Обмін партнерами, Савченко, яка надихає, та кава

31 липня 08:05
Переглядів: 1948
заржицька

Стаття розміщена в рамках блогу : Крижане мереживо

Чому любов до фігурного катання - це не лише про любов до спорту

На екрані - падіння, втрачений шанс, програне чемпіонство…  а по той бік екрану - крики, пролита на клавіатуру кава та бажання щось розбити. Ні, це не футбол, бокс чи біатлон, так буває і, коли ти постійно дивишся фігурне катання.

Я неодноразово чула від футбольних фанатів після невдалого матчу улюбленої команди щось на зразок “Все, більше не дивлюся, жодних нервів не вистачає, скоро лікуватися доведеться”. Безперечно, перегляд змагань з фігурного катання не забезпечить шаленого викиду адреналіну, тут, здавалося би, немає місця особливому азарту, оскільки немає розвитку гри, а незрозумілість суддівства гасить інтерес, - та це все, що називається, “на перший погляд”. Насправді, і під час перегляду фігурного катання краще тримати каву подалі від клавіатури, а до рук не брати нічого важкого.

Я довго думала, що ж можна писати про фігурне катання, почала думати, що я люблю у цьому виді спорту найбільше. В голові один за одним виникали спортсмени та спортсменки, падіння, перемоги, видовищні елементи, а потім я зрозуміла, що любити цей зимовий вид спорту - це загалом дуже цікавий і особливий стан. Властиво, перший допис у “Крижане мереживо” буде про те, як це, любити фігурне катання?

“Бути в темах”

Фігурне катання дає можливість після кількох сезонів зацікавлення легко підтримувати розмови не лише на спортивні теми, але й на теми музики, від Pink Floyd - через латиноамериканські ритми - до Кармен, і назад, балету, кінематографу та літератури. Фігуристів багато, відтак музики використовується багато, багато-хто зі спортсменів протягом 4-хвилинних програм навіть намагається розповісти історію з фільму чи книги. Більше того, бажання краще зрозуміти та оцінити те, що бачиш на льоду, мотивує ходити в театр, оперу на балет та кіно.

“І який би це серіал глянути?...”

Для тих, хто любить серіали, у фігурному катанні знайдеться багаааато цікавого. Теж були лихі 90-ті, коли у 1994 на тренуванні перед чемпіонатом США, на якому мали би визначитися учасники Олімпійських ігор, було вчинено напад на національну чемпіонку Ненсі Керіган. Нападника підготували колишній чоловік та охоронець найближчої суперниці Керіган - Тоні Хардінг. В ході подальшого розслідування Хардінг зізналася, що про підготовку нападу знала та визнала вину. В результаті на Олімпіаду в Ліллехаммері поїхали обидві, Тоня Хардінг стала восьмою, Ненсі Керіган - другою, а перемогла україна Оксана Баюл.

І для любителів мелодрами теж знайдеться багато цікавого. З останнього - історія про обмін партнерами. Після Олімпіади у Сочі бронзовий призер у танцях на льоду Нікіта Кацалапов оголосив, що завершує партнерство з Оленою Ільїних та встає у пару разом з Вікторією Синіциною, яка раніше каталася з Русланом Жиганшиним. Олені не залишалося нічого як стати в пару з Русланом. Шок, драма, танці на льоду.  Кацалапов та Синіцина далі виступають разом, а Руслан Жиганшин цього літа припинив змагальну кар’єру. Олена Ільїних - у пошуках нового партнера.

“Google - в поміч”

Особливий ритуал - знайти, де дивитися змагання. Востаннє фігурне катання по українському ТБ транслювали, якщо не брати до уваги Олімпійські ігри у Сочі, у 2012 році. Відповідно, доводиться шукати трансляції у мережі. Така пошукова робота. мушу зазначити, розвиває навички роботи з Google, а бажання обійти геоблок відкриває можливості зміни власного місцязнаходження, наприклад, на Бразилію.

“Кава - в поміч”

Любити фігурне катання - це вставати вдосвіта, коли відбуваються турніри в Азії, або ж не спати до ранку, коли змагання - у США чи Канаді. Тому, кава у мене є завжди.

“#Жінка_яка_надихає”

Любити фігурне катання - це мати зовсім інші асоціації з прізвищем Савченко. Альона Савченко … колись на чемпіонатах світу серед юніорів прапор України підіймали завдяки їй, а тепер, уже багато років, вона виступає за Німеччину. Я пам’ятаю, як Савченко вперше у 2007 ставала чемпіонкою Європи. Альона Савчено - Робін Шолкови - надзвичайно ефектна та сильна пара, які разом виглядали, як смачне капучіно. З тих пір пара 5 разів отримувала титул чемпіонів світу, побувала на 2 Олімпіадах, де від них двічі відвернулася фортуна, і Альона з Робіном два рази ставали бронзовими призерами. У 2014 році Альона Савченко встала в пару з іншим партнером - Брюно Массо, і полюватиме за Олімпійським золотом знову. “just unbelievable”, - як говорять коментатори. Я вболіватиму.  

“Атлетично, артистично, емоційно”

Oksana-overcome-emotion.gifb5984af2b687b8b266d984360413450e.gif

ashley-wagner-slams-olympic-ice-skating-judges.giftumblr_n15tkbg5rr1stlfaoo1_400.gif

Я в блокноті записала ще багато пунктів, чому ж це так особливо любити фігурне катання. Про курйози, своїх перших улюбленців, британських коментаторів, період міжсезоння та багато іншого я ще напишу окремі матеріали. А головне у фігурному катанні - це можливість насолоджуватися та емоції. І я не впевнена, що ці емоції не такі сильні, як у футболі, боксі чи біатлоні. Дещо інші, але такі ж інтенсивні.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: