тернополя. Все починалося із 14-ти колективів, а до стартових змагань футзальної ліги одразу долучилися два десятки команд. Треба сказати, останнім часом футбольне життя у залах та на спортмайданчиках суттєво пожвавилося. І в цьому чимала заслуга виконувача обов’язків голови комітету міні-футболу/футзалу федерації футболу Тернопільщини Дмитра Андрієшина.

Своїми думками про здобутки, проблеми та перспективи розвитку міні-футболу в області він, власне, і поділився.

- Почну з того, що наступного сезону футзальну лігу Тернопільщини плануємо систематизувати та структуризувати, – розповів Дмитро Андрієшин. – Тобто, вона буде поділена на вищу, першу і бізнес-ліги. У бізнес-лізі матимуть змогу брати участь лише команди, сформовані з працівників фірм, в решта лігах — усі аматори. У планах нашого комітету також проведення літньої аматорської ліги на штучних майданчиках, студентської та шкільної ліг.

— Чи буде діяти спортивний принцип переходу команд з вищої до першої ліги і навпаки?

— Так, такий перехід буде. Ми хочемо створити конкурентоспроможну вищу лігу, де гратимуть 8 найсильніших колективів. Щодо першої ліги, то у планах – 10-12 команд, які матимуть змогу підвищуватися у класі. До речі, чемпіон вищої ліги представлятиме Тернопільщину на всеукраїнських змаганнях. Федерація футзалу України у Києві створила аматорську лігу. Там будуть грати усі переможці регіональних чемпіонатів.

— Які ще напрямки футзалу плануєте розвивати?

— Федерація футзалу України зобов’язує активізувати студентський та шкільний футзал. Тобто, любов до цього виду спорту треба прищеплювати спортсменам з низової ланки. За прикладом змагань “Шкіряний м’яч” у великому футболі, будемо організувати щось подібне і у малому. Так само хочемо розвивати і студентський футзал. У Тернополі є 4 вищих навчальних заклади, комерційні та професійно-технічні. У кожному з них можна створити кілька команд, які могли б представляти свій вуз у студентській лізі. Приміром, у педуніверситеті є внутрішній чемпіонат з футзалу, в якому змагаються 16 клубів. У ТНЕУ теж популяризують футзал, є хороші тренери, а одна із команд університету навіть виступала у другій лізі. Тож я вважаю, що студентська футзальна ліга має право на існування у Тернополі.

— Коли відбудуться наступні змагання?

— У середині червня ми плануємо організувати літню футзальну лігу на штучних майданчиках міста. Це буде чемпіонат та кубок. Поділимо учасників на групи, а згодом кілька команд вийдуть у фінальну частину, де будуть грати стикові матчі до двох перемог. Усі команди, які брали участь у футзальній лізі Тернопільщини сезону 2013/14, отримають запрошення виступати у літніх баталіях. Крім цього, будемо вести переговори з кількома новими колективами. Суттєвих обмежень до складу учасників змагань не буде. Ми розуміємо, що зараз розпочалися футбольні чемпіонати районів та області, але всі охочі зможуть взяти участь і у літньому чемпіонаті на майданчиках із штучним покриттям.

— Для Тернополя актуальним є питання відсутності стандартного спортзалу. Де плануєте проводити чемпіонат вищої та інших ліг?

— Справді, у місті нема спортарени стандартних розмірів 40 на 20 м. Попередньо будемо вести переговори з нашими навчальними закладами, де є спортзали. Проблем з місцем проведення студентської та шкільної ліги не буде, адже гратимуть команди на базі навчальних закладів. Турнір вищої ліги попередньо плануємо проводити за схемою “осінь-зима” у спорткомплексі “Політехнік”. Там хороший зал, який наближений до стандарту, є трибуни для глядачів. Першу та бізнес-лігу проводитимемо у фізкультурно-оздоровчому комплексі, де відбувався попередній сезон нашого чемпіонату.

— Ще одна проблема футзалу у Тернополі — відсутність суддів такого профілю. Як вирішуватимуться питання з обслуговуванням матчів?

— На жаль, у Тернополі немає кваліфікованих футзальних арбітрів, але ми вже розпочали їх готувати, проводимо семінари та тренінги. До комітету арбітрів з великого футболу буде запрошено футзальних фахівців з Києва. Проведемо спеціальні навчання з надання суддям практичних навичок. Переконаний, що будь-яку проблему можна вирішити, якщо дуже хотіти.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: