На Збаражчині хочуть об'єднати спортивні школи

03 лютого 13:32
Переглядів: 385
колос

27 січня у райдержадміністрації відбулася зустріч керівника виконавчої влади району Юрія Горайського з директором Доброводівської ДЮСШ Вадимом Драганом, директором Збаразької РК ДЮСШ Ігорем Патроником та тренерами-викладачами Доброводівської ДЮСШ ФСТ "Колос".

Предметом обговорення була тема фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл району на 2015 рік і механізми закладення коштів у районному бюджеті для їх утримання, пов’язаних зі змінами бюджетного законодавства.

Голова райдержадміністрації наголосив, що заради збереження учнівського і тренерсько-викладацького складу Доброводівської дитячо-юнацької спортивної школи ФСТ "Колос" потрібно йти шляхом злиття двох існуючих на сьогодні ДЮСШ.

— Ми мусимо зберегти золотий тренерський та учнівський фонд Доброводівської ДЮСШ, — зазначив Юрій Володимирович, — а оскільки відповідно до нового бюджетного законодавства з районного бюджету тепер ми не маємо права її фінансувати, бо засновник школи – обласна громадська організація, яку до цього часу фінансував Фонд соцстраху, а також частково кошти виділялися з місцевого бюджету. У Збаразькому районі Доброводівська ДЮСШ стовідсотково фінансувалася з районного бюджету, частка соцстраху була мізерною. Цього року Фонд соцстраху взагалі не буде фінансувати ФСТ "Колос". Відтак ми пропонуємо оптимальний вихід з цієї ситуації — усі тренери та учні перейдуть у підпорядкування Збаразької РК ДЮСШ відділу освіти. Так буде легше вишукати кошти і на зарплати, і на проведення заходів, спортивний інвентар тощо. Якщо в районі була би спортивна база або ФСТ "Колос" було комунальною організацією, розмова була би іншою, а зараз мусимо іти саме шляхом об’єднання ДЮСШ.

Директор Доброводівської ДЮСШ Вадим Драган категорично виступив проти пропозиції голови райдержадміністрації, просив не поспішати з прийняттям остаточного рішення, а зачекати місяць-другий, бо, можливо, ситуація зміниться і не потрібно буде робити таких радикальних кроків, адже школа існувала з 1992 року і весь час демонструвала високі спортивні досягнення, виховала цілу плеяду чемпіонів.

Тренери пропозицію керівника району не сприйняли "на ура", але й категоричного «ні» теж не сказали. В основному застерігали, щоб через злиття шкіл не було тренерам і дітям ще складніше. Ставили акцент на тому, що їм потрібна визначеність і гарантії того, що діти, особливо сільські, зможуть і надалі відвідувати секції волейболу, футболу, гирьового спорту, вільної боротьби, біатлону і буде збережено тренерський склад. Пропонували зустрічатися частіше, аби обговорювати проблемні питання і спільно вирішувати їх. Прозвучала пропозиція, щоб обов’язково були передбачені кошти для оплати транспортних послуг, придбання пально-мастильних матеріалів, а ще знайти можливість придбати для ДЮСШ ліцензійний транспорт, аби возити юних спортсменів на змагання, без яких тренування не мають жодного сенсу.

У нараді взяла участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Заваденко.

Додатково інформуємо, що на сесії Збаразької районної ради, яка відбулася 28 січня, депутати прийняли рішення провести громадські слухання, присвячені цій проблемі за участю тренерів, представників громадських організацій, депутатів районної ради та інших зацікавлених осіб і детально проаналізувати перспективи подальшого функціонування Доброводівської ДЮСШ ФСТ "Колос".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: