"Нам сам Бог велів стати Меккою зимових видів спорту не лише в Україні, а й в усьому світі"

24 липня 08:15
Переглядів: 584
Default Image

Фізкультурно-спортивне товариство «Спартак» зустріло своє 75-річчя. 23 липня розпочалися урочистості з цієї нагоди. Нині це товариство є однією з найбільших складових загального фізкультурно-спортивного руху області. Тут зосереджено значну частину спортивного потенціалу Прикарпаття. З-під крила ФСТ «Спартак» за всі роки його існування вийшло багато спортсменів, знаних не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тепер тут гартується перспективна молодь, на яку вже сьогодні покладають великі сподівання.

Про славне минуле товариства, його сьогодення та плани на майбутнє ми вели розмову з головою обласної ради ФСТ «Спартак» Михайлом
Стефанківим.

— Товариство «Спартак», яке ви сьогодні очолюєте, відзначає ювілей. Що входитиме до програми святкування?

— Цей ювілей дуже для нас важливий. 75 — це доволі вагома дата. Сьогодні завдяки керівництву ОДА, з легкої руки якого вийшло розпорядження про підготовку та відзначення в області річниці ФСТ «Спартак», маємо змогу на належному рівні втілити в життя всі заплановані урочисті заходи.

Проведемо ряд обласних спартакіад. Деякі з них, як-от спартакіади працівників ВАТ «Івано-Франківськгаз» та працівників охорони здоров’я, уже відбулись. На черзі наступні. Окрім того, в містах і регіонах Прикарпаття буде організовано різноманітні спортивні змагання, турніри, легкоатлетичні естафети. Відбудуться також шоста міжгалузева спартакіада серед дорослих та сьома обласна спартакіада серед дітей і підлітків «Юний спартаківець», а на завершення ювілею — спортивно-мистецьке свято «Спарта» з нагородженням десяти найкращих спортсменів і тренерів за підсумками роботи в 2009 році. Вінцем усього стане книга про обласну організацію ФСТ «Спартак», яка має вийти до 1 вересня.

— Ви сказали про нагородження найкращих спортсменів і тренерів. А в яких номінаціях відбуватиметься вшановування найдостойніших?

— Нагородження пройде в номінаціях: «найкращий спортсмен», «найкраща спортивна база», «Федерація-партнер», «найкращий тренер-викладач», «найкраща спортивна школа», «спортивне довголіття», «спонсор року», «найкращий спортивний клуб». Президія обласної організації ФСТ «Спартак», спираючись на офіційний рейтинг, затверджений Міністерством молоді та спорту, вже визначила переможців у кожній з перелічених номінацій. Окрім того, за підсумками огляду-конкурсу серед галузевих комітетів-профспілок за найкращу фізкультурно-оздоровчу та спортивну роботу в 2009 році отримають свої нагороди і галузеві та профспілкові комітети, з якими сьогодні плідно співпрацюємо.

— Чи планується приїзд ветеранів-«спартаківців»?

— Загальновідомим є той факт, що за всю свою багаторічну історію наше товариство буквально викохало велику кількість колись феноменальних спортсменів, а нині талановитих тренерів і працівників спортивного цеху. Вони допомагають нині розвивати спорт не лише в Україні, а й за кордоном. Чого варта лише славетна в минулому футбольна команда ФСТ «Спартак», яка була дворазовим чемпіоном України — в 1972 році і в 1975-му та одним із чотирьох колективів, що представляли нашу державу в першій лізі чемпіонату Радянського Союзу. Їх по-спортивному боялись ті команди, які нині є грандами українського, російського, білоруського футболу. Також приносили славу нашому товариству й спортсмени в інших видах спорту. Це біатлон, лижні перегони, гірськолижний спорт, альпінізм, легка і важка атлетика, гандбол тощо. Степан Рибак, Анатолій Бойко, Петро Кушлик, Володимир Федорук, Василь Кузнієнко, Ганна Милинчук, Лідія Лєвандовська, Валентина Антонець, Григорій Новіков, Валерій Тертишніков, Павло Семків, Христина Мадяш, Микола Москалик — це далеко не повний перелік тих видатних ветеранів-«спартаківців», які власне й творили славетну історію нашого товариства. Певна річ, ми будемо раді бачити на нашому святі всіх, хто мав колись хоч якусь причетність до великої «спартаківської» сім’ї. Адже саме вони своїм прикладом повинні надихати сьогоднішнє наше молоде покоління спортсменів на нові звершення в царині спорту.

— Ви згадали про молодих. То як сьогодні справи в товариства з молодим поколінням?

— Скажу так. Нині одним із пріоритетних напрямів нашої роботи є широке залучення дітей та підлітків до систематичних занять фізичною культурою і спортом, а також розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл з подальшим забезпеченням оптимальних умов для проведення високоякісного навчально-тренувального процесу з підготовки спортсменів високого класу для збірних команд України. Ми прагнемо навернути сучасну молодь до здорового способу життя. Нині в товаристві працюють три дитячо-юнацькі спортивні школи —  Коломийська обласна ДЮСШ, Івано-Франківська комплексна центральна ДЮСШ та обласна ДЮСШ із зимових видів спорту. В кожній з цих шкіл абсолютно всі — як спортсмени так і тренери — в поті чола працюють заради єдиної мети — повернути минулу славу та визнання прикарпатському спорту. Звичайно, що були в нас у попередні роки деякі проблеми. Насамперед це стосується спортивного інвентаря, який, м’яко кажучи, був застарілим. Проте цього року за підтримки обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ОДА і ЦР ФСТ «Спартак» нам вдалось закупити комплекти спортивних знарядь насамперед для зимових видів спорту. Тож тепер наші молоді спортсмени з задоволенням тренуються.

— У вашому товаристві, напевно, визначено пріоритетні види спорту?

— Загалом спортивні школи ФСТ «Спартак» розвивають десять видів спорту, вісім з яких — олімпійські. Пріоритетними сьогодні є важка атлетика, вільна боротьба, бокс, лижні перегони та веслування на байдарках і каное, тобто переважно ті напрями, які були найбільш плідними в роки розквіту товариства. Саме на ці види спорту нині найбільше спираємось і плекаємо великі надії на те, що в майбутньому наші спортсмени досягатимуть у них найвищих вершин. Тим паче, що певні результати вже є. Наприклад, наша вихованка важкоатлетка Марина Чугай була кандидатом до збірної команди України на Олімпійські ігри в Пекіні. І лише прикра травма, яку вона дістала на чемпіонаті Європи, завадила такій перспективній дівчині потрапити на цей найбільший спортивний форум чотириріччя. Тому потенціал, як фаховий так і фінансовий, у нас є. А отже, результати, я впевнений, не змусять себе чекати.

— Як відомо, для того, щоб досягати вершин у спорті, потрібно мати належний комплекс тренувально-спортивних баз. Як у цьому плані сьогодні склалась ситуація у ФСТ «Спартак»?

— Щодо власних спортивних баз, то, на жаль, їх у нас наразі немає. Однак ми вже сьогодні вирішуємо це питання, і я вірю в те, що в недалекому майбутньому матимемо власні спортивні споруди. А поки що працюємо переважно на орендованих базах, проте з належним устаткуванням. Скажімо, навчально-тренувальні заняття відділення з вільної боротьби проводяться в прекрасній залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Цю спортивну залу спільними зусиллями обласної організації ФСТ «Спартак», ректорату університету й обласної федерації вільної боротьби капітально відремонтовано 2009 року. Ми придбали два сучасні борцівські килими, на яких тепер мають змогу займатись молоді спортсмени.

Відділення боксу на цей час працює на базі школи №15 м. Івано-Франківська. Там уже є певний спортивний інвентар. А з часом також плануємо повністю укомплектувати це приміщення. У Снятині на базі ЗШ №2 працює відділення стрільби з лука.

Всі необхідні умови для доброякісного навчально-тренувального процесу є нині і в спортивному клубі «Альбатрос», з яким співпрацює наше відділення веслування на байдарках і каное. Тому питання, де тренуватись, для нас сьогодні не є актуальним.

— Буквально недавно Президент України Віктор Янукович заявив про можливість проведення на Прикарпатті Зимових Олімпійських ігор у 2022 році. Як ви ставитесь до такої ініціативи глави держави і чи вірите в те, що цей задум може здійснитись?

— Як на мене, проведення у нас Олімпіади цілком імовірне. Ба більше, я просто на всі 100 відсотків впевнений у тому, що вже через 12 років ми прийматимемо в себе найвідоміших зірок світового зимового спорту. Зважаючи на те, яку чудову маємо природну місцевість, нам сам Бог велів стати Меккою зимових видів спорту не лише в Україні, а й в усьому світі. Вже сьогодні робляться перші кроки в тому напрямі. Варто згадати хоча б недавній приїзд до нас голови Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки. Саме з його ініціативи та з ініціативи голови ОДА Михайла Вишиванюка на численних нарадах порушували питання про будівництво нових олімпійських баз на території Прикарпаття. Недавно проблеми розвитку фізичної культури і спорту в області обговорювали на позачерговій колегії ОДА. В результаті було сформовано комплекс заходів, спрямованих на докорінне поліпшення цієї роботи. Варто відзначити, що Президент держави Віктор Янукович такі починання також підтримує. Тому віримо в те, що всі плани з часом втіляться в життя, а Івано-Франківська область стане лідером з підготовки найкращих спортсменів країни. На користь такого твердження нині можна навести ще й те, що буквально недавно в Івано-Франківську відкрито відділення Національного олімпійського комітету, яке Сергій Бубка назвав одним із найкращих у державі.

— І насамкінець: як ви гадаєте, яким буде товариство «Спартак» у майбутньому? Чого ви очікуєте?

— Безсумнівно, очікую подальших успіхів. Думаю, при злагодженості в діях та за підтримки з боку влади ми досягнемо найвищих вершин, а наші вихованці прославлятимуть ФСТ «Спартак» і Українську державу в усьому світі.
Дмитро ПУШКО, Галичина

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: