Новий сезон - нові надії

20 лютого 15:27
Переглядів: 300
петров

Двоє з трьох переможців конкурсу «Герої 2013 спортивного року Тернопільщини» в номінації «Олімпійські надії» вже встигли відзначитися за півтора місяця 2014-го. На чемпіонаті Європи з біатлону Анастасія Меркушина виборола срібну нагороду в перегонах юніорок. А ще один віце-чемпіон континенту в своїй віковій групі, майстер спорту міжнародного класу з боксу Віктор Петров, виборовши титул чемпіона України серед молоді, розпочав підготовку до світової першості.

Віце-чемпіон світу серед юніорів Андрій АНТОНЮК уже встиг цього року стати переможцем престижного міжнародного турніру.А як справи у віце-чемпіона світу з греко-римської боротьби серед юніорів Андрія Антонюка? Один із наставників атлета, директор Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи з цього виду спорту Андрій Телебан у відповідь на запитання повідомив, що підопічному теж не було коли особливо святкувати. Вже на початку березня відбудеться чемпіонат України, під час якого найсильніші вітчизняні юніори, природно, сперечатимуться не лише за нагороди, але й за право захищати честь держави на цьогорічних офіційних міжнародних стартах.

Своєрідний перший заліковий бал, до речі, Андрій теж уже встиг заробити, ставши нещодавно в Запоріжжі переможцем престижного Міжнародного турніру пам’яті Євгена Трухіна. Однак чемпіонати завжди вважалися визначальними при відборі. Тож разом з іншим своїм наставником, старшим тренером Віталієм Ліщинським посилено готуються нині до цих змагань на навчально-тренувальному зборі збірної України. Прогнози в спорті, звісно, річ невдячна. Та прагнути завжди потрібно до максимуму. Тому тренери налаштовують учня і на червневу континентальну першість у польському Катовіце, і на серпневий чемпіонат світу в столиці Хорватії Загребі. Цікаво, що за місяць перед планетарним форумом, який торік так успішно склався для Андрія Антонюка, найсильніші юніори держави зберуться в Тернополі, аби посперечатися за нагороди Всеукраїнського турніру пам’яті колишнього голови обласної федерації Євгена Ворка.

Петро МАТЛАХ із Богданом БЕВХОМ під керівництвом Андрія ТЕЛЕБАНА готуються до чемпіонату України серед кадетів у Луганську.

Тим часом кадети 1997-99 років народження за путівки на чемпіонат України сперечалися на зональному турнірі борців дев’яти західних областей у Могилеві-Подільському на Вінниччині. З найкращого боку на цих змаганнях про себе заявили ще один підопічний Андрія Телебана і Володимира Лучанка, студент кооперативного торговельно-економічного коледжу Петро Матлах та вихованець Анатолія Міхєєва, учень ЗОШ №22 Богдан Бевх. У ваговій категорії до 63 кілограмів, в якій виступають, конкурентів ніколи не бракує. Цього разу їх, скажімо, було шістнадцять. Тому виграш відповідно другого і третього місць налаштовує на оптимізм. Обоє, завершивши на свою користь по три сутички, не змогли, на жаль, упоратися лише з господарем килима Миколою Шимком. У третьому колі йому поступився Богдан, у фіналі — Петро.

Та нагода реваншуватися теж уже невдовзі випаде. Фінальний турнір чемпіонату України серед кадетів у середині березня відбудеться в Луганську.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: