"Настрій і бажання перемогти – найважливіше в "Карпатах" - Роман Санжар

27 серпня 18:30
Переглядів: 132
Роман Санжар

Головний тренер донецького «Олімпіка» Роман Санжар розповів про стартовий відрізок сезону для своєї команди, виділив основні проблеми своїх підопічних й оцінив шанси «Карпат» на потрапляння в першу шістку. 

– Як загалом оціните старт Вашої команди в сезоні? 4 бали в стартових п’яти турах для нинішнього «Олімпіка» – це добре чи погано?
– Навряд чи можна бути задоволеним таким стартом, але є ряд об’єктивних причин, через які і є такий результат. У нас випали основні хлопці. До того ж, наша обойма не до кінця збалансована й повна, тому так і виходить. Нема ключових футболістів атаки, тому багато чого не виходить у грі. 

– «Олімпік» багато пропускає (12 м’ячів, – прим.). Це також пов’язано із відходом ключових гравців у міжсезонні? 
– Так, пішли основні футболісти й замінити їх не так просто, тому й багато пропускаємо – нема балансу в грі. Ми в пошуках свого оптимального складу. Від гри до гри я пробую різноманітні варіації схем та поєднань футболістів. Щоправда, на сьогодні оптимального складу в нашій команді я поки що не бачу. Велика ротація складу пов’язана саме з цим. 

– Оптимальний склад будуватимете із власних резервів чи ще будете виходити на трансферний ринок?
– Можливо, й будуть нові футболісти. Я повинен для себе розуміти, що футболіст, який прийде, повинен суттєво підсилити нашу гру. Ми говоритимемо з гравцем, а вже потім підписуватимемо. Це повинна бути кандидатура, яка справді нас підсилить, а просто брати футболіста, аби брати, не будемо.

– Дуже ефектним для «Олімпіка» видався матч із «Зіркою» (4:2, – прим.), після чого послідували дві «сухі» поразки (від «Чорноморця» та «Олександрії», – прим.). З цим пов’язані такі стрибки в результатах? 
– Знову випали наші основні гравці у двох останніх матчах було зрозуміло, що саме їх і не вистачає. Нема рівноцінних замін – це позначилося і на малюнку гри, і на результаті. 

– У попередніх сезонах «Олімпік» вважався тіньовим претендентом на єврокубки, але цей чемпіонат складається для Вашої команди важче. Яке місце після завершення першості буде прийнятним для «Олімпіка»?
– Завдання на сезон повинні відштовхуватися від можливостей. Можна ставити різні завдання, але якщо бути об’єктивними і зважити наші можливості й співвідношення сил з конкурентами, то місце в першій шістці було би не те, що фантастикою, а величезним досягненням. Враховуючи те, що ми втратили ключових футболістів, те що у нас нема всього необхідного для досягнення результату, і те як ми працюємо й тренуємося, то боротьба за першу шістку для «Олімпіка» – це дуже важко. 

– Перший у сезоні домашній матч «Олімпік» провів у Сумах, а в минулому грав у Києві на «Баннікова». Де б Ви хотіли проводити домашні ігри? 
– Мені сподобалася атмосфера в Сумах. На матч прийшли вболівальники, які нас підтримували. Вважаю, що мати домашній стадіон – це дуже добре. Як буде далі, невідомо, але, якщо судити по першому матчу, то «Ювілейний» мені сподобався. 

– Яку оцінку дасьте львівським «Карпатам»? Наскільки вони є сильним суперником? 
– Дуже сильна команда! У «Карпати» прийшов новий тренер і в грі видно стержень. Я очікую досить складного для нас матчу, враховуючи історію нашого протистояння у Львові. «Карпати» в хорошій фізичній та емоційній формі, тому буде дуже важка гра. 

– «Карпати» здорово провели чотири перші тури, трохи гірше – матч з «Зорею». Які ігри для Вас будуть базовими для аналізу – успішні чи невдалі? 
– Думаю, «Зоря» та «Шахтар» – це сьогодні лідери нашого чемпіонату. Неправильно брати за основу для аналізу ці матчі. Видно потенціал «Карпат», тут є хороша молодь й, напевно, вищезгадані матчі не будуть для нас базовими. Гра з «Олімпіком» – це зовсім інша історія й опиратися на ті ігри ми точно не будемо.

– Чи є в команді реваншистські настрої, враховуючи той факт, що у двох попередніх сезонах «Олімпік» програвав у Львові з однаковим рахунком – 1:4?
– Справа в тому, що у нас кожні півроку відбувається ротація складу – йдуть ключові футболісти, тому говорити про принциповість важко. Якби у нас залишилися ті люди, які були в команді рік тому, то таке було б. Зараз в команді інші хлопці, з якими буде вже інша історія. Звісно, ми намагатимемося перемогти, згадуючи при цьому попередні матчі. Будемо битися за перемогу, очки й красиву гру, але пов’язувати минулі ігри з прийдешньою важко. 

– Чого найбільше остерігаєтеся в грі «Карпат»? 
– Не можу виділити якийсь один аспект, але хочу сказати про командний дух та хорошу енергетику. Я впевнений, що «Карпати» за підтримки своїх вболівальників гратимуть агресивно. Цей настрій і бажання перемогти – найважливіше в цій команді. Для нас головне – не поступитися цими якостями. 

– Дивлячись вже на зіграні «Карпатами» ігри, можна чекати львівський клуб у першій шістці? 
– Вважаю, що сьогодні у «Карпат» є все, аби поборотися за місце в шістці. У них хороша інфраструктура, талановита молодь, яка вже має досвід у Прем’єр-лізі, і серйозні лідери. До того ж, прийшов амбіційний тренер, який спробує завдання, які ставить перед ним керівництво, втілити в життя.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: