Наукова конференція кафедри олімпійської освіти

01 травня 15:15
Переглядів: 144
спорт

У Львівському державному університеті фізичної культури вирує щодення життя з турботою про виховання фахівців зі спортивних дисциплін. Окрім цього викладацький склад педагогів часто збирається за круглим столом аби обговорити важливі теми. Доповіді супроводжуються чисельною фотохронікою. Ось і сьогодні, 30 квітня, фахівці виступали з доповідями. Теми, на перший погляд, різні, але усі ґрунтовно торкалися історії олімпійського руху, фізичної культури і спорту.

Першим слово взяв Ярослав Тимчак – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри олімпійської освіти розгорнув проблему підвалин виховної концепції олімпізму, який сповідує принципи досконалості людини. Гуманістичною ідеєю залишається рівність народів. Політичною ідеєю - проблема примирення народів. Це саме те, чого сьогодні бракує в Україні. Також оратор чимало часу приурочив проблемам педагогічної методики у виховній роботі. За взірець нинішнім педагогам ставив англійця Томаса Арнольда, котрий майже дві сотні років, очолював публічну школу в місті Регбі, звідкіля в світ рушили ігри в м’яча.

Наступним виступав Андрій Сова – кандидат історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти і цікаво розповів про власні дослідження і пошуки у напрямку встановлення біографії Івана Боберського: «В роки Незалежності в Україні все частіше повертаємось до витоків нашої спортивної історії. Адже Боберський один з тих, ревно розвивав ідеї української спорту серед галичан. Проте з різних причин, а найбільше через байдужість, ця постать досі не надто відома в Україні навіть серед фахівців. Робота над біографією духовного батька українського спорту вимагає ґрунтовного підходу до цієї справи. Принагідно Боберський з раннього дитинства на все життя запам’ятав слова свого батька, Миколи – «Думай по-українськи!»

Олена Падовська – кандидат мистецтва, доцент кафедри олімпійської освіти у своїй темі «Внесок мистецької школи міста Ульм і розробку дизайну візуальної атрибутики Олімпійських ігор сучасності (Мюнхен 1972 р.) зазначила, що тепер жодне спортивне змагання не мислиме без атрибутики, яка концентрує інформацію громади і прогресує спільно з ростом зацікавленості до спорту. - Це гармонійне поєднання з конкретною подією», - казала пані Олена.

Розповіла вона і про творчий та життєвий шлях Отто Айхґера, німецького автора олімпійського плакату 1972 року.

Іван Яремко - викладач кафедри олімпійської освіти у темі «Євреї у великому спорті» детально зупинився на досягненнях спортовців-іудеїв у різних видах спорту, які досягали успішних результатів. Це не тільки міфічні Самсон і Давид. Але їх чимало було і у нашому Львові. До речі, у перші повоєнні роки у Львові кращим штангістом був Я.Шнеєрсон. у місті Лева виросли шахісти - В.Карт, О.Білявський і.д. А також доповідач нагадав, що євреї, проводять власні змагання «Маккабіада», що можна вважати прототипом Олімпійських ігор.

Антон Литвинець - викладач кафедри олімпійської освіти порушив тему взаємозв’язків християнських та світських організацій в межах міжнародного спортивного руху. Окрім закордонних зразків, зазначив, що у Львові діє подібне товариство - «Покрова».

Олег Корчовський - викладач кафедри олімпійської освіти, розмислював над реалізацією олімпійської освіти в країнах Європи і констатував, що на цьому рівні Україна перебуває на провідних ролях.

Оксана Гречанюк - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри олімпійської освіти розповіла про інституцію гімнасіархії у грецьких полісах Фракії (територія теперішньої Болгарії) в античний період. Цікаво, що всесвітньо відомий Спартак теж був фракійцем, який захищав рідну землю від римлян.

Відбулося й жваве обговорення даних тем, а це вже свідчення того, що історія тіловиховання і спорту актуальна, однак вимагає більш глибокого аналізу і вивчення.

На зустрічі також був присутній Мирослав Герцик, Почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури, член-кореспондент Української академії наук, тісно пов’язаний з відродженням спортивної слави України.

Добре було б, щоб наші можновладці брали приклад з інфізівців і плідно трудилися бодай над проблемами господарки…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: