Огляд матчів неділі шістнадцятого туру футбольної Ліги Парі-Матч

30 листопада 09:30
Переглядів: 62
Ліга Парі-Матч

У неділю, 29 листопада, в другий ігровий день 16-го туру футбольної Ліги Парі-Матч в рамках ХХV Чемпіонату України серед клубів Прем’єр-ліги сезону-2015/2016, було зіграно три матчі.

«Волинь» – «Металург» – 9:1

Вибір нині в Анатолія Чанцева практично відсутній, але і він не очікував повної відсутності конкурентної боротьби від своїх гравців. «Волинь» натомість з перших хвилин охоче взялась проводити результативні атаки, вже за перші 7 хвилин відвантаживши у ворота запоріжців 3 м’ячі. Дмитро Козьбан відкрив рахунок фактично після пасу свого голкіпера: Антон Кичак далеко вибив м’яч, провалились центральні захисники гостей, і вихід сам на сам нападник уміло використав. Потім Сергій Політило зробив простий навіс, і гравці «Металурга» не встежили за Олександром Кобахідзе – 2:0. До речі, грузинський легіонер був самим невгамовним. Майже одразу він заробив перший у матчі пенальті, який довів до логічного завершення Флорентін Матей. Потім лучани взяли певну паузу, але до перерви забили ще тричі, причому Олександрові Головкову у першому таймі на «позначку» довелось вказувати також тричі. Відзначимо, що кожного разу до м’яча підходили різні виконавці. Так В’ячеслав Шарпар поцілив у «дев’ятку», а от Олег Герасимюк лише внаслідок добивання змусив капітулювати Максима Бабійчука. Ще раз, але з гри Кобахідзе завершив триходівку за участю Андрія Богданова та Шарпара.

Атакувальні спрямування господарів після перерви удвічі знизились, якщо судити за кількістю пробоїн у воротах тепер вже Тимофія Шеремети. Продовжив суворо судити запоріжців рефері зустрічі, призначивши під час спроби добивання 4-й 11-метровий на користь «Волині». Матей таким чином оформив гольовий «дубль», але головним героєм завдяки першому хет-трику змагань став Шарпар. Свій другий у зустрічі м’яч півзахисник забив, опинившись на самоті метрах у 12-ти від чужих воріт. А наприкінці поєдинку завершив ще одну награну комбінацію. Тепер партнеру допомогли Івіца Жуніч та нестримний Кобахідзе. Втім, чи не найкращою окрасою матчу став гол престижу (і це у даному випадку далеко не журналістський штамп) від «Металурга». Здалеку Данило Ігнатенко не дозволив Кичаку зберегти власні ворота «сухими».

«Говерла» – «Шахтар» – 1:6

Боротьби у зустрічі не вийшло, але цей недолік суперники компенсували результативним футболом, де вистачало естетичних моментів, від яких глядачі мали можливість отримати насолоду. Коли у господарів не вийшло зіграти надійно від оборони, вони прийняли виклик від донеччан і вступили у відкритий футбол. Відкрив рахунок Ярослав Ракіцький фірмовим ударом зі штрафного, з яким голкіпер не впорався, це був лише початок його невдач. Щоправда, м’яч у відповідь вийшов не менш ефектним Сергій Люлька з Дмитром Хльобасом переграли практично весь захист «Шахтаря», і останній пробив Антона Каніболоцького. Однакові цифри на табло зберігались не довго, адже Тайсон з кутового закрутив «сухий лист», коли продовжились невдачі Артура Рудька. Звично надійний воротар «Говерли» посприяв і 2-м наступним м’ячам у власні ворота. Перериваючи навіс від Алекса Тейшейри, він зробив зручну скидку на Марлоса – 1:3. А після кутового вже з іншого флангу ніхто не завадив Факундо Феррейрі головою довести перевагу до «великої». Зазначимо, що аргентинець замінив в основі травмованого Олександра Гладкого.

Фактично вирішивши долю 3-х очок, «Шахтар» після перерви подбав і про свого лідера поточного сезоні, головного голеадора Алекса Тейшейру. Бразилець зрештою не обмежився результативною передачею з першої половини гри, а додав черговий, вже 9-й за рахунком за 14 проведених ігор гольовий «дубль». Найбільше сприяв цьому капітан гостей Даріо Срна. Саме хорват спочатку віддав притаманний йому пас з правого краю, а потім спіймав на майстерному фінті у чужому штрафному майданчику Андрія Цурікова, заробивши право на 11-метровий удар. Саме після нього Алекс Тейшейра довів особистий рахунок у нинішній Лізі Парі-Матч до 21-го влучного удару. Могли відзначатись й інші гравці лідера змагань, проте надто своїм невлучностям не засмутились, адже «Шахтар» зберігає лідерство і знову покращує різницю забитих та пропущених м’ячів.

«Динамо» – «Чорноморець» – 2:1

Враховуючи неодноразові заяви Сергія Реброва, що всі футболісти, які тренуються під його орудою, є основними, можна було не дивуватись ротації після пам’ятного матчу у Португалії посередині цього тижня. Ті, хто вийшов на поле у складі господарів, зуміли виправдати довіру. Перемогу, як і у першому колі в Одесі, не можна назвати легкою. Принаймні, у першому таймі, рівновага тривала практично до свистка на перерву. Зазначимо, що це був перший «зимовий» поєдинок сезону, адже дії гравців часом супроводжував снігопад. З думкою, що така погода була вигіднішою для «Чорноморця», можна посперечатись. Справа у тому, що гості часто і організовано вибігали в контратаки, а завершити їх не могли не лише через нижчу виконавську майстерність, але і через мокрі газон та м’яч. Не одразу призвичаїлись до умов і динамівці.

Проте роль лідера для Андрія Ярмоленка не виявилась порожнім звуком, і саме його можна назвати творцем чергової перемоги. Правий півзахисник допоміг власним проходом і передачею з правої ноги вивести на порожні ворота Дерліса Гонсалеза. А практично одразу на початку другої 45-хвилинки під час навісної передачі Ярмолеко опинився на газоні у боротьбі з Сергієм Петьком, що Юрій Вакс розцінив як порушення. З пенальті сам Ярмоленко і наніс, як виявилось пізніше, переможний удар. Звичайно, господарі могли не обмежуватись такою кількістю результативних атак, проте і Олександр Рибка в обох таймах кілька разів ставав на заваді одеситам знайти проріхи у найнадійнішому захисті змагань. Дмитро Коркішко, Валерій Куценко та Кирило Ковалець, який з’явився на заміну, можуть згадувати нереалізовані моменти. Та й максимальні зусилля господарів продовжити «суху» серію не увінчались успіхом. Чергову спробу Коркішка Рибка відбив на Ковальця, і той черговою нагодою скористався – 2:1. Спробувати зрівняти рахунок стало важче після вилучення за другу жовту картку Гіоргі Гадрані. Проте майже одразу риска під цим матчем була підведена.