Не було спормайданчика – не було проблем

24 жовтня 18:32
Переглядів: 82
гол

Діти з будинків на вул. 15 Квітня не мають де гратись, бо новий сучасний спортмайданчик, помпезно відкритий міськрадою, або занятий спортсменами, або закритий на ключ. У міськраді пообіцяли, що майданчик працюватиме цілий день. Однак, вигнати звідти спортсменів не можуть

  • Ми маємо «подякувати» меру і міськраді за новий спортмайданчик у наших дворах, бо не було його - не було проблем, - голос жінки у слухавці зривається на крик. – Коли до оновлення він був обдертий та у ямах – наші діти-школярі хоч м’яча могли поганяти. Зараз стадіон весь час зайнятий, а наші діти ходять під парканами з м’ячем та не мають навіть де його поганяти. В інший час стадіон під замком.

Новий сучасний спортивний майданчик помпезно відкрили на день міста. Все проходило  з урочистостями, клоунами та безкоштовним морозивом, пригадують мешканці дев’ятиповерхівок вул. 15 Квітня, між будинками яких розташований міні-стадіон. Майданчик відкрили і буквально наступного дня… закрили на замок.

Грають всі, крім місцевих дітей

  • Ми воювали, збирали загальні збори, на які кликали представників міськради – спортмайданчик закривають тепер лише на ніч, - розповіла мешканка сусіднього зі стадіоном будинку пані Іванна. – Але наші діти і далі не мають де гратись. Бо тепер він весь час зайнятий – то спортсмени займаються, то старші чоловіки компанією у футбол ганяють, то старшокласники.
 

Натомість місцева малеча тиняється або попід парканом, заглядаючи, як грають дорослі, або сидить на лавці. Принаймні таку картину застали журналісти, коли приїхали на місце.

Хлопчаки, років 10-13 із заздрістю вглядались крізь грати сучасного майданчика, де в той гас ганяли м’яча старші школярі.

  • От бачите, як виходить, - каже мама одного з хлопців пані Ольга (прізвище жінка відмовилась назвати – прим. авт.). – Колись тут було жахливо, але наші хлопці мали де гратись. Тепер зробили модний – грають всі, крім наших дітей.

Біля дверей обнесеного парканом майданчика – вивіска з повідомленням, у які години можуть тут займатись організовані команди спортсменів. І ще – правила поведінки. Внизу – приписка, куди звертатись. Вказаний міський телефон.

  • Телефон мовчить навіть в робочий час, а чоловіка, який ніби має відповідати за цей майданчик, за зазначеною адресою ніколи немає, - коментують мешканці, побачивши як журналіст розглядає вивіски. – Написано: «Стуса, 10». Ми приходимо туди – зачинено. Кажуть, він десь на вул. Медовій сидить.
  • А ще тут часто компанії напідпитку збираються – мат, лайка, а все слухають наші діти, - продовжує Павло П’юрко. – Робимо зауваження, у відповідь чуємо, мовляв, це не тільки для вас відкрили.

Раніше ніхто не цікавився. Зараз – мегапопит

Проблем з сучасним майданчиком і справді вистачає, погоджуються в міськраді. Було необлаштовано – погано. Зробили сучасний майданчик для занять спортом для всіх – теж зле.

  • Ми провели реконструкцію, призначення не змінювали – там мають займатись спортом мешканці прилеглих будинків, - каже начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міськради Микола Круть. – Доки там було необлаштовано - ніхто не проявляв інтересу. Тепер, коли встановили спортивний майданчик з універсальним ігровим покриттям – багатьох зацікавили цивілізовані умови занять спортом.

Опікується новим стадіоном КП «Тернопільський міський центр здоров’я населення». Є і спеціально закріплений працівник – номер телефону є на дошці оголошень майданчика, стверджують у міськраді.

  • У разі неузгоджених дій, чи інших проблем раджу мешканцям одразу телефонувати – приїде або він, або його керівник і оперативно вирішать проблему, - стверджує Микола Круть. - Хаотичне використання цієї території неможливе, бо її знищать. Саме тому на ніч його закривають. А протягом дня – від 9 до 21 год. там можуть займатись спортом всі охочі.

Мешканці й справді мали певні претензії, зізнається пан Микола. Однак, з ними порозумілись: організованим спортивним командам виділяють для тренувань кілька годин в день. Решту часу – для потреб населення.

  • Міськрада планує в подальшому облаштування по кілька подібних майданчиків в кожному мікрорайоні, - каже Микола Круть. – Цього року плануємо відкрити ще один такий – на вул. Вербицького. На більше поки немає фінансових можливостей.

До речі

Конфлікт виник і в мешканців на прос. Петлюри, 7. Частина жителів побажала, аби на території спортмайданчика облаштували дитячий. Місцевий жек встановив там пісочницю, але невдовзі самі мешканці її демонтували. Мотивували тим, що гойдалок і пісочниць є достатньо у сусідніх дворах. А побігати з м’ячем, як облаштують дитмайданчик, буде ніде. Директор ПМП «СОВР» Василь Вітушинський вважає, що мешканці на загальних зборах мають визначитись – бути дитячому чи спортмайданчику. А далі діятимуть комунальники. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: