Новий керманич "Карпат" поспілкувався з журналістами

20 червня 08:30
Переглядів: 662
йовічевіч

В першу чергу я хочу подякувати керівництву ФК «Карпати» за довіру. Завершивши кар’єру гравця, як і більшість футболістів, я мріяв тренувати професійну команду, яка виступає в серйозному чемпіонаті. А українська Прем’єр-ліга, як відомо, входить до десятки провідних чемпіонатів Європи. І безумовно, я дуже радий, що моя мрія здійснилася в такому клубі, як «Карпати». В «Карпати» і загалом у Львів та його мешканців я по-справжньому закохався ще десять років тому, коли мене запросили в команду, як гравця. Я одразу відчув, що для львів’ян та всієї Західної України, так само, як і для жителів Хорватії, звідки я родом, футбол – це не просто гра, а частина життя. А ФК «Карпати» є візитівкою всього західноукраїнського футболу. 

Коли керівництво клубу запропонувало мені очолити головну команду, я одразу погодився. Адже мені близька філософія розвитку клубу, а також я відчуваю, що мій досвід та знання можуть принести користь «Карпатам». Скажу більше, я мрію працювати тренером «Карпат» якомога довше і залишити в історії клубу свій слід.

Я дуже чітко розумію, що на мене чекає великий об’єм роботи, але я вірю, що спільними зусиллями – разом з гравцями та моїми помічниками по тренерському штабу, а також керівництвом та усіма працівниками клубу, ми зможемо вирішити всі проблеми і виконати завдання поставлені перед нами. 

Також я хочу подякувати своєму попереднику – Олександру Севідову, який в минулому сезоні плідно працював з командою в непростий час, і «Карпати», незважаючи на всі проблеми, в першу чергу, саме завдяки йому, гідно виступали у Прем’єр-лізі. Олександр Володимирович справжній професіонал, висококваліфікований тренер і до того ж хороша та порядна людина.

Я вже провів з командою перше тренування і побачив в очах футболістів бажання працювати, аби «Карпати» гідно представляли клуб і місто Львів в чемпіонаті та Кубку України.

Ви всі чудово знаєте, що «Карпати» обрали шлях формування команди з вихованців футбольних шкіл клубної системи. Я переконаний, що нам це вдасться. Я вже давно переконався, що західноукраїнська земля дуже багата футбольними талантами. Напевно вам відомо, що в Хорватії є дуже багато молодих талановитих гравців, і чимало з них з часом успішно грають у провідних клубах найсильніших футбольних держав Європи і не тільки. Але повірте, і на Львівщині, і на всій Західній Україні загалом, талановитих хлопців не менше. І я, так само, як і клуб, будемо робити все для того, щоб «Карпати» були насправді національною українською командою, кістях якої складатимуть місцеві вихованці. Але, звичайно, в нашій команді завжди знайдеться місце для хорошого кваліфікованого гравця з інших регіонів України або й з-за кордону. Головне, щоб це був насправді сильний футболіст і щоб він хотів грати в «Карпатах». Так, на Західній Україні мешкають справжні патріоти свого краю і України загалом, але при цьому вони дуже гостинні і абсолютно нормально ставляться до людей інших національностей. Мені це добре відомо, адже я сам був в «Карпатах» в статусі легіонера, і повірте, як в команді, так і в місті я почувався цілком комфортно. Так само комфортно почувається у Львові і моя сім’я, яка разом зі мною мешкає у цьому прекрасному місті вже четвертий рік. Обидва мої сини вчаться в українські школі та пізнають ази футболу в СДЮШОР «Карпати». Для них, так само, як і для мене з дружиною, Львів став другою рідною домівкою. Тож сподіваюся, що працюючи на посаді головного тренера «Карпат», я зможу реалізувати свій потенціал, як тренер і виправдаю довіру львів’ян та керівництва клубу.

– Який футбол будуть сповідувати «Карпати» Ігоря Йовічевіча? 
– Я хочу, щоб «Карпати» грали у футбол, який би подобався глядачам. Я мрію, щоб на наших матчах трибуни стадіону «Україна» були максимально заповнені. Ми будемо сповідувати атакувальний футбол, в основі якого лежить контроль м’яча. Коли команда володіє м’ячем, то вона має можливість комбінувати і створювати небезнечні моменти біля воріт суперника без яких не буває голів. Окрім того, якщо ти маєш перевагу в контролі над м’ячем, то твій суперник набагато швидше втомлюється і фізично, і психологічно. Тому в грі я вимагаю від своїх підопічних аби вони намагалися максимальну кількість ігрового часу володіти м’ячем. 

– Чи плануєте ви запрошувати в це міжсезоння в «Карпати» нових гравців? Якщо так, то на які позиції і чи ведуться з кимось вже переговори?
– Перш за все, я хочу сказати, що склад команди в новому сезоні буде помітно різнитися від того, який грав в минулому чемпіонаті. Адже як ви знаєте, клуб вирішив відмовитись від практики оренди гравців, тому «Карпати» залишили усі гравці, які грали в нашій команді на правах оренди, а це ціла група футболістів. Щодо запрошення новачків, то на разі ми хочемо дати шанс тим, у кого контракт з «Карпатами». Також треба зазначити, що до нас повернулася ціла група наших футболістів, яка також грала на правах оренди в інших клубах. Ну, і як я вже казав, у нас є чимало своїх молодих гравців і деякі з них, як ви мали можливість переконатися, в минулому сезоні вже не погано себе зарекомендували. Тому команду на новий сезон ми будемо формувати зі своїх гравців і підсилюватися будемо за рахунок внутрішніх резервів. Зрозуміло, що це процес дуже непростий і він вимагає терпіння та часу. 

Окремо хочу звернутися до наших вболівальників, які завжди підтримують «Карпати». Зараз нам, як ніколи буде потрібна ваша підтримка. Повірте, і я, і гравці будемо самовіддано працювати на тренуваннях і зробимо все, щоб «Карпати» і надалі були командою, яка гідно представляє свій край в Прем’єр-лізі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: