"На цю лігу у нас пішов майже річний бюджет федерації"

14 липня 16:30
Переглядів: 305
волейбол
Вперше за всю історію України наша збірна виграла золоті медалі волейбольної Євроліги.

...В Україні їх зустрічали як героїв - квіти, шампанське, радісні вигуки і щирі привітання. Національна волейбольна збірна України зробила неможливе, вона виграла Євролігу!

...Коли декілька місяців тому президент федерації волейболу Михайло Мельник заявив, що заявляє нашу збірну у цей турнір, до нього ставились скептично. Мовляв для чого викидати на вітер 10 тисяч євро заявочного внеску. Коли бос федерації заявляв, що наша команда здатна вийти у фінал цього турніру, на нього дивились як
на божевільного. Який фінал, якщо в Україні волейбол знищений?

Але весь цей песимізм у минулому. І чоловіча і жіночі збірні України повернулися з Євроліги, зі золотими медалями на грудях. Це континентальна сенсація - новачки турніру виграли ці змагання!

- Звідки у вас була впевненість в успіху в Євролізі? - запитуємо у президента федерації волейболу України Михайла Мельника.

- Я особисто поспілкувався з усіма нашими гравцями, які виступають по закордонах. Деякі з них давно не грали за збірну, деякі взагалі до неї не викликалися. Але від кожного з них я отримав згоду грати. Тому я знав, що команда у нас буде сильна, тренер у нас потужний, сучасний. І це все дало підстави сподіватися на цей успіх.

- Фінал з Македонією ніби складався легко, але коли суперник ввімкнув оберти...

- Не треба думати, що Македонія у волейболі це те саме, що Мальта у футболі. Хоча наші футболісти примудрились і Мальті програти. Македонія третій рік поспіль виходить у фінал Євроліги і постійно там здобуває срібло. Можете уявити собі їхню мотивацію. Вони дуже хотіли переплавити своє срібло у золото. У півфіналі вони поступались господарям 0:2, але потім ввімкнули оберти і виграли 3:2. З нами вони теж програвали 0:2. Виграли третю партію, але... В четвертій ми не допустили тих помилок, які зробили у півфіналі господарі, виграли цю партію, а з нею і матч.

- Перемога у Євролізі дає право участі у Світовій лізі?

- До цього року давала. Тепер, кажуть, що правила змінять і є підозра, що переможець Євроліги не отримає цієї путівки. Але станом на вже рішення не прийняте і ми йдемо у Світову лігу. Навіть якщо нам це право не дадуть, ми зможемо туди потрапити, заплативши стартовий внесок - а це 100 тисяч євро. Це дуже багато, але ми знайдемо ці кошти. Світова ліга - це змагання найсильніших і найбагатших.

- Стартовий внесок за Євролігу вдалось повернути?

- Я ще точних сум не знаю, бо преміальні ще підраховують, але ці гроші (10 тисяч євро) ми відбили точно. Хоча що таке стартовий внесок порівняно з тими витратами, які ми понесли у самій лізі. Наведу лише один приклад. Нашій жіночій збірній слід було перелетіти з Іспанії у Фінляндію і з Фінляндії до України. Через те, що квитки ми замовляли за два дні до вильоту, бо саме тоді здобули путівку у фінал, квитки нам обійшлися у майже мільйон гривень! І таких перельотів жіноча  і чоловіча команди здійснили декілька. Одним словом, на цю Євролігу у нас пішов майже річний бюджет федерації. 

Але що таке гроші, коли ми наробили такого шуму у Європі. Коли ми підняли свій імідж. Ми показали, що у нас не просто є волейбол, що він потужний. Про що говорити, якщо офіційне нагородження усіх призерів Євроліги відбулось в Івано-Франківську! Уявляєте, вся континентальна волейбольна богема була в Україні.

Крім перемоги команди, троє наших гравців потрапили до символічної збірної Євроліги, а Максим Дрозд ще й став найціннішим гравцем фіналу чотирьох. Тепер його просто розтерзають закордонні клуби, щоб підписати контракт. Так само ми можемо втратити нашого головного тренера, якого теж переманять у Європу. Але це приємні клопоти...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: