Неймовірні рекорди Богдана Гальчака

07 лютого 07:37
Переглядів: 195
Богдан Гальчак

Віце-чемпіон світу з боді-білдингу надвірнянець Богдан Гальчак потрапив до «Книги рекордів України» завдяки унікальним здобуткам у силовому жонглюванні 32-кілограмовими гирями. 

Днями в івано-франківську відбулася презентація прем’єрного друкованого видання «Книга рекордів України», до якої потрапили одразу двоє прикарпатців - Назар Павлів та Богдан Гальчак. І якщо перший вже добре знаний широкому загалу своїми силовими досягненнями та яскравим виступом у шоу «Україна має талант», то про неймовірні рекорди Богдана Гальчака відомо небагатьом. І це при тому, що звичайний електромонтер з Надвірної демонструє досягнення, перевершити які досі нікому офіційно не вдавалося.

Спорт та мистецтво 
«Усі мої досягнення, що потрапили до «Книги рекордів України», вважаються унікальними. Власне, вирішив жонглювати гирями із зав'язаними очима, бо цього ще ніхто не робив. – розповідає Богдан Гальчак. За його словами, силове жонглювання - це не тільки мистецтво чи шоу, в першу чергу, це один з видів гирьового спорту. Жонглювати можна однією або двома 16-ти, 24-ох або 32-кілограмовими гирями, з відкритими або зав'язаними очима, наодинці або з партнером. Це залежить від умінь і навичок, набутих на тренуваннях. «Як тільки я починав опановувати гирі, вони від мене розлітались навсібіч. Тренувався по 4 години щодня. Далі працював над виконанням різноманітних гирьових вправ вже із зав'язаними очима, вивчав траєкторії кидків, оптимальні можливості для їх виконання», - говорить Гальчак.

Унікальні елементи 
Зараз чоловікові вдається наче без зусиль виконувати фантастичні піруети 32-кілограмовою гирею. Під час свого рекордного досягнення, яке було зафіксоване торік, спортсмен за 24 секунди виконав 17 кидків з подвійним обертом. Ще одним офіційним рекордом вважається жонглювання двома гирями (по 16 кілограмів кожна) перед собою в різні боки. За 50 секунд Богдан зробив 24 кидки. Але найбільшим своїм рекордом Гальчак вважає виконання почергово 23 елементів із зав’язаними очима. Нині в арсеналі силовика майже 30 різних варіантів жонглювання. Втім, трюки гирями складні й небезпечні, тож не обходиться без травм. Якщо гиря впаде на ногу, можна залишитися інвалідом. «Одного разу робив подвійний кидок гирі і ловив її на передпліччя. Невдало кинув, і дужка вдарила мені по зубах. Після того місяць текла носом кров. Тому, звичайно, намагаюся контролювати гирю, куди вона падає», - каже атлет.

Силові досягнення

Певний час Богдан Гальчак успішно займався також класичним гирьовим спортом. Його  суть полягає в підніманні гир максимальну кількість разів за визначений проміжок часу, згідно з правилами змагань, у двох змагальних вправах (поштовх, ривок). Тут він ставав абсолютним чемпіоном області та призером України. Ще раніше, займаючись боді-білдингом впродовж 12 років, він вісім разів виборював медалі чемпіонатів України, а у 2008 році навіть став віце-чемпіоном світу. «Боді-білдинг – досить витратний вид спорту, - відзначає спортсмен. - Із настанням добре відомої усім фінансової кризи я серйозно задумався над зміною спортивного профілю. Саме тому вирішив себе реалізувати у силовому жонглюванні гирями і не шкодую».


Гіннес почекає

Фактично кожне з досягнень надвірнянського рекордсмена заслуговує на те, щоб бути внесеним до «Книги рекордів Гіннеса». Але, за словами Гальчака, зафіксувати їх наразі немає змоги. На заваді стоїть фінансова проблема. Для одержання його досягненнями офіційного статусу рекордів Гіннеса потрібно запрошувати на Прикарпаття британських експертів. Для звичайного електромонтера це, звісно ж, не по кишені. Втім, Богдана це особливо не засмучує. Він і без того відомий в Україні, зокрема брав участь у другому сезоні «Україна має талант», а його показова програма була родзинкою численних святкових заходів. Цього року спортсмен готується до встановлення ще декількох цікавих рекордів, зокрема з жонглювання 40-кілограмовою гирею: «На цей момент я сам собі конкурент у перевершенні власних рекордів. Але мене це не зупиняє».

                                                                                                                           

«Рекордне» видання

«Книга рекордів України» - перше друковане видання, в якому на 120 ілюстрованих сторінках зафіксовані найбільш резонансні рекорди. 
До книги увійшли 4 рекорди стронгмена Назара Павліва. А саме перетягування військової бронетехніки та надування грілки. Богдан Гальчак відзначився жонглюванням гирями. В результаті до рекордів України потрапили одразу три  його здобутки. «Книга рекордів України» надрукована лише російською мовою. Як стверджують спортсмени, автори видання пояснили це бажанням розповсюдити книгу у державах СНД. Втім, прикарпатських рекордсменів такий факт не надто обурив. «Книга рекордів України» 2012 року має понад 1000 примірників. Загалом, у ній описані досягнення 300 українців у галузі спорту, мистецтва і науки. 

   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: