Нічия "Тернополя" та "Сум" за складних погодних умов

19 березня 20:24
Переглядів: 85
тернопіль суми

Останніх кілька днів у Тернополі не безперервно, але з завидною послідовністю йшов дощ який іноді змінювався снігом та ще й сильним вітром. Тому апріорі грати командам було не просто. Але на те перші офіційні матчі року фахівці називають «весняним футболом», що на полі доводиться суперничати не лише з опонентом напроти, а й з погодними умовами. У даному випадку газон тернопільського стадіону мало нагадував футбольне поле, але воно було однаковим для обох команд, які знаходилися в приблизно однакових умовах.

Окрім погоди, дошкуляли тренерам і кадрові проблеми. Зокрема, велика кількість травмованих і дискваліфікованих гравців. Особливо цих переймалися тернопільські тренери. Адже одразу троє гравців основного складу зразка осені-2016 були дискваліфіковані – захисник Андріан Бабич та два півзахисника Тарас Червонецький і Віталій Богданов. Окрім того, через різного роду ушкодження не змогли взяти участі в матчі нападник Павло Дульзон, півзахисник Роман Кухарський та захисник Валерій Скидан.

Трішки менші кадрові проблеми були в тренера гостей Анатолія Безсмертного, який недорахувався лише одного нападника – дискваліфікованого Богдана Душина (до речі, кращий бомбардир у протистояннях тернопільської і сумської команд, 3 голи). Кілька гравців ПФК Суми мали мікротравми, але вони кардинально не вплинули їхню гру на футбольному полі.

Тренери ФК Тернопіль розмістили футболістів за наступальною схемою, з одним опорним півзахисником – Роман Дорош та двома атакувальними центральними хавами – Володимир Пришнівський та Ігор Вонс і двома крайками, які тяжіють до нападу – Роланд Білала та Роман Дацюк. У воротах тернополян традиційно грав Олександр Воробей, у центрі захисту в парі з капітаном Ігорем Курилом грав Олександр Музика, на краях оборони – Степан Клекот (зліва) та Сергій Полянчук (справа).

Натомість наставник сумчан Анатолій Безсмертний з перших хвилин став грати з двома нападниками — Олександр Яровенко та Антон Муховиков, яким допомагала четвірка півзахисників – Артем Недоля та Дмитро Крапивний (у центрі), Ярослав Захаревич (зліва) та Микита Коновалов (справа). У центрі захисту грали Євген Захарченко та Олександр Стеценко, по краях – Павло Іванов (зліва), Вадим Жук (справа). І рамку воріт боронив досвідчений, капітан команди Артем Штанько.

Активніше матч розпочали господарі. У дебюті запам’яталися два флангових проходи Романа Дацюка, але ні Юрій Захарків, ні Роланд Білала не зуміли поборотися за м’яча. А на сьомій хвилині стався перший удар в ствір. Після навісу з правого флангу, Захарків виграв повітря та скинув під удар Ігорю Вонсу. Півзахиснику тернополян не вдалося як слід прикластися до м’яча і той став легкою здобиччю воротаря гостей Артема Штанька. В першій ж атаці сумчани витиснули по максимуму. Оборонець ФК Тернопіль Степан Клекот збив Олександра Яровенка і арбітр без вагань вказав на «точку». Сам ж постраждалий без проблем переграв кіпера тернополян Олександра Воробея (0:1).

Господарі відповіли двома небезпечними корнерами від Ігоря Вонса. В першому випадку воротар гостей зняв м’яча з голови Ігоря Курила, а в другому – капітан господарів завдав удару, однак м’яч зовсім трішки розминувся з воротами. Приспавши дещо пильність тернополян, просто зобов’язаний був реалізувати навіс з правого краю Ярослав Захаревич. Сумчанина упустив Сергій Полянчук і Захаревич «розстрілював» Воробея, але той неймовірним чином зумів зреагувати на удар з близької відстані. Останніх хвилин 15-ть першого тайму гравці ФК Тернопіль повністю прибрали м’яча до своїх ніг.

В одному випадку після навісної передачі Степана Клекота, нападник Юрій Захарків пробив головою вище воріт. За мить Ігор Курило закинув м’яча за спини захисників на того ж Захарківу, але молодий форвард тернополян в ближньому бою не зумів переграти Штанька. Тас все ж нападник таки досягнув свого. Після навісної передачі зі штрафного Ігоря Вонса, Степан Клекот прострілив вздовж воріт і Захарків буквально заніс м’яча у ворота (1:1). Майже одразу Юрій міг виводити тернополян вперед, але удар форварда метрів з 11-ти прийняв на себе захисник, який перевів м’яча на кутовий.

Не встигли глядачі розміститися на трибунах після перерви, як їм довело хапатися за голову. Секунді на 25-й сумчани використали неузгодженість тернопільської оборони (невдало виніс м’яча Клекот) і Яровенко, не довго думаючи, між двох центральних оборонців потужно пробив метрів з 25-ти у «мертву» для воротаря Воробея зону – 1:2. Той ж Яровенко через три хвилин пробивав з лінії штрафного, але цього разу по центру і прямо в руки кіперу ФК Тернопіль.

Господарі відповіли небезпечним кутовим, після оборонець гостей виніс м’яча з порожніх воріт. Далі розпочалася в’язка, силова боротьба здебільшого в центрі поля, яка інколи переходила на грубість з чисельними жовтими картками. Гості опустилися, більше уваги приділяючи обороні. Тернополяни намагалися грати просто – навісними передачами, але великої користі від них не було. Хіба на відборах, однак два поспіль потужних удари Вонса у рамку не поцілили. Ще в одному випадку навіс на дальній стійці замикав Артур Дорі, але в боротьбі з оборонцем ФК Суми зробив це невдало. Як і дуже неточно пробив перспективний штрафний з метрів 23-ох Сергій Полянчук.

Лише після вилучення Ярослава Захаревича (друге попередження), тернополяни змогли відігратися. Комбінація Пришнівський – Курило завершилася прострілом останнього, якого замкнув Роман Дацюк. А в компенсований час Тарас Кривий міг принести своїй команді перемогу. Півзахисник змістився з правого краю в центр і пробив, але неточно… Це фактично була остання небезпека в матчі з обох сторін.

Нападник сумчан зробив те, що має робити форвард. Два його вирішили долю матчу. При чому форвард приніс свої команді перемогу практично сам. У першому випадку заробив пенальті і сам ж його реалізував, а у другому зробив гол з нічого, підстерігши тернопільських оборонці на початку другого тайму.

ФК Тернопіль – ПФК Суми – 2:2