"Ниві" заборонили грати на рідному стадіоні

20 вересня 07:44
Переглядів: 283
нива
Тернопільській «Ниві» заборонили два наступні домашні матчі провести на Міському стадіоні.
 
Поєдинок двох тернопільських команд, як і належить дербі, пройшов у цікавій і безкомпромісній боротьбі. Чотири забиті м’ячі, розв’язка поєдинку вже в компенсований арбітром час — усе відповідало найвищому статусу зустрічі. Бойові 2:2 так і не дали відповіді, хто ж на цей момент сильніший. Коли, здавалося, емоції після поєдинку вже вщухли, події довкола зустрічі набули несподіваного повороту.
 
Автанділ Мдінарадзе: «Постійно перебуваємо під тиском мерії»
 
Наступного дня після матчу (11 вересня) «Нива» отримала лист, у якому повідомлялося, що команда не зможе наступні два домашні матчі провести на Міському стадіоні. Причина — несподівана реконструкція арени в розпал чемпіонату.
 
Можливо, ця подія й не набула би розголосу й належної уваги, якби не інтерв’ю президента клубу Автанділа Мдінарадзе, яке він дав офіційному сайту клубу. Очільник «Ниви» зокрема повідомив: «Цей лист і позиція стадіону для мене взагалі не зрозумілі. Дивним чином це співпало саме з дербі, яке відбулося напередодні. Виходить, що наше суперництво із ФК «Тернопіль» вийшло за межі футбольного поля, що викликає в нас величезне обурення. Я хочу попередити керівництво КП «Тернопільський міський стадіон», що ця споруда не є приватною власністю директора чи мера — це власність громади Тернополя. Це нечувано, щоби нам забороняли грати на рідному стадіоні. Окрім цього, ніколи з нас не вимагали платити орендну плату за проведені матчі».
 
Як з’ясувалося, «Нива», крім того, що не отримала підтримки з боку керівництва області та міста, ще й мусить сплачувати орендну плату, що стало нововведенням. Кожен домашній матч обходиться клубу в 7,5 тисяч гривень. У разі увімкнення світла — ще 3 тисячі. Що цікаво, за попередньої влади, до такої практики не вдавалися.
 
«Попри те, що ми щоразу сплачуємо ці кошти, постійно перебуваємо під тиском із боку керівників стадіону й мерії міста. Нам погрожували відібрати право грати на стадіоні, якщо фани нашої команди будуть поводитися некоректно, на їхню думку. У нашому випадку стадіон використовують як спосіб шантажу футбольного клубу «Нива», — розповів пан Мдінарадзе.
 
Роман Мацюпа: «У «Тернополі» чомусь думають, що це їхня арена»
 
Однак навіть після слів президента клубу ситуація не змінилася. Отож у вівторок «УФ» зателефонував уже директору клубу Роману Мацюпі, щоби довідатися, як власне просуваються справи у вирішенні питання щодо стадіону в наступних двох домашніх матчах.
 
— Романе Йосиповичу, чи відомо наразі, де «Нива» проводитиме поєдинки двох наступних турів (проти «Нафтовика-Укрнафти» 21 вересня та «Миколаєва» — 28-го)?
— На цю мить конкретного рішення щодо цього питання поки не ухвалено (розмова відбулася у вівторок. — О. Т.). Розглядаємо кілька варіантів. Можливо, поєдинок відбудеться у Стрию. Місцева команда «Скала» готова нам надати тимчасовий притулок.
 
— Запасним стадіоном «Ниви» значиться львівська «Україна». Цей варіант розглядаєте?
— На «Україні» ж допоки не можна грати, навіть «Карпати» змушені були переїхати.
 
— Так, але укладка газону вже завершилася, й ті ж «Карпати» вже наступний матч проведуть саме на «Україні».
— Але це ситуації не змінює. Уявімо, сьогодні зіграємо там ми, а наступного дня грати «Карпатам». Гадаю, такий варіант неможливий, з урахуванням того, що лише недавно там поклали новий газон.
 
— А як виник варіант із Стриєм?
— Я зателефонував у клуб, де були вже обізнані із ситуацією, в якій опинилася «Нива». Отож, увійшовши в наше становище, стрияни нам безкоштовно погодилися надати стадіон для матчів. Відповідно інформацію вони озвучили й на офіційному сайті клубу.
 
— Якщо правильно зрозумів, остаточного рішення щодо місця проведення матчу допоки не ухвалено?
— Ми допоки ще сподіваємося, що нам дозволять зіграти на Міському стадіоні в Тернополі. Про це говоритимемо з мером. Якщо ж відмовлять, тоді й ухвалюватимемо рішення.
 
— До речі, багато версій звучало, чому ж усе-таки вам заборонили два наступні домашні матчі проводити в Тернополі. Офіційна причина, якщо її можна такою вважати, це — ремонтні роботи…
— Як тільки нам грати вдома, в них завжди виникають якісь проб­леми. І зараз усе робиться для того, щоби не дати нам дві домашні гри провести в Тернополі. Усе почалося з тернопільського дербі «Тернопіль» — «Нива» (2:2). Наші фани вигукували образливі кричалки під час матчу в бік «Тернополя». Як я зрозумів, на нас образилися, відтак результат — заборонили грати на стадіоні. А те, що говорять про якісь ремонтні роботи, то мені, наприклад, не зрозуміло, чому їх не можна було провести у червні-липні, в міжсезоння, коли не проводилися матчі. Отож, як бачите, все навмисне зроблено для того, щоби лише не дати нам стадіон. У «Тернополі» чомусь думають, що це — їхня арена. Іншими словами, як мер (Сергій Надал, він же — почесний президент «Тернополя») захоче, так і буде, адже він усе вирішує.
 
— Чи не планували якихось акцій протесту спільно з фанатами проти таких дій?
— Усіх подробиць не знаю, але в Інтернеті читав, що фанати планують щось подібне.
 
«Нива» — за перенесення двох домашніх матчів
 
Уже наступного дня, у середу, зателефонувавши Роману Мацюпі, довідався, що «Нива» наступні два домашні матчі взагалі планує переносити, тож лист із відповідним проханням ще у вівторок був відправлений у ПФЛ. Це рішення Роман Йосипович пояснив так: «Зрозумійте правильно, ми ж, у першу чергу, граємо для вболівальників, отож не хотілося би кудись їхати. Якби це був поєдинок якогось турніру, то ми би без питань погодились».
 
На запитання, чи вдалося все ж поговорити з мером Тернополя Сергієм Надалом про можливість все ж зіграти на Міському стадіоні, директор «Ниви» повідомив, що ситуація не змінилася: «Нам дали зрозуміти, що наступні два домашні матчі ми не зможемо зіграти в Тернополі. Хоча я був на самому стадіоні, й за ці дні не побачив там жодних ремонтних робіт. Більше того, щоби внести бодай якусь ясність у загадковий ремонт, ми звернулися з листом, аби нам дали чітку відповідь, коли конкретно там уже можна буде проводити матчі. Оскільки є можливість дещо змістити дату матчу з «Миколаєвом».
 
Без конструктиву
 
До речі, за словами очевидців, на стадіоні цього тижня справді не проводилися жодні роботи. Більше того, щоби внести бодай якусь ясність у загадковий ремонт, журналіст «УФ» зателефонував безпосередньо директору стадіону Ігорю Шушкевичу. У відповідь почули наступне:
 
— У пресі ж усе написано, чому два матчі було перенесено.
— Якщо вже говорити про пресу, то там кілька версій звучало…
 
— Стадіон перебуває на реконструкції. Причина — пошкодження водогінної мережі.
— Червень і майже весь липень на стадіоні не проводилися матчі, невже за цей час не можна було ліквідувати всі проблеми?
 
Після цього запитання тон співрозмовника різко змінився. Ігор Богданович порадив нам у письмовому вигляді звернутися до нього. Потім знервовано почав вигукувати у слухавку, що йому вже не вперше телефонують із цим питанням, тож відповідатиме лише в письмовому вигляді. Як бачите, конструктивної розмови в нас не вийшло. Однак «УФ» із відповідним запитом звернувся до Тернопільської міської ради, якій і належить Комунальне підприємство Тернопільський міський стадіон. Однак на момент виходу номера у світ, відповіді ми так і не отримали.
 
Хто у цій справі має слушність, а хто ні, однозначно сказати не можна. Але фактом є те, що саме за Тернопільською міською радою залишається право надання дозволу проводити на стадіоні матчі. А керівник цього органу самоврядування мер Сергій Надал — почесний президент «Тернополя». Висновки робіть самі.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: