Нові надії тернопільських легкоатлетів

19 липня 11:38
Переглядів: 223
крук

Літо — гаряча пора для легкоатлетів. Ось і провідні майстри «королеви спорту» з Тернопільщини, готуючись до офіційних як всеукраїнських, так і міжнародних змагань, навчально-тренувальний процес поєднують з участю в різноманітних комерційних стартах чи традиційних турнірах.

Нещодавно, скажімо, ми повідомляли про перемогу студентки Тернопільського національного педагогічного університету Наталії Солтан, яка перед чемпіонатом світу серед юніорів у Сполучених Штатах Америки покращила собі настрій перемогою на дистанції 1500 метрів.

На пік спортивної форми прагнуть вийти і троє вихованців ФСТ «Колос», які теж нині вдосконалюють майстерність в обласній школі вищої спортивної майстерності. Особливо порадував досвідченого спеціаліста Володимира Кучеренка майстер спорту Іван Панасюк. І не стільки двома червневими перемогами й третім місцем, здобутими в Польщі, та двома липневими виступами в Чехії, де ще один майбутній педагог спочатку виборов третє місце, а пізніше — перше. Серія кидків диска «під шістдесят метрів» завершилася справді гросмейстерською спробою, що вдалася Іванові на останніх із цих змагань у Старому Місті, — 63 метри 39 сантиметрів. Результат, який відповідає нормативу майстра спорту міжнародного класу. Тобто є велика надія на те, що атлета, так би мовити, прорвало. І на чемпіонаті України, який із 24 по 26 липня відбудеться в Кіровограді, Панасюк докладе всіх зусиль для того, аби поміняти бронзові медалі цьогорічних всеукраїнських стартів на нагороду вищої спроби.

Під час уже згаданих змагань у Чехії вельми навіть непогані результати показали і підопічні заслуженого тренера України Михайла Васірука. У містечку Пацов майстер спорту Олег Данилюк виграв чоловічий спринт з особистим досягненням, установивши, до того ж, рекорд турніру, — 10,67 секунди. А студент педагогічного, теж уже майстер спорту Сергій Крук у секторі для стрибків у довжину домігся перемоги завдяки польоту на 7 метрів 55 сантиметрів. До речі, третє місце в цій дисципліні посів Олег Данилюк — 7 метрів 18 сантиметрів. А в Новому Місті за такий же стрибок на 7 метрів 55 сантиметрів Сергія Крука відзначили срібною нагородою.

Згаданий уже чемпіонат України в Кіровограді є відбірковим турніром до чемпіонату Європи, який з 12 по 17 серпня відбудеться в швейцарському Цюриху. Не загадуючи про перспективи тернопільських атлетів, усе ж скажу, що найкращі перспективи впоратися з нормативами, які стануть перепусткою на континентальну першість, у випускника Тернопільського національного економічного університету Івана Стребкова в бігу на 5000 метрів і в уже згаданого Івана Панасюка. Хоча, звісно, таких же успіхів зичимо й іншим чотирнадцятьом членам збірної області. Так само, як і Наталії Солтан, яка наприкінці тижня в складі збірної України вирушає на чемпіонат світу серед юніорів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: