Новачок «Карпат» Ґреґор Балажіц: "Маю намір вивчити українську"

23 січня 09:55
Переглядів: 422
Default Image

Новачок «Карпат» словенський захисник Ґреґор Балажіц зізнався, що дав згоду грати за «зелено-білих», бо йому до вподоби філософія львівського клубу – ставка на молодих футболістів.

– Що тобі було відомо про «карпати», коли ти дав згоду на переїзд до Львова?
– Звісно, повної інформації про «Карпати» я не маю і нині. Але чув чимало хорошого про львівський клуб. Зокрема, знаю, що цей сезон став в значній мірі для «Карпат» історичним. Також мені відомо, що за останні роки і команда, і клуб загалом зробили великий крок вперед у своєму розвитку. До вподоби мені і філософія клубу – робити ставку на молодих футболістів, сприяти їхньому прогресу і допомагати розкрити свій потенціал. Також мені сподобалося, що і головний тренер, і генеральний директор, і трансфер-директор перед тим, як почати переговори з керівництвом мого попереднього клубу, добре ознайомилися з моєю грою і всі троє переконані, що я підійду під ту схему і манеру гри, яку сповідують «Карпати».

– Окрім центру захисту, на якій позиції ти ще маєш досвід гри?
– Я можу грати як центрального захисника, так і опорного хавбека. А в принципі я готовий грати на будь-якій позиції. Якщо тренер вирішить, то стану навіть у ворота. Одним словом, що скаже тренер, буду все виконувати.

– У твоїй кар’єрі був іспанський період. Чому ти не затримався на Піренеях?
– Мені дуже подобається іспанський футбол. Але коли я грав у Іспанії, то був ще дуже молодий і не був готовий психологічно знаходитися тривалий час далеко від своєї сім’ї. Втім, я буду робити все, щоб повернутися в Іспанію. Адже моєю улюбленою командою є «Барселона» і я мрію колись одягнути її форму. До речі, ще раніше я два роки грав за молодіжну команду «Бенфіки». Тепер у мене все по-іншому. Я став старшим і буду робити все, щоб довести свою професійну придатність і грати у футбол на найвищому рівні.

– Чому ти обрав 21-ий номер?
– Для мене немає жодного значення, під яким номером виходити на поле. Головне, завоювати місце в основному складі і приносити якомога більше користі своїй команді. А 21-ий номер обрав випадково: мені його запропонували – сказали, що він вільний і я одразу погодився.

– Коли роздумував над пропозицією «Карпат», чи питав поради у когось зі словенських футболістів, хто має досвід виступів в Україні або в Росії?
– Львів чимось нагадує мені словенське місто Любляну. Така ж австро-угорська архітектура і це мені дуже сподобалося. А поради я в нікого не питав. Адже це все відносно. Кожна людина має свою точку зору, тому одному може сподобатися, а іншому ні.

– Ти граєш центрального захисника. Але чи часто ти підключаєшся до атак своєї команди і чи багато забивав голів?
– Напевно, кожен футболіст має бажання забивати голи у ворота суперника. Але я захисник і моя головна функція – робити все необхідне, щоб команда не пропускала. Коли ж я володію м’ячем, то починаю вже думати як півзахисник і мої дії спрямовані на розвиток нашої атаки. Також часто допомагаю передній лінії своєї команди при стандартах – кутових і штрафних.

– У «Карпатах» в центрі оборони грають серби, а на флангах – українці. Чи знаєш ти сербську мову і як плануєш спілкуватися з українцями?
– Комунікація є дуже важливою частиною футболу. Я добре знаю іспанську, значить не буде проблем з Лукасом та бразильцями, котрі говорять португальською. Сербську також розумію добре. Щодо української, то маю намір її вивчити. Але найголовніше у футболі - це робота з м’ячем і чітке виконання установки тренера. Тому не хочу багато говорити, а краще буду у грі показувати те, на що я здатен.

– Чи відомо тобі щось про вболівальників «Карпат»?
– Знаю, що команду дуже люблять не лише у Львові. Мені відомо, що чимало людей вболіває за «Карпати» в усій Україні, особливо на Заході країни. Також знаю, що дуже добре підтримують команду її фанати. Причому роблять це не лише на домашніх іграх, а й на виїзді. Не хочу повторюватися, але скажу, що я не є великим прихильником багато обіцяти. Я хочу говорити на полі мовою футболу. А вболівальникам можу лише пообіцяти, що кожного дня, на кожному тренуванні я буду віддавати всі сили, щоб бути в хорошій ігровій формі, а в кожному матчі робитиму все, щоб «Карпати» перемагали. Бажаю якомога швидше вийти на поле львівського стадіону, аби на собі відчути, що таке справжня карпатівська підтримка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: