На Тернопільщині відбулись "Козацькі розваги"

24 червня 18:39
Переглядів: 219
україна

Відродження історико-культурних традицій, духовності українського народу шляхом залучення молоді та широких верств населення до занять фізичною культурою і спортом – такі цілі і завдання проведення відкритого обласного турніру з козацького багатоборства «Козацькі розваги», який відбувся 21 червня у місті Хоростків, що на Тернопільщині.

Учасники турніру продемонстрували, що звичаї та традицій козацтва ще живуть та передаються із покоління в покоління, проявили силу, витривалість, швидкость, спритність, волю до перемоги та мужність сучасних козаків, заохочуючи своєю вправністю займатись фізичною культурою і спортом усіх глядачів свята, яких зібралося чимало.

Вісім команд-учасниць змагань гідно представили свої колективи. Це команда «Козацька рада» із села Сидорів Гусятинського району, «Козацька січ-2» з Хоросткова цього ж району, «Надія України» - команда воїнів АТО, команди «Верхівці-1», «Верхівці-2» та «Верхівці-3» із села Верхівці Гусятинського району, колектив «Байканур-Хоростків» Гусятинського району, команда із села Яблунів Гусятинського району.

Учасники розпочали змагання з вправи «Чумаки» – по-черзі, переносили чотири мішки вагою 70 кг на віз. Вправа закінчилась після того, як останній мішок було завантажено. У вправі «Колода» учасники піднімали колоду вагою 70 кг із землі на максимальну кількість разів за 1 хв. 30 сек. За умовам випробування «Вправний каменяр» на дистанції було розміщено три камені вагою 70 кг, 80 кг, 90 кг. Кожен учасник повинен був підняти камені на підвищення за найменший час. У вправі «Колесо» учасники перекидали колесо вагою 260 кг на максимальну кількість разів за 1 хвилину 30 секунд. У вправі «Козацька вдача» козаки змагались у перетягуванні линви довжиною 12 м.

Після проведення турніру відбулись також змагання з армспорту.

Після нелегких випробувань змагання підійшли до фінішу та визначились переможці. Перше місце з результатом 9 очок виборола команда «Байканур-Хоростків» у складі двох братів Машути Володимира та Олександра, друге місце з результатом 15 очок виборола команда «Козацька січ-2» з Хоросткова у складі Сергія Вавришина та Андрія Киби, третє місце посіла команда «Козацька рада» із Сидорова Гусятинського району, яку представили Мирослав Олійник та Микола Дукаш, четверте місце, набравши 21 очко, завоювала команда «Верхівці-1» Гусятинського району у складі Івана Федишина та Андрія Богоноса.

Переможці та призери отримали грамоти та медалі від організаторів – департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації, Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» висловлює вдячність Василю Володимировичу Шевчуку за вагому допомогу  в організації турніру.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: