На вихідних у Львові пройдуть «Запорозькі забави з Левами 2010»

10 червня 14:09
Переглядів: 405
Default Image

У рамках святкувань Днів Європи в Україні 12-13 червня 2010 року у Львові відбудеться перше Міжнародне спортивно-туристичне ралі антикварних автомобілів «Запорозькі забави з Левами 2010». Організовує захід авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК», повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Любителі «горбатих» планують урочисте підписання Меморандуму про співпрацю та спільне проведення фестивалів ретро-автомобілів клубів України та Польщі.

12-13 червня, на  запрошення авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК», щоб позмагатися за призи та кубки, приїдуть власники ретро-автомобілів з міст побратимів Львова - Жешова, Кракова та Любліна. Разом з українцями вони змагатимуться в туристично-навігаційному ралі «Запорозькі забави з левами» та спробують свої сили на трасі довоєнних Гран-прі Львова – «Львівський трикутник».

У перший день фестивалю, 12 червня, змагання відбудуться в Брюховичах. У цьому змаганні передбачена «гонка за Легендою» (приблизно 20 км) та різноманітні завдання на вправність та кмітливість.

13 червня усі автомобілісти перебуватимуть у Львові. Передбачено виставку-презентацію автомобілів на площі Ринок (10.30 - 14.00), шоу-змагання та участь у Європейському параді. Після шоу-змагань, на трасі «Львівський трикутник» (15.00-16.30) гонщики здолають три кола по 3041 метру, потім ретро-автомобілі знову повернуться на пл. Ринок. Тут відбудеться нагородження та вручення призів від організаторів, спонсорів та патронів фестивалю. Генеральний консул Республіки Польща у Львові вручить Кубки імені першого переможця львівських Гран-прі, чемпіона Польщі Генріха Ліефельда закордонним учасникам гонок. П’ятиразовий чемпіон України з ралі Василь Ростоцький особисто вручатиме Кубки українським учасникам змагань.

Чи не найцікавішим та найскладнішим завданням на фестивалі буде власне «полювання за левами» - своєрідний квест в центральній частині міста. На переможця очікує оригінальний приз від мера Львова. Популярні знавці Львова брати Радковці від імені міського голови вручать головну нагороду найкращому мисливцю за левами справжнє мистецьке творіння – скляного «ЛЕВА» ручної роботи.

Цьогорічні змагання «Запорозькі забави з Левами» - перший етап запровадження у Львові  великого традиційного європейського автофестивалю антикварних автомобілів. Саме цього року перший український автомобіль «Запорожець» ЗАЗ-965 відзначатиме своє 50-річчя та стане повноправним учасником Європейської ретроспільноти.

«Фестиваль, який ми проводимо цими вихідними у Львові, буде першим в Україні такого типу. У перший день загальна тривалість маршруту перегонів становитиме 6 годин. На сьогодні вже зареєструвалось 34 автомобілі. Це достатньо, за кордоном, наприклад, на таких фестивалях реєструється від 30 до 50 автівок. Вже підтверджено 6 екіпажів з Польщі. Будуть також гості з Києва, Рівного, Луцька, Івано-Франківська», – розповів віце-президент авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» Роман Фернеза.

«Ми плануємо зробити фестиваль щорічним, можливо  в іншому, більш спортивному форматі. Наступного року хочемо запросити 16 країн. Головний приз – скляна статуетка  лева. За неї зможуть поборотись і львівські автомобілісти, і польські, навіть журналісти у складі екіпажу. Так ми зможемо віднайти найкращого мисливця за левами. Статуетки буде дві, бо розуміємо, що польським колегам через мовні бар’єри буде важко віднайти усіх левів, тому до них будемо менш вимогливими. Учасники змагань зможуть побачити не лише кам’яних левів, а й шоколадних», – розповіла представник авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» Світлана Кравс.

Львівський портал

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: