На Тернопільщині провели фінальний етап ХХVI Сільських спортивних ігор

29 червня 21:00
Переглядів: 256
Спорт

Кращі спортивні команди області протистояли у поєдинках з футболу, міні-футболу та волейболу, а фізкультурники сільських рад мірялися силами у змаганнях спортивних сімей, армспорту на фіналі ХХVI Сільських спортивних ігор Тернопільщини. Такі змагання впродовж двох днів, 25-26 червня, тривали у селі Синьків Заліщицького району.

В урочистому відкритті спортивного свята взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, члени організаційного комітету, керівники обласних організацій, голови районних державних адміністрацій та районних рад, начальники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

«Один з пріоритетних напрямків нашої політики — це підтримка спорту та добрих традицій. В такий спосіб виховується мужність, стійкість та бажання перемоги. Вперше на Тернопіллі спортивні змагання відбуваються у сільській місцевості. Хлопці, які пішли захищати нашу державу, в переважній більшості — вихідці з села, адже тут формується традиція любові й патріотизму до рідної землі. Сьогодні понад 3 тисячі вихідців краю захищають на Сході територіальну цілісність держави, — звернувся у привітальному слові до присутніх Степан Барна. — Одночасно хочу зазначити, що сьогодні саме представники аграрного комплексу не лише виборюють економічну безпеку Тернопільщини, але й беруть участь у волонтерському русі, спрямованому на підтримку нашої армії. Лише за останній рік сільськогосподарські підприємства області відправили для воїнів АТО понад 600 тонн харчової продукції».

Організатори заходу — Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Департамент агропромислового розвитку ТОДА, Управління фізичної культури та спорту ТОДА, Тернопільське обласне фізкультурно-спортивне товариство «Колос».

«Сьогодні ми ставимо собі за мету, щоб у кожному селі функціонував спортивний комплекс з метою формування та популяризації здорового способу життя. У кожному селі Тернопільщини повинна бути своя футбольна команда, щоб зростала здорова молодь. Відтак понад 141 мільйон гривень буде спрямовано на розвиток інфраструктури сільської місцевості. Тож щиро бажаю захоплюючих змагань та перемоги. Вірю, що кожна команда повернеться додому з нагородою», — підкреслив очільник області.

Підтримку спортивним командам забезпечили гості, які прибули на свято з усіх куточків області. Як сказав начальник управління фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації Віктор Мацикур: «Хочу подякувати учасникам, що у неймовірну спеку змагаються. Головне завдання - залучити сільське населення до фізичної культури, а це дуже важлива справа. За підсумками року будем аналізувати реальну, а не формальну кількість проведених у районах етапів змагань, кількість залучених фізкультурників, кошти, витрачені в районах. Можливо варто внести зміни в наступні роки, хоча б тому, що творяться громади, скоро вони переберуть на себе всі повноваження і відповідальність за людей у своїх селах».

Родзинкою свята став фінальний поєдинок футбольних команд. У безкомпромісній боротьбі перемогу в серії пенальті здобули футболісти Чортківського району. Під час урочистої церемонії нагородження слово отримав президент ФК «Тернопіль» Іван Марущак, котрий сказав: «Мені дуже приємно, що на моїй рідній землі відбулося сьогодні таке велике свято масового спорту. Коли на такому рівні в нашій області буде масовий спорт, значить буде і професійний спорт. Хочу відзначити, що в фіналі футбольних змагань була рівна гра, але десь бажання футболістів, тренерського складу та вболівальників були трішки більшими в Чортківської команди, яка в підсумку перемогла».

Від ФК «Тернопіль» команді-переможниці футбольних змагань Іван Марущак презентував премію.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: