Надія ДІДЕНКО: "Домашнє "срібло" має подвійну вагу"

06 березня 08:27
Переглядів: 214
Надія ДІДЕНКО

Франківчанка Надія Діденко нині за правом вважається лідером збірної України з фрістайлу (лижна акробатика). Це 27-річна спортсменка довела на домашньому етапі Кубка світу, здобувши срібну нагороду. «ГК» привітав Надію Діденко з високим досягненням і розпитав про пройдені та майбутні старти. 

- Дуже задоволена результатом, адже це мій перший подіум у кар’єрі, здобутий на етапах Кубків світу, – розповіла Надія Діденко. - Мені вдалося більш-менш чітко виконати поставлену програму, тобто обидва вирішальні стрибки. У фрістайлі досить багато залежить від приземлення, а саме - 30 відсотків від загального результату (50% - акробатичні елементи, 20% - висота стрибка - ред). Тому приємно, що мені вдалось виконати їх без особливих огріхів.

Після фінального стрибка було помітно, що ти виглядаєш стурбованою...
Реально, я страшенно перехвилювалася. В мене був такий собі «відхідняк» після виконання стрибка, адже тоді я ще не знала своїх підсумкових балів. Втім, після їх оголошення я миттєво повеселішала. Для мене було принципово показати достойний результат на українському етапі Кубка світу, водночас, добре завершити світовий кубковий сезон. До речі, на змаганнях був присутній мій тато, який вперше побачив мої виступи «наживо», ще й на змаганнях такого високого рівня. Тому дуже старалася не впасти при приземленні, адже це змусило б батьків додатково переживати. На щастя, усе склалося добре і мені нарешті вдалося здобути медаль Кубка світу, на етапах якого я змагаюся з 2005 року. Вдвічі приємніше здобути медаль у рідних Карпатах.  

А як ти оціниш конкуренцію за найвищі кубкові місця? 
Знаєте, я не поділяю суперниць на сильних та слабких. Достойно виступили усі учасниці, адже це - Кубок світу. Переможниця змагань, американка Емілі Кук виграла цілком заслужено, хоча й у досить напруженій боротьбі. Фактично, мені не вистачило усього 0,7 бала до першого результату. Але мій стрибок, іншими словами - коефіцієнт, був дещо легший, ніж у Емілі. Я могла обійти Кук, яка посідає друге місце у світовому рейтингу, виключно завдяки бездоганному виконанню власного стрибка. Але і без того я дуже задоволена показаним результатом. 

Чи можна сказати, що це «срібло» для тебе – на вагу «золота»?
На цей момент так і є. Але вірю, що наступною нагородою буде саме «золото». Водночас ще є над чим працювати. Нинішній зимовий сезон уже завершено. Нас очікує головний старт року – чемпіонат світу, на який вирушаємо вже 3 березня. Сподіваюся, результат у Норвегії буде хоча б такий самий, як і на «Буковелі» (посміхається).

І все ж таки попереду найважливіші змагання чотириріччя - Олімпіада-2014 в Сочі...
Насправді, настрій за рік до Олімпіади досить хороший. Ще маємо достатньо часу для роботи над помилками, яких, як завжди, вистачає, адже ідеальних спортсменів не буває. Сподіваюся, що влітку все буде доопрацьовано, і тоді можна буде розраховувати на відповідні результати цієї підготовки. 

 Довідка:

Надія ДІДЕНКО
Народилася 7 березня 1986 року в івано-франківську. 
Досягнення:
Учасниця двох зимових Олімпіад (2006, 2010).
Переможниця молодіжного чемпіонату світу (2006).
Срібна призерка Кубка світу (2013), володарка Кубка Європи (2012).

Місця у світовому рейтингу:
2010 рік – 10-те місце (131 очко); 2011 – 7-ме (223); 2012 – 8-ме (287); 2013 – 7-ме (264).   

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: