Нестор Колодка: "Футбольна команда потрібна у кожному селі"

28 грудня 10:11
Переглядів: 128
ФК Бережани володар Суперкубка

У футбольній історії Бережанського району чимало яскравих сторінок. Досить сказати, що саме тут здійснювалися перші кроки відродження великого футболу на Тернопіллі, з цього краю розпочала свій шлях самобутня команда «Нива», яка і нині представляє нашу область у першій лізі національного чемпіонату. Або ж згадаймо успішні виступи місцевих колективів – «Лисоня», «Сокіл»… Впродовж останніх дванадцяти років значний внесок у розвиток найпопулярнішого виду спорту зробив голова районної федерації футболу, президент ФК «Бережани» Нестор Колодка. За цей час місцевий клуб двічі перемагав у кубку області, піднімався на найвищу вершину чемпіонату та виборов звання володаря суперкубка Тернопільщини.

Близькими до максимального результату були бережанці і в цьогорічному сезоні. У підсумку ж дійшли до фіналу обласних кубкових баталій, де поступилися теребовлянській «Ниві», та стали срібними призерами чемпіонату Тернопільщини. Попри це Нестор Колодка переконаний у тому, що команда добилася вагомих здобутків, і має доволі обнадійливі перспективи.

Двічі срібні призери – значний успіх
- Ми задоволені виступом колективу у 2014 році, – розповів він. – Звичайно, націлювали хлопців на перемогу у кожному матчі, але у футболі не завжди вдається добиватися поставленої мети. Наші головні конкуренти також прагнули максимального показника і в підсумку стали сильнішими. Йдеться, про теребовлянську «Ниву», яка зуміла здобути лідерство як у кубкових змаганнях, так і в чемпіонаті. Але й, погодьтеся, наші срібні відзнаки в обох турнірах – свідчення того, що маємо справді боєздатну футбольну дружину.

За словами Нестора Михайловича, успішний виступ ФК «Бережани» був би неможливим без суттєвої комплексної підтримки колективу. А відчувалася вона на різних рівнях. Скажімо, міська влада зробила усе необхідне, аби бережанський стадіон та його інфраструктура перебували у належному стані. А завдяки конструктивній роботі керівників районної ради і РДА команда систематично отримувала необхідну матеріально-фінансову підтримку. Досить сказати, що на розвиток футболу та участь ФК «Бережани» у чемпіонаті області 2014 року виділили понад 100 тисяч гривень, крім цього, були задіяні і меценатські кошти. Зважаючи на те, що в багатьох регіонах Тернопілля цьогоріч владні структури взагалі ігнорували виступи своїх представників в обласній першості, Бережанщину можна вважати в цьому аспекті одним із найуспішніших районів.

Роль головного тренера – визначальна
- Упродовж сезону також районний відділ освіти реально сприяв успішному виступу команди, – продовжив розмову Нестор Колодка. – Нам систематично надавали шкільний автобус для поїздок на гостьові матчі. А відділ охорони здоров’я подбав про належне медичне обслуговування. За командою закріплений кваліфікований лікар Вадим Собко, який дуже багато зробив для того, аби наші футболісти були здоровими, у належній фізичній формі.

Якщо ж говорити про роль тренерського штабу у здобутках клубу, то вона однозначно визначальна. І передусім це стосується професійної роботи головного наставника «Бережан» Василя Буняка, який згуртував здібних вихованців, навчив їх колективно діяти на полі та націлив на результат. Відповідно футболісти віддячили тренеру за науку самовідданою, добротною грою у кожному матчі.
Звісно, футбол – це командний вид спорту, у якому перемагає не хтось один, а всі разом. Та все ж є лідери, на яких рівняються. До таких у ФК «Бережани» можна насамперед зачислити досвідчених виконавців Сергія Клюшніченка, Андрія Гараса, Ігоря Твардовського. А до категорії молодих перспективних футболістів відніс би, скажімо, Дениса Мостянського, Ярослава Макара, яким лише по 18 років, але вони вже зуміли зарекомендувати себе з найкращого боку.

Хотів би також сказати, що усіх цих наших перемог не було б без ще одного дуже важливого чинника – по-справжньому щирої і активної підтримки місцевих уболівальників. А їх на бережанському стадіоні завжди збирається щонайменше півтисячі. І це зобов’язує ФК «Бережани» кожного сезону боротися за найвищі позиції.

Футбольна команда потрібна у кожному селі
Як голова районної федерації футболу Нестор Колодка добре розуміє, що найпопулярніший вид спорту має реальні перспективи тільки тоді, коли належним чином дбати про його розвиток серед шкільної, студентської, сільської молоді.

- Однозначно можу констатувати, що Бережанщина – край футбольний, – з гордістю мовив Нестор Михайлович. – І славний він не лише своєю історією, а й нинішніми здобутками. Скажімо, у ДЮСШ райцентру майбутніх майстрів шкіряного м’яча готують п’ятеро досвідчених фахівців. Кращі їх вихованці виступають у командах різних рангів. На обласних змаганнях юні бережанські футболісти традиційно займають призові місця. А цьогоріч і команда дівчат здобула перше місце в рамках розіграшу дебютного жіночого чемпіонату Тернопільщини.

Звичайно ж, пріоритетне місце в роботі нашої федерації належить організації районного чемпіонату. В двох групах боротьбу за призові позиції вели чотирнадцять команд, а за почесний кубковий трофей боролися шістнадцять клубів. Особливо гостре суперництво відбувалося у турнірі першого дивізіону. У підсумку чемпіонський титул завоював ФК «Лісники» (Бережани). А кубковий трофей виборов футбольний клуб села Котів, який, до речі, і в чемпіонаті здобув срібні нагороди.

Однозначно мені б дуже хотілося, аби в кожному селі району була команда, оскільки на місцях для більшості людей футбол – єдина розрада у непростий час. Федерація робить усе можливе, аби добитися поставленої мети, але, на жаль, не скрізь розуміють важливість цієї справи. Особливо прикро, що ніяк не можуть створити футбольні дружини у таких великих селах, як Біще, Слов’ятин, Кур’яни, Урмань… У кращі часи в районних баталіях брали участь понад двадцять колективів фізкультури, і наше завдання полягає в тому, аби повернути усім сільським уболівальникам можливість спостерігати за захопливим футбольним дійством.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: