НБУ презентував пам’ятну монету із зображенням паралімпійця з Львівщини

27 грудня 08:34
Переглядів: 222
дідух

Національний банк України спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України презентували пам’ятну монету «XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро». На аверсі монети розміщено логотип Національного паралімпійського комітету України та стилізовану медаль Паралімпійських ігор. На звороті на тлі стилізованої хвилястої стрічки зображено паралімпійця з ракеткою в руці. Прототипом зображення став чемпіон Паралімпійських ігор-2016 з настільного тенісу Віктор Дідух. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Монета введена в обіг 21 листопада 2017 р. Її випуск присвячений міжнародним змаганням із літніх видів спорту, що проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного паралімпійського комітету в рамках паралімпійського руху. Вона має номінал 2 грн та продовжує серію «Спорт».

 

Пам'ятну монету виготовлено з нейзильберу, її маса – 12,8 г, діаметр – 31 мм, тираж – 35 тис. шт. Ціна НБУ – 35 грн. Придбати пам’ятні монети можна в регіональних підрозділах НБУ та відділеннях «Ощадбанк» та «Укргазбанк».

Над створенням ескізів монети працювали художники Володимир Атаманчук, Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Роботу з втілення творчого задуму художників у монетну виконали скульптори Володимир Атаманчук та Анатолій Дем’яненко.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: