На Тернопільщині створять дванадцять академій вуличного футболу

21 липня 13:09
Переглядів: 184
міні-футбол

Фундація зірок світового футболу "Діти" у рамках спільного проекту з Товариством Червоного Хреста та Тернопільсько-Зборівською архієпархією взялися за благородну справу — організовують вуличні академії футболу.

Перша подібна академія відкрилася при церковній громаді села Ігровиця (Тернопільський р-н), друга — при тернопільській школі №2. На черзі третя — у Зборові, а далі — ще 12-ть по цілій Тернопільській області. Президент фундації Ярослав Несторович розповів про особливості цього спортивно-соціального проекту.

— Пріоритетним завданням фундації є створення мережі футбольних центрів — вуличних академій при школах, коледжах, університетах, церковних громадах, селищних радах та осередках Червоного Хреста для дітей вулиці, сиріт, дітей з груп ризику, молоді, яка перебуває у важких життєвих ситуаціях, а також  талановитих дітей. Проект ініційований, щоб забрати дітей з вулиці та зацікавити їх до здорового способу життя, — зазначив Ярослав Несторович.

За планом до проекту "Вуличний футбол", який особисто благословив архієпископ і митрополит Василій Семенюк, буде залучено 12 населених пунктів області.

— Першопрохідцем академій вуличного футболу на Тернопільщині стало село Ігровиця. В селі з дітьми займається місцевий священик, який сам є великим симпатиком спорту, а допомагає йому вчитель фізкультури місцевої школи. Наступною до проекту залучена тернопільська школа №2, що на Новому Світі. Її було вибрано не випадково, адже там дуже ініціативна директриса. Вона, коли почула про подібну ініціативу, почала активно лобіювати це питання. Окрім того, до проекту, в тому числі й фінансово, долучилася церква святого Василія Великого (куратор — отець Степан), що розміщена навпроти школи. Домовились, що діти зможуть тренуватися на майданчику ФСТ "Динамо". З ними займатимуться вчителі фізкультури та студенти-волонтери. Великий проект реалізовуємо в Зборові, де у відкритті осередку футболу при новій церкві зацікавлена громада і влада. Там хочемо облаштувати футбольний майданчик зі штучною травою, харчоблок, душові, туалети. Маємо попередню домовленість з обласною адміністрацією про виділення будматеріалів для основи під футбольне поле, а штучну траву за дуже низькою ціною обіцяють передати з-за кордону, — розповів пан Несторович.   

У перспективі вуличні футбольні академії планують відкрити в Микулинцях, Гайворонці, Сороцькому, що на Теребовлянщині, Присівцях та Цеброві Зборівського, Клебанівці Підволочиського, Котові Бережанського, Козлові Козівського, Петрикові Тернопільського районів, а також у Збаражі й багатьох інших.

На сьогодні між фундацією зірок світового футболу "Діти" та Тернопільсько-Зборівською архієпархією УГКЦ підписано меморандум про співпрацю. Куратором футболу від церкви призначено настоятеля храму в с. Присівці Зборівського району, отця Михайла Пинягу.

Зауважимо, що проект буде реалізовуватись не обов’язково лише при греко-католицьких церквах. "Основна ставка робитиметься, звичайно, на УГКЦ, але якщо матимуть бажання православні священики чи представники інших віросповідань, то жодних проблем не буде, ми і їх готові задля розширення географії включити до цього проекту", — зазначив пан Несторович.

На повну силу вже відкриті академії, як кажуть їхні організатори, повинні запрацювати з нового навчального року. Нині там формується база дітей, проходять перемовини із власниками спортивних майданчиків, підшуковується відповідний інвентар. Наразі академії від фундації отримали по 10 футбольних м’ячів та спортивну форму.

Нещодавно олімпійський чемпіон, котрий одночасно є віце-президентом Фундації зірок світового футболу, Володимир Лютий у Гельзеркірхені (Німеччина) брав участь в урочистих заходах, присвячених 25-річчю виходу Шальке-04 до Бундесліги, за який він свого часу виступав. Німці пообіцяли надати кілька комплектів ігрової форми та чимало футбольних м’ячів, які обов’язково стануть у пригоді вуличним футбольним академіям.

Окрім власне спортивного інвентарю, при академіях робитимуть так званий банк продуктів та одягу. "Діти, які будуть постійно тренуватися, матимуть можливість наприкінці місяця отримувати певні заохочення у вигляді продуктів та одягу, котрі готові передавати благодійники з Європи", — зауважив Ярослав Несторович.

Зауважимо, що набирають у вуличні футбольні академії всіх без винятку дітей (перевага надається школярам 7-11 класів). При цьому батькам не потрібно платити за можливість їхнім дітям займатися футболом.

— При кожній академії плануємо дітей розділити на дві групи. В одній будуть займатися хлопчаки для власного здоров’я, в другій — талановиті діти, які в майбутньому зможуть виступати на змаганнях або навіть стати професійними футболістами, — зазначив пан Ярослав.

Для пропаганди проекту залучатимуться зірки світового футболу, журналісти та видатні особистості. Час від часу майстер-класи даватимуть Володимир Лютий, а також інші зірки як вітчизняного, так і світового футболу. А ще раз на рік з товариськими візитами на Тернопільщину приїздитимуть дитячі футбольні команди з Німеччини, які змагатимуться з вихованцями місцевих академій.  

До слова, нещодавно на Тернопільщину приїздило духовенство зі Львова. Їм дуже сподобався започаткований проект, адже ми в цьому плані є першопрохідцями, ще ніде в Україні при церквах немає футбольних академій. А тому львів’яни зацікавлені, щоб і в них щось подібне зробити. 

ДОВІДКА

Фундація зірок світового футболу "Діти" — це громадська організація, мета якої — допомога дітям вулиці, сиротам, дітям групи ризику та молоді, яка перебуває у важких життєвих ситуаціях, шляхом залучення їх до спорту, зокрема до футболу, соціальна підтримка та допомога в інтегруванні у сучасне суспільство. На даний час до цільової групи проекту приєдналися діти та молодь із зони АТО і Криму. Також пріоритетним завданням фундації є створення мережі футбольних центрів — "Вуличних академій".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: