Нарешті УЄФА заборонила кримчанам виступати в російській першості

05 грудня 07:47
Переглядів: 936
Таблиця коефіцієнтів УЄФА

З 1 січня 2015 року футбольні клуби Криму повинні припинити виступи у російській лізі – таке рішення вислала вчора, 4 грудня, УЄФА в Україну.

Як відомо, після анексії півострова (Росія в березні відібрала Крим Україні, - авт.) кримські команди докінчили сезон в українських змаганнях, але наприкінці липня РФС, обходячи чинне законодавство, включив ці клуби в число учасників другого дивізіону першості Росії, хоча керівництво ФФ України опротестувало дане рішення. Кримські клуби під тиском російської влади змінили назви на нові - TСК (Сімферополь), СКЧФ (Севастополь) і «Жемчужина» (Ялта) почали змагатися у першості Росії, що суперечило положенням ФІФА, УЄФА, ФФУ і РФС.

З такою поведінкою РФС не погодились ФФУ і УЄФА, про що поінформував Джанні Інфантіно, генеральний секретар федерації. Адже статути УЄФА і ФІФА забороняють переходи до іншої федерації без відповідної згоди. Інфантіно поінформував, що Крим зараз отримає статус «спеціальної футбольної зони». Разом із цим в Криму розвиватиметься лише дитячо-юнацький футбол, а УЄФА допомагатиме фінансувати футбол та інфраструктуру на півострові.

Якщо Росія не прислухається до цього рішення, їй загрожують санкції. Які? Однак генеральний секретар на це питання не відповів...

Хоча і зазначив, - «Маю надію, що обійдеться без покарання але РФ не може організовувати матчів в Криму без домовленості з УЄФА і Україною».

Крим наразі залишається спірною територією, яку Росія відірвала від України. Анексії не визнала Організація Об’єднаних Націй та багато світових країн, а деякі країни домагаються навіть бойкоту мундіалю, який повинен відбутися на території Росії 2018 року. Єдино відомо, що УЄФА оприлюднив інформацію, за якою клуби з Криму не можуть грати в розіграшах РФ. Також незабаром представники УЄФА відправляться в Крим з офіційним візитом, аби на місці розібратися у цій непростій ситуації.

- Ми не можемо ігнорувати рішення УЄФА і ФІФА з РФФ. Мусимо поступати відповідно до рішень УЄФА, адже це орган європейського футболу, - сказав Нікіта Сiмoнян.

Цікаво, що людина відповідальна за спільний «чемпіонат» Ґеорґій Ґаззаєв навіть пари з вуст не пускає, як і наш футбольний чоловік Рінат Ахметов, якому ідея об’єднаного чемпіонату припала до душі, відмовчується.

Віце-президент УЄФА, почесний президент ФФ України Григорій Суркіс так прокоментував це рішення: «Я завжди говорив, що санкції у цій ситуації це безуспішна справа. Моїм завданням було відстоювання інтересів України як держави та Федерації футболу у виконкомі УЄФА. Інших варіантів в уставі ФІФА і УЄФА чітко не прописано. Зауважте, що ми говоримо тільки про футбол, а фактично усі інші види спорту на території Криму і Севастополя уже увібрали в себе російські федерації. Ви ж розумієте, що це питання не спортивне, це питання з політичним контекстом».

Ось вони головні рішення УЄФА кримського питання:

  1. Крим слід розглядати в якості «особливої зони» для футбольних цілей до подальшого повідомлення.
  2. УЄФА фінансово допомагатиме дитячо-юнацькому футболу і футбольній інфраструктурі Криму.
  3. Франтішек Лаурінєц призначений контролером і керівником цієї ініціативи УЄФА.
  4. Найближчим часом відбудеться візит представників УЄФА в Крим.
  5. Починаючи з 1 січня 2015 року футбольні клуби Криму не мають права брати участь в змаганнях, які проводить РФС.
  6. РФС не має права організовувати будь-які футбольні змагання в Криму без погодження з ФФУ.
  7. ФІФА повинна знайти вирішення питання з трансферами з урахуванням особливого статусу Криму.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: