Огляд матчів неділі одинадцятого туру футбольної Ліги Парі-Матч

19 жовтня 10:17
Переглядів: 49
Ліга Парі Матч

У третій, заключний ігровий день 11-го туру футбольної Ліги Парі-Матч в рамках Чемпіонату України сезону-2015/2016 було зіграно п’ять поєдинків.

«Олімпік» – «Металіст» – 3:0

У стартовому складі гостей вийшло два дебютанти команди – голкіпер Рустам Худжамов та гравець атакувальної лінії Іван Родіч. Ці ходи Олександра Севідова не дали бажаного результату. А от більша стабільність «Олімпіка» у всіх відношеннях стала одним зі складників заслуженого успіху. Так сталось, що перемога була забезпечена донеччанами вже на 41-й секунді, адже саме тоді було відкрито рахунок, а «Металіст» за весь мат жодного подібного моменту так і не створив. Перший м’яч – наслідок індивідуальної техніки та відмінного удару під поперечин з гострого кута від Кадфі Мохаммеда, коли легіонеру не завадили кілька гравців суперника, хоча й знаходились у безпосередній близькості.

«Олімпік» переконливо контролював ситуацію на полі. А забивав, розвиваючи вдалий початок, вже у другій 45-хвилинці. Причому робили це запасні. Мова тут і про щасливий випадок, адже Володимир Лисенко замінив травмованого Гегама Кадимяна, і чуття тренера – Роман Санжар вгадав з виходом Івана Матяжа. Лисенко забив прямим ударом зі штрафного, коли Володимира Танчика збив Артем Путівцев, пішовши фактично на фол останньої надії, але отримав порушник лише жовту картку. Останню крапку поставив Матяж, замкнувши простріл з лівого флангу. Міг це зробити і Владислав Гельзін, який знаходився поруч,втім поява на полі граючого президента також була доречною. Таким чином, «олімпійці» вже у десятці, а харків’яни ризикують вже сьогодні з неї випасти.

«Олександрія» – «Волинь» – 3:1

Початок поєдинку був не таким цікавим, як могло бути. А причиною усьому певний етап розвідки. Стратегічно тут тренер господарів переграв свого візаві. «Волинь» створила не так багато моментів, але вони просто не могли втілитись у щось матеріальне через невдале завершення. «Олександрія» не забувала відповідати, але разючий удар приберегла на завершення тайму. Саме тоді бездоганна багатоходова комбінація призвела до першого голу у матчі. Результативний пас Павла Мягкова не примусив надто напружуватись Юрія Коломойця, щоб спрямувати м’яч у сітку. По гарячих слідах питання можна було знімати, проте Артему Полярусу трохи не пощастило, адже він пробив у поперечину.

Після відпочинку олександрійці буквально приголомшили опонента тим, що, ведучи у рахунку, лише збільшили тиск на чужі ворота. Моменти виникали один за одним, поки нарешті Мягков не дочекався, що м’яч відлетить йому на ногу – 2:0. «Волинь» спробувала відповісти: Редван Мемешев явно додав гостроти діям партнерів, Флорентін Матей забив з незначного офсайду. Моменти господарів були ще реальніші: Михайло Козак невпевнено завершував вихід сам на сам, але виправив ситуацію гольовим пасом на на Коломойця – «дубль» останнього і 3:0. Гості зуміли засмутити Владислава Леванідова, адже той у компенсований час позбувся «сухого» матчу після безглуздого пенальті, заробленого Мемешевим і реалізованого Матеєм. Переможці стрибнули на 8-й рядок, переможені мають потурбуватись про збереження 5-го місця.

«Чорноморець» – «Металург» – 5:2

Господарі поза всякими сумнівами краще підготувались до зустрічі з турнірним сусідом. Про це говорить навіть рахунок 2:0, встановлений на 4-й хвилині. Цікаво, що ці два м’ячі, як з’ясувалось пізніше, ще нічого не гарантували «Чорноморцю». А Владислав Кабаєв вирішив не відставати від найшвидшого голу сезону, проведеного сьогодні ж Кадфі Мохаммедом за «Олімпік», і відгукнувся на майстерний пас Владислава Калітвінцева. Другий асист цього ж плеймейкера був навіть більш значущим за символічний дотик Євгена Старікова на вістрі атаки. Не зупинились «моряки» і на цьому. Третій м’яч у зустрічі організував і сам завершив нехитру комбінацію Валерій Куценко. «Металург» показав, що він приїхав не на екскурсію до Південної Пальміри, і Руслан Платон красиво скоротив відставання – 3:1.

Другий тайм також не засмутив прихильників результативного футболу та неповторних голів. Калітвінцев довів, що вміє не лише віддавати передачі, а й сам не забув, як забивати, зробивши це, як і у більшості ситуацій, здалеку – 4:1. Платон відповів за запоріжців другим шедевром, коли тонко відчув ситуацію Валеріане Гвілія. Та все ж «Чорноморець» прагнув крові у переносному сенсі, а у прямому – «великого» рахунку. Він остаточно був встановлений внаслідок самостійного проходу і сміливого удару Євгена Мурашова, який знаходився під гострим кутом. Тож одесити залишаються 13-ми, однак відірвались від «Металурга» на 4 бали і наблизились до «Металіста» та «Говерли».

«Карпати» – «Ворскла» – 1:3

У локальній боротьбі за високі місця це був дуже важливий матч. «Ворсклі», окрім загального виправлення становища, було бажано реабілітуватись за першу, проте надто болючу поразку сезону. Для «Карпат» головним стимулом було те, що вони грають вдома, а львів’яни від своїх улюбленців завжди чекають максимуму. Стартовий штурм господарів призвів до швидкого голу, проте виявилось він більш ніж курйозним. Після дальньої діагоналі Дениса Кожанова без жодної конкуренції з боку нападників Санжар Турсунов досить красиво зрізав метрів з 12-ти м’яч у власні ворота. Гості завелись, створивши достатню кількість моментів для голу у відповідь, і наполегливість разом з бажанням Турсунова вибачитись перед партнерами дались взнаки, хоча перед тим шанс був у господарів. Навіс цього півзахисника використав Олег Бараннік – він ще у середині першого тайму за рішенням Василя Сачка змінив Олександра Ковпака.

У тому, що такий тренерський хід був правильним, усі остаточно пересвідчились невдовзі після обміну воротами. У тому ж стилі Бараннік головою виборов м’яч після навісу з того ж правого краю, хіба що тепер від Арменда Даллку – 1:2. Надалі після немаленької паузи, викликаної домовою завісою над футбольним полем, «Карпати» всерйоз взялись за порятунок справи, натомість не реалізували нетривалий спалах, а самі швидко пропустили втретє. М’яч довго не міг залишити штрафний майданчик галичан, доки екс-гравець господарів Андрій Ткачук не поставив переможну крапку. Розрив у 2 м’ячі «Ворскла» використала грамотно, не давши підстав примусити нервувати власних прихильників та наставника. Отже, цей результат гостям дав можливість вперше у сезоні увійти до п’ятірки найкращих.

«Зоря» – «Говерла» – 2:1

В’ячеслав Грозний вдався до певних перестановок у стартовому складі, однак на тлі злагодженого та надійного в усіх лініях луганського клубу жодні ходи не могли дати бажаного ефекту. Втім, за перші 45 хвилин реалізувати тотальну перевагу не зміг ніхто, а моменти забити були у Пилипа Будківського, Андрія Пилявського, Руслан Маліновського, а менш значимі нагоди і в інших гравців «Зорі». Звичайно, кількісно «Говерла» близько не підходила до суперника у статистичних показниках, проте Михайло Сергійчук пробив з меж штрафного майданчика у стійку. Голів до перерви глядачі так і не дочекались, однак отримали компенсацію після відпочинку.

Втім, навіть 3 взяття воріт не говорять про високий відсоток влучності. А розпочали луганці жваво, причому Іван Петряк невипадково став натхненником голу. Він і до цього брав ініціативу у власні руки. Черговий його прохід мав ознаки дій досвідченого майстра: зважено та витончено він дочекався тієї миті, коли вивів Будківського на порожні ворота. Далі продовжилось марнування стовідсоткових моментів. Припинив низьку ефективність партнерів Джаба Ліпартія. Нещодавно з’явившись на полі, він втік від захисників, змусивши Артура Рудька у штрафному майданчику піти на фол. Вилучення голкіпера відбулось тоді, коли ліміт замін ужгородці використали. Відбивати пенальті і надалі взяти на себе функції воротаря взявся Павло Кутас. Микита Каменюка з «позначки» його легко переграв – 2:0. Проте розв’язкою це могло і не стати. У меншості «Говерла» заробила право на єдиний у матчі кутовий, і саме після нього Павло Іванов скоротив відставання. Останні хвилини були нервовими, та вони не завадили тому ж самому рахунку на користь «Зорі», що принесли обидві зустрічі минулого сезону.