"Нас холодом не злякаєш!"

22 квітня 10:18
Переглядів: 219
веслування

...На березi усi стоять в куртках i навiть шапках. Вiд озера вiє крижаним холодом. "Та я навiть за грошi туди не полiзу",-- каже один вболiвальник iншому. А спортсмени всiдаються у байдарки i веслують по плесу.

"Найгiрше у такий холод -- це переодягання, -- каже майстер спорту Олександра Кришталь. -- У нас роздягальнi не опалюють, i там направду тобою трясе. А вже на самiй водi холоду не вiдчуваєш. Ми ж у байдарцi не просто сидимо, ми працюємо i вiд цього зiгрiваємось. Термокостюма я не маю. Одягаю звичайний спортивний, вiтрiвку. Хiба рукавички спецiальнi -- грiють i захищають вiд вiтру".

Першi метри спортсмени долають незграбно. Кажуть, що за зиму притупилися навички, пропала координацiя, так що слiд бути дуже обережним, щоби не шубовснути у воду.

Суддя дає старт -- i спортсмени помчали до фiнiшу за своїми першими цього року нагородами. Щоправда, "на час" йти важко -- зустрiчний вiтер вносить iстотну похибку в нормативи.

Уже пiсля фiнiшу один iз юнакiв розслабився, втратив координацiю i перекинувся. Йому на допомогу поспiшив рятувальний катер. Промоклий до кiсток хлопець каже: коли розiгрiтий рiзко потрапляєш у холодну воду, то одразу перехоплює дихання. Найважливiше у такiй ситуацiї -- не панiкувати i триматися на поверхнi, допомога прийде. Хлопця одразу повели вiдпоювати гарячим чаєм та розтирати.

...У пiдсумку Олександра Кришталь стала переможницею одразу трьох заїздiв -- на 1000, 500 i 200 метрiв. Каже, поки що почувається в байдарцi невпевнено, але це швидко минеться. "Ми ж узимку з човнами "не дружимо". Вони стоять в елiнгах, а ми їздимо у Карпати на лижi, бiгаємо, тягаємо штангу, качаємо прес... Лише ближче до весни сiдаємо за станки, якi iмiтують байдарку, i от, нарештi, вода".

Пiсля цiєї розминки провiднi веслярi країни поїдуть у Днiпропетровськ, де вiдбудеться чемпiонат України. А далi -- європейськi змагання.

Спiлкуючись iз директором спортивної школи Романом Гривняком, починаю розумiти: нашим спорстменам, щоби перемагати на мiжнародних стартах, слiд бути на голову сильнiшими за суперникiв. "Якщо поставити на старт двох однакових спортсменiв, але дати їм рiзнi байдарки -- нову, на яких змагаються у Європi, i стареньку нашу, то до фiнiшу "наша" прийде на одну-двi секунди пiзнiше, -- каже Роман Михайлович. -- Якщо рiвень спортсменiв однаковий, то перемагає той, у кого новий iнвентар.

Однак хороша байдарка, з якою не соромно їхати на великi змагання, вартує близько трьох тисяч доларiв, плюс весло 260 доларiв, а ми вже багато рокiв не можемо закупити таке устаткування. Грошей на це не видiляють, як i на спецiальнi термокостюми. Але ми не здаємось".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: