Не варто знову наступати на ті самі граблі

21 червня 16:17
Переглядів: 248
олімпіада

Коментуючи чотири роки тому уроки перших в історії літніх юнацьких Олімпійських ігор, які, нагадаю, відбулися в Сінгапурі, не міг не зауважити, що лише представникам трьох областей нашої держави не вдалося взяти участь у таких престижних стартах. До списку аутсайдерів потрапила, на жаль, і Тернопільщина.

Однією з причин такої невтішної ситуації, переконаний, є відсутність в області спеціалізованого спортивного закладу, в якому обдаровані діти з усіх куточків краю мали би змогу навчатися, належно харчуватися, забезпечуватися кваліфікованим медичним доглядом і тренуватися під керівництвом кращих спеціалістів. Саме такі центри вже давно створені в наших сусідів із Рівненської, Івано-Франківської і Львівської областей. Неодноразово порушував цю проблему в пресі, разом із багатьма іншими колегами — під час зустрічей з керівниками області і Тернополя. Але всі наші численні спроби покращити умови підготовки юних спортсменів, як не прикро констатувати, нагадували хіба що голос «волаючого в пустелі». Тож хочеш не хочеш, але доводиться стверджувати: поодинокі досягнення тернополян — передусім заслуга самих спортсменів і тренерів.

Кандидатами на участь у других літніх юнацьких Олімпійських іграх 2014 року в Китаї, серед інших, були і кілька легкоатлетів. Двоє з них — Віктор Сенчук із Чорткова та Іван Карюк з Бучача — зупинилися за півкроку від мети, ставши срібними призерами відбіркового чемпіонату України відповідно в стрибках у довжину і в штовханні ядра. Обоє, звісно, розчаровані. А ось ні я Вікторові, ні Іван Чуба внукові і тезці не маємо морального права дорікнути. Як можна було досягнути вагоміших результатів у суперечці з вихованцями спортивних інтернатів чи ліцеїв, коли Сенчук за рік був лише чотирнадцять днів на навчально-тренувальному зборі, а Карюк узагалі виїжджав із Бучача хіба на змагання.

Про те, що на Тернопільщині є талановиті діти, свідчать і результати командного чемпіонату України з легкої атлетики, який на початку червня відбувся в Києві. Уродженець Коханівки на Збаражчині, майстер спорту Іван Панасюк виборов бронзову медаль у метанні диска. А Сергій Крук із Великих Кусківців на Лановеччині, хоч і зупинився за крок від медалі такої ж проби в секторі для стрибків у довжину, зміг уперше підкорити майстрівський норматив. Одні з кращих студентів факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка поступилися лише конкурентам із Києва та Дніпропетровська, які є професіональними спортсменами, мають досвід виступів у чемпіонатах світу і Європи.

Попри складні нинішні умови, немає все ж сумніву, що спортивна галузь краю в цьому олімпійському циклі спрацювала добре. Участь п’яти наших земляків у зимових Олімпійських іграх у Сочі, золота медаль Олени Підгрушної — не всі мають змогу таким похвалитися. Але, повторюся, передусім це заслуга самих спортсменів і тренерів, які самовіддано працювали в умовах недостатнього фінансування, відсутності сучасних спортивних баз. Натомість і нове покоління керівників, як ми вже мали змогу переконатися, стоїть перед спокусою наступити на ті самі граблі. Заявам деяких чиновників про невідповідність своїм посадам керівництва управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації вже було дано конкретну й однозначну оцінку на зібранні фізкультурно-спортивних працівників Тернопільщини: претензії безпідставні і політично заангажовані.

Однак розвиток подій свідчить, що на цьому крапки не поставили. Якщо під тиском спортивної громадськості попереднє керівництво таки повернуло фізичній культурі і спорту окреме управління, то нині у владних коридорах знову активізувалися розмови про повернення до старої структури, об’єднавши управління сім’ї, молоді і спорту. Шановна владо! Не наступайте на ті самі граблі. Сьогоднішні події вимагають потужної державної підтримки галузі фізичної культури і спорту як важливої структури з організації та підготовки населення до захисту країни.

Одне слово, спортивна громадськість Тернопільщини прагне почути чітку позицію влади стосовно подальшого розвитку галузі, якій більшість віддала все своє життя. І бажано, щоб ця позиція була привселюдно озвучена під час зустрічі спортсменів, тренерів і фахівців із першими особами, а не ухвалювалася в кулуарах.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: