Наступного сезону в Першій лізі гратиме 16 команд

20 червня 10:40
Переглядів: 163
фк тернопіль семенець гірник спорт

У наступному сезоні в першій лізі чемпіонату України з футболу гратиме 16 команд. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 19 червня, на ХХІV-й конференції ПФЛ України.

До команд, які виступали в першій лізі в сезоні, що завершився, додалися маріупольський «Іллічівець», котрий вилетів з Прем’єр-ліги, «Черкаський Дніпро» і київська «Оболонь», які здобули це право за результатами виступів у другій лізі, а також «Авангард» з Краматорська, який поновив членство у ПФЛ після річної перерви. Натомість учасники конференції не погодилися включити до складу першолігових змагань чернівецьку «Буковину» та кременчуцький «Кремінь».

Також було погоджено дати початку сезону. Зокрема, попередній етап кубка України стартує 22 липня, а базова дата початку чемпіонату в першій лізі – 25 липня. Згідно з форматом нового чемпіонату, є два варіанти ротації команд з першої ліги в Прем’єр- та другу ліги. Якщо клуби виявлять бажання і витримають критерії вищого українського дивізіону, то з першої ліги в Прем’єр-лігу вийдуть одразу дві команди, а третя за підвищення в класі боротиметься в стикових матчах. Якщо ж такої кількості клубів не знайдеться, то перехід відбуватиметься за схемою «1+1» (одна команда – напряму, друга братиме участь у перехідних матчах). Відповідно, обмін між першою і другою лігами відбуватиметься за схемою «2/4 (дві команди вилітають – чотири заходить), або – «2/2» (дві команди вилітають і така ж кількість заходять).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: