Настоятель Унівської лаври готується до Кубка світу із паверліфтингу

18 травня 15:30
Переглядів: 179
пауерліфтинг

Троє львівських богатирів готуються до Кубка світу із паверліфтингу, який цими вихідними прийматиме Київ. Серед них – настоятель Унівської лаври Макарій Дутка.

Коли Макарій Дутка переступає поріг спортзалу, змінює рясу духівника на форму для тренувань. У дитинстві він займався спортом. Потім була двадцятирічна перерва, аж доки у монастирі не натрапив на штангу. Спершу вправлявся самотужки. Тепер це робить під наглядом професійного коуча – Павла Зінька.

На Кубка світу прагне здобути звання майстра спорту України. Для цього йому треба буде підняти лежачи 130 кілограмів. Хоча на тренуваннях йому підкорюється і більша вага.

«У спортзалі пробував піднімати 140-155 кг. Хоча тренер каже, що це ще не чистий жим. Але вже над собою піднімав 155 кг. А коли одягаю ще спеціальний костюм, який називається слінгшот, то пробую жати 190 кг», ― розповідає ієромонах.

Перед важливими змаганнями він навіть взяв благословення у Блаженнішого Святослава Шевчука. Макарій Дутка зазначає: «Коли почав займатися спортом ще 4 роки тому в монастирі, якось ніби відкрилося мені друге дихання. Я сказав би, що моє духовне життя якось ще більше пожвавилося. Нова серія в мене в житті відкрилася».

Ще один член львівської команди ― Михайло Гладій. Він виступатиме у категорії «ветерани». Цей чоловік ― чемпіон світу та Європи із паверліфтингу, переможець Старого Континенту у бодібілдингу. Спортсмен зізнається: «Складніше, мабуть, захищати титули, бо здобувати їх в молодому віці легше. Там більше натхнення, більше, як кажуть, сили. А зараз мушу підтверджувати свою кваліфікацію».

Третій із богатирів, які готуються м`язи до світової арени, – Юрій Табака. Атлет розповідає: «Перед стартами ми зменшуємо трішки навантаження для того, щоби підготуватися до змагань. Хоча до цього були інтенсивні тренування з максимальними вагами. Щоб зрозуміти, з якими показниками потрібно їхати».

На змаганнях із паверліфтингу за нагороди боротимуться представники щонайменше 14 країн. Львів`яни вирушать до Києва уже цієї п`ятниці, 19 травня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: