Нестор Колодка: "Бережанська команда і в цьогорічному чемпіонаті ще побореться за призові позиції"

28 липня 17:00
Переглядів: 239
Нестор Колодка

Якщо говорити про історію Бережанського футболу, то вона, безсумнівно, наскрізь пронизана яскравими сторінками, з яких чітко видно значні здобутки самобутніх місцевих колективів, які у різні періоди футбольних протистоянь боролися за найвищі місця у змаганнях усіх рангів.

Досить згадати виступи таких іменитих клубів, як «Нива», «Сокіл», «Лисоня»… А впродовж останніх понад десять років естафету футбольних здобутків успішно продовжує ФК «Бережани», який за цей час двічі  перемагав у кубку області, піднімався на найвищу вершину чемпіонату та виборов звання володаря суперкубка Тернопільщини. І в цьому велика заслуга не лише футболістів, тренерів, а й незмінного президента місцевого клубу та голови районної федерації футболу Нестора Колодки.

Близькими до того, аби добитися максимального результату в усіх обласних турнірах, були бережанці і в минулому сезоні. У підсумку ж дійшли до фіналу обласних кубкових баталій, де поступилися теребовлянській «Ниві», та стали срібними призерами чемпіонату Тернопільщини.

Попри те, що найвищі сходинки турнірних протистоянь торік не підкорилися ФК «Бережани», його очільник Нестор Колодка був переконаний у тому, що команда  має доволі  обнадійливі перспективи і продовжуватиме шлях на вершину турнірних протистоянь і в сезоні-2015. Та сталося так, що пів-дистанції цьогорічного чемпіонату колектив завершив лише на восьмому місці. Попри те, що бережанці не суттєво відстають від команд, які розмістилися вище, все ж це не звична для них позиція. Та й  більшість фахівців пояснюють цей спад у грі об’єктивними причинами , усунувши які, команда продовжуватиме боротися за лідируючі позиції.

Скажімо, голова федерації футболу Тернопільщини Володимир Мариновський, підсумовуючи перше коло цьогорічного чемпіонату, зокрема, зазначив: «Минулорічний срібний призер чемпіонату Тернопільщини – ФК «Бережани» - дещо здав свої позиції за підсумками проміжного фінішу, але це можна пояснити передусім зміною поколінь у складі цього самобутнього колективу. Натомість бережанці у півфіналі кубка області зуміли здолати ФСК «Чортків». І тепер гратимуть 24 серпня у фінальному двобої з теребовлянською «Нивою». І це також свідчить про значний потенціал клубу, який, сподіваюся, у другому колі чемпіонату буде задіяний у повній мірі».

У цьому переконаний  й очільник ФК «Бережани» Нестор Колодка, який у короткому інтерв’ю для вісника «Гол» висловив не лише своє бачення причин спаду результативності виступів колективу, а й запевнив, що це тимчасове явище, викликане об’єктивними обставинами.

 - Насамперед хочу зазначити, що ми не маємо намірів відмовлятися від амбітних завдань і надалі залишатися у когорті лідерів обласних футбольних баталій, - підкреслив він. – Певний спад у грі команди насамперед можу пояснити тим, що у нас справді відбувається процес зміни поколінь, Виходячи з об’єктивних обставин, у сезоні 2015 року робимо ставку здебільшого на місцевих виконавців. У порівнянні з попереднім чемпіонатом,  колектив поповнили вісім молодих футболістів, які ще, можливо, не повністю адаптувалися до нових умов турнірного протистояння, але на них покладаємо великі надії, бо це  - майбутнє нашої команди.

 - Плануєте у перерві між колами підсилити ФК «Бережани», аби наступний етап боротьби у чемпіонаті  виявився більш результативним для команди?

 - Однозначно маємо намір підсилити ті лінії, де виникали певні проблеми. Хочемо запросити досвідченого Стричека з Підгайців на позицію опорного півзахисника. Також розраховуємо залучити ще одного перспективного нападника, оскільки і ця ланка потребує зміцнення атакуючого потенціалу команди.

 - Наскільки , скажімо, у відсотковому вимірі змінився кадровий потенціал ФК «Бережани» у порівнянні з попереднім сезоном?

 - Відсотків на п’ятдесят команда зазнала втрат серед досвідчених гравців основи. Причини? Одні змушені були залишити колектив, оскільки потрапили в число мобілізованих, інші відправилися в пошуки кращих заробітків, бо мають сім’ї, декому вже роки не дозволяють продовжувати кар’єру… Добре, що ми ще маємо таких незмінних наших ветеранів, як Клюшніченко, Гарас і Твардовський, навколо яких і цементується нині наш омолоджений колектив. Останньому вже сорок три роки і він не тільки стабільно грає, а й є незмінним капітаном команди.

 - Наскільки очікуваним був для вас результат виступу ФК «Бережани» за підсумками першого кола змагань?

 - Чесно кажучи, розраховував на те, що завершимо половину дистанції принаймні на четвертому місці. На жаль, через певні обставини особливо на старті протистоянь зазнали неочікуваних втрат, що й завадило до певної міри досягти більшого. Але я вважаю, що ми на правильному шляху, коли вирішили орієнтуватися на місцевих молодих  футболістів. Думаю, невдовзі, можливо, вже у наступному сезоні матимемо команду, яка зможе боротися за найвищі позиції, і дивитися за її грою приходитимуть тисячі бережанських уболівальників.

 - До роботи тренерів у першому колі маєте суттєві претензії?

 - Вважаю, що головний наставник команди Василь Буняк і його помічник та син Віталій (у минулому здібний футболіст) у період реформування і становлення колективу роблять усе від них залежне, аби зробити його боєздатним і націленим на перемогу.

 - На який результат, на вашу думку, може розраховувати клуб за підсумками цьогорічного чемпіонату?

 - Переконаний у тому, що бережанська команда і в цьогорічному чемпіонаті ще побореться навіть за призові позиції, якщо, звісно, належним чином доукомплектуємо проблемні ланки і добре попрацюємо перед стартом другого кола.

 - Бажаю успіхів.

 - Дякую.

Ярослав Гарай

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: