Несподіваний розвиток першого фіналу

13 квітня 16:27
Переглядів: 201
волейбол

Мабуть ніхто з спеціалістів не міг передбачити такого розвитку події, який відбувся нещодавно в І фінальному турі.

Лідер за підсумками першого етапу ВК «Університет» досить несподіваного програв дві гри і суттєво зменшив свої шанси на золоті нагороди Чемпіонату. Дещо несподівано для багатьох відмінну гру показує команда «Підвербці», яка всі три матчі виграла, і в разі здобуття ще двох перемог завоює в перше в своїй історії золото. Минулорічний переможець І ліги «Кутище» в цьому сезоні скинув оберти і повторити минулорічне досягнення мабуть вже їм не вдасться, а ось ослаблена у зв’язку з травмою Андрія Скорейка ВК «Заболотів» дещо несподівано переміг «педагогів» тим самим зумів зберегти інтригу і спробує зачепитися за медалі Чемпіонату. Подробиці далі.

Відкрили програму І фінального туру волейболісти ВК «Університет» та ВК «Заболотів». Впродовж сезону «педагоги» були беззаперечними лідерами Чемпіонату і всі спеціалісти вважали їх основними претендентами на перемогу і у фінальному етапі. Але з цим не погодились волейболісти ВК «Заболотів», хоча і програли вони перший сет 18:25. В другому сеті гра кардинально змінилась, і вже на самому старті «заболотські» волейболісти повели в рахунку 4:0. «Педагоги» спробували скоротити відставання в рахунку, і завдяки своїм центральним блокуючим два ось це зробити, ба навіть і більше зрівняти його 10:10, але допустивши кілька помилок в захисті легко дозволили супернику піти у відрив 15:13. Олександр Лещак спробував переломити хід зустрічі взявши перерву при рахунку 18:22, але це його підопічним не допомогло 25:20. Використавши дві перерви в третій партій «педагоги» знову були змушені підняти білий прапор програвши з рахунком 19:25. Четверта партія в матчі стала останньою. Команда з обласного центру нічого не змогла протиставити вдалим діям «заболотців», які просто і легко діяли, як в нападі так і в захисті. Кінцевий рахунок на табло зафіксував 25:18 і 3-1 за ВК «Заболотів». Ось Вам і перша сенсація фінального етапу.

Юрій Скорейко, головний тренер ВК «Заболотів» смт. Заболотів:

- Були сподівання, що переможете ВК «Університет»?

- На першому етапі суперник легко з нами «розібрався». Тож ми хотіли реабілітуватися, і на цю гру вийшли з настроєм до перемоги. Знайшли слабкі місця в захисті ВК «Університет», і, так би мовити, на підйомі здобули перемогу 3-1.

Звичайно наступні ігри були набагато складніші, тому що наша фізична підготовка бажає кращого, як результат команду вистачило на 1,5 партії другої гри. Тому легко програли, як другу так і третю гру «фіналу чотирьох». Вірю, що в другому фінальному турі ми ще «попортимо нерви» всім учасникам фіналу. Основна наша біда – це травми гравців. Дуже коротка лава запасних, але сподіваємось, що команда в наступному сезоні поповниться, доукомплектується і знайде ресурси для покращення гри.

- Як проходить підготовка до другого фіналу, і чи всі здорові?

- Позивним є те, що хлопці не розчарувались після цих ігор. Безперечно велика втрата так це Андрій Скорейко, але він вже почав потихенько відновлюватися і займатися в загальній групі. Звичайно великих сподівань, що він підійде в оптимальній формі до другого фіналу ми не плекаємо. Гравцям допомагає те, що він постійно приходить на тренування і їздить на всі ігри з командою. В загальному готуємось у звичайному режимі до цих ігор.

Особливим ілюзії в нас нема. Будемо грати і показувати все нащо здібні, і головне ці ігри розглядаємо в контексті з перспективою на майбутнє. Надіємось, що доукомплектуємося вихованцями нашої спортивної школи, а щось шукати на стороні не збираємось.

Однією з надпринциповіших стала гра між командами, які не тільки представляють один район, але постійно сперечаються, хто з них сильніший вже протягом кількох років підряд, це «Кутище» та «Підвербці». В цьому сезоні команди зіграли один матч в рамках першого етапу ЧО, і, сильнішими були «Підвербці». Тож волейболісти з Кутища прагнули реабілітуватися за поразку, а «підвербчани» в свою чергу прагнули здобути ще одну звитягу і тим самим збільшити свої шанси в боротьбі за медалі Чемпіонату. Те, що ніхто з команд не збирається поступатися показав сам початок першого сету 5:5, але надалі Підвербці зробили ривок і вирвались в рахунку 13:8. Провівши кілька вдалих атак «Кутище» зуміло скоротити відставання в рахунку до 20:21,а згодом взагалі перевести сет на «тай-брейк» 24:24. Гра на «більше-менше» тривала до рахунку 29:27, і сильнішими в ній виявились волейболісти з Кутища. Зрозумівши, що втрачати більше нічого команда з села Підвербці вирішила піти в Ва-Банк, і це повністю себе виправдало. 10:3 далі 20:14, і, як логічне завершення 25:20. Паритет в протистоянні відновлено!!! Переломним в цій грі став третій сет. Щоб виявити переможця командам знову знадобився «тай-брейк», хоча в ролі наздоганяючих по його ходу були постійно волейболісти з Кутища 1:6, 19:21. На «більше-менше» фортуна все ж таки була більш прихильна до Підвербців 25:23. Четверта партія стала останньою в цій зустрічі, і завершилась перемогою Підвербців за рахунком 25:19, єдине, що вдалось супернику так це наблизитись до суперника на відстань одного м’яча 18:19, але надалі повна домінація «підвербчан».

Василь Кухній, капітан команди «Підвербці» с. Підвербці:

- Перша гра фінального туру і одразу з одним із принципових суперників командою «Кутище». Чи легко далась перемога?

- Ми налаштовувались тільки на перемогу, адже від цієї гри залежав наш подальший успіх. Нас влаштовувала тільки перемога, якби програли то шанси поборотися в подальшому за нагороди були набагато менші. Головний фактор успіху, це настрій на гру і в психологічному плані він нам дуже допоміг. А перемога далась зовсім не легко, адже з цією командою ми постійно перебуваємо в боротьбі за перемогу.

- А в другій грі з ВК «Університет», що вдалось,а що ні?

- Відразу так і не можу відповісти. З ВК «Університет» взагалі важко грати, ця гра стала однією з найскладніших у цьому фінальному турі. Вони грають дуже швидку гру і наші центральні блокуючі не встигали за їхніми центральними. Тому і в підсумку вийшло п’ять сетів, щоб виявити переможця. ВК «Університет» одна з найцікавіших команд в нашій лізі, вони постійно грають різні комбінації і застосовують різні тактичні схеми. А перемогли їх завдяки вдалій грі в захисті і на прийомі.

- Когось з гравців можете виділити?

- Не хочу нікого конкретно виділяти, адже в команді є молоді гравці, які можуть в подальшому «піймати зірку» і просто не зіграти в наступному турі. В цілому команда зіграла досить злагоджено і показала відмінну гру. Боролись за кожен м’яч і на майданчику демонстрували повну самовіддачу.

- Теоретично Вам потрібно дві перемоги для здобуття Чемпіонського титулу. Готові показати в заключному фінальному турі таку ж повну самовіддачу?

- Не хочу нічого казати наперед. Омріяна мета зовсім близько, але треба ще зіграти три важких матчі. Кожна команда сильна і буде демонструвати весь свій потенціал в останньому фінальному турі. Отже, висновки будемо робити вже після цих ігор. А на рахунок самовіддачі то я впевнений, що не тільки ми, а й суперники викладуться на всі 100.

В третьому матчі першого ігрового дня І фінального туру зустрілись команди ВК «Заболотів» та «Кутище». Щоб виявити переможця командам знадобилось чотири сети. В першому сеті все закінчилось, можна сказати «традиційно» грою на «більше-менше», де сильнішими були представники Снятинщини 26:24. В трьох інших сетах на майданчику спостерігалась вже повна перевага представників Тлумаччини, про що красномовно засвідчили цифри на табло Тлумацької ДЮСШ 25:17, 25:17 і 25:15. Ця перемога дозволила команді «Кутища» зрівнятися за очками з ВК «Заболотів» і надалі вести боротьбу за медалі ЧО сезону 2013-2014 років.

Іван Стефанків, капітан команди «Кутище» с. Кутище:

- На стадій першого етапу ваша команда програла команді «Підвербців»,і у фіналі знову поразка. В чому причина?

- З цією командою в нас давні стосунки. В нас завжди важкі матчі і переможець постійно в цьому протистоянні змінюється. Навіть і в районному чемпіонаті ми також постійно сперечаємось, хто сильніший. Думаю в другому фінальному турі ми повинні вже перемогти.

- Щодо матчу з ВК «Університет», що можете сказати?

- Команда в них зіграна, грають постійно комбінації, постійно тренуються, а ми тільки збираємось на ігри. Сподіваємось, що в другому фінальному турі зможемо вирвати в них три очки.

- Як розцінюєте шанси на перемогу в другому фінальному турі?

- Дуже сподіваємось, і маємо надію, що зможемо показати свою гру, і, як мінімум здобути срібні нагороди Чемпіонату. А команді з «Підвербці» бажаємо, щоб вони вже за 11 років, а саме стільки вони вже грають у «фіналі чотирьох» здобути нарешті здобути нагороди. Прямим нашим конкурентом є команда ВК «Університет». Ця гра розставить всі крапки над «і».

- Як готується команда до другого фінального туру?

- Чесно кажучи ми практично не збираємось разом, так як всі гравці працюють в різних районах області, і важко всім зібратися на тренування. Але на матчах будемо викладатися на всі 100, щоб досягти результату.

В завершальній грі першого ігрового дня фіналу зустрілись команди, які претендують на найвищий щабель в цьому сезоні, а саме на титул Чемпіона області серед чоловічих команд І ліги. Сам матч виправдав повністю сподівання вболівальників, і став одним із видовищних і безкомпромісним. Хоча і «Пібвербці» програли його за кількістю набраних м’ячів 94:103,але в загальному підсумку здобули перемогу 3-2. В першому та другому сетах команди обмінялись перемогами 25:15, 22:25, а ось в третьому все знову вирішилось на «тай-брейку», де більш вдаліше діяли господарі туру команда «Підвербці» - 25:23. Четверту партію вони взагалі віддали майже без боротьби «педагогам» 14:25. Доля матчу вирішились в п’ятій короткій партій. Старт був за господарями 3:1, і вже при рахунку 2:5 тренер «педагогів» був змушений взяти першу перерву. Але це ніяк не допомогло, і рахунок при зміні засвітив 8:5 на користь «Підвербців». Вони і надалі продовжували лідирувати в матчі 10:6, і, як логічне завершення 15:8. Здобувши другу перемогу господарі зробили ще один крок до досягнення своєї мети, а ось команда Олександра Лещака після двох поразок суттєво ускладнила свої шанси на Чемпіонство.

Матчем між ВК «Заболотів» смт. Заболотів та «Підвербці» с. Підвербці розпочався другий ігровий день І фінального туру. За 46 хвилин господарі швидко розібрались зі своїми суперниками дозволивши максимум набрати за першу партію - 20, другу – 12, а за третю - 19 м’ячів.

Справжній трилер відбувся вже у другій грі, де «Кутище» зустрілось в очному протистоянні з ВК «Університет». На старті матчу «педагоги» постійно відставали в рахунку 2:7, 6:9, але завдяки старанням Олексія Гаврилюка, який виконав сім «ейсів» підряд зуміли вирватися вперед 21:12. Що правда волейболісти з Кутища зуміли в кінцівці дещо скоротити рахунок до 22:24, але це все нащо їх вистачило. 25:22 і перший сет за «педагогами». В другому сеті підопічні Олександра Лещака взагалі не залишили супернику жодного шансу на перемогу 9:4, 15:5 і логічний кінцевий рахунок 25:20. Здавалось, що для перемоги треба було зробити лишень півкроку, але саме цих півкроку і невистачило в третьому сеті матчу. Хоча і ВК «Університет» був на старті партії лідером 5:0 йому так і не вдалось втримати цю перевагу. Спочатку «Кутище» зуміло скоротити рахунок до двох м’ячів 16:18,а потім взагалі вирватися вперед 21:19. Вдало відігравши в захисті волейболісти з Тлумацького району зуміли вирвати перемогу в кінцівці сету 25:21 тим самим скоротити відставання в загальному рахунку до 1-2. Кульмінацією стала четверта партія в матчі. Лідер змінювався по черзі, як на гойдалках. Спочатку «педагоги» виступили в ролі лідера 5:2, 10:8, а згодом і представники з берегів Дністра повели в рахунку 19:16, 22:19. «Педагоги» все ж таки знайшли в собі сили вирівняти рахунок 23:23 тим самим перевівши сет на «більше-менше», але «Кутище» зуміло схилити шальки терезів на свою користь 25:23. Досвід грати в п’ять партій у «педагогів» вже є, тим паче, що вони вже в цьому фінальному турі зіграли одну пятихатку, і все ж тими представниками Тлумаччини, щоправда в ній зазнали гіркоти поразки. То щоб не наступити на ті самі граблі підопічні Олександра Лещака вирішили не відкладати справу в довгий ящик. Відразу захопили ініціативу в свої руки, і вже при зміні сторін були попереду 8:6, на що «Кутище» зуміло відповісти лишень двома перервами при рахунку 7:11 та 7:13. Фінальний свисток зафіксував рахунок 15:8 на користь «педагогів».

Олександр Лещак, головний тренер ВК «Університет» м. Івано-Франківськ:

- Чи очікували, що так погано складеться гра для Вашої команди?

- Не очікував. Надіявся, що команда зіграє набагато краще, тим більше у ВК «Заболотів» немає основного гравця, але… Команда в психологічному плані не була готова до гри із «заболотськими» волейболістами,і результат говорить сам за себе.

- Ну а в другій грі з «Підвербцями»…

- Та ж сама проблема. Гравці просто перегоріли, не налаштувались. Грали б другий день, вважаю зуміли без проблем виграти, а так маємо дві поразки. Сподіваюсь, що в другому фіналі покажемо більш позитивний результат, і зможемо довести, що не дарма були лідерами протягом цього сезону.

- В грі з «Кутищем» результат був більш позитивним. Зуміли відновитися після двох поразок?

- Проаналізували свої дії і гравці відпочивши вже з натхненням гра в заключний день. Бажання було хоч відбавляй, але в кінцівці трішки розслабились. Хотіли зіграти три ну максимум чотири сети, але «не так сталось, як гадалось»! Фізично ми готові, а ось в плані психології в нас є дуже серйозні проблеми. На жаль гравці ще не навились вчасно перезавантажуватися, вчасно зібратися.

- Як позначались відсутність основного центрального блокуючого Івана Пицка на грі команди?

- Самі бачите, результат очевидний. В заключний день він нарешті зміг допомогти команді. Тай показати гру нормально він не зміг, адже багато часу не тренувався. Будемо сподіватися, що за цей період який залишився до другого етапу він зможе набрати більш-менш оптимальної форми.

Підсумовуючи результати туру, можна зробити один простий висновок, що боротьба за нагороди Чемпіонату продовжиться в другому турі, і всі команди мають практично однакові шанси для здобуття чемпіонського титулу і відповідно підвищення в класі на наступний сезон.

Таблицю та результати ігор можна знайти в розділі Змагання – І ліга – Фінал 1-4 місця.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: