Огляд матчів суботи дванадцятого туру футбольної Ліги Парі-Матч

06 грудня 12:00
Переглядів: 54
Ліга Парі Матч

Вчора, 5 грудня, в рамках 12-го туру футбольної Ліги Парі-Матч Чемпіонату України сезону-2015/2016 було зіграно три матчі.

«Ворскла» – «Зоря» – 0:2

Луганці приїхали до Полтави в усіченому складі. У першу чергу втрати стосувались захисної ланки, яка, зрештою, набула експериментального вигляду. «Ворскла» таких проблем не мала і на дуже якісному рівні провела перший тайм, коли суперник про атаку майже не думав, а у захисті рятувався, як міг. Зокрема, не по одному разу на завершальний удар виходили Антон Шиндер та Младен Бартуловіч. Особливо небезпечно виглядав випад хорвата, з яким зумів упоратись Микита Шевченко. Дещо натякнули гості на те, що не збираються весь матч провести у захисті, ближче до перерви, коли Іван Петряк прохід зі зміщенням завершив незначним промахом.

Друга половина зустрічі засвідчила, що навіть у такому обмеженому складі луганці мають можливість перебудуватись та додати по ходу поєдинку. «Ворскла» ж певним чином застрягла на попередньому рівні, сподіваючись, що територіальна перевага рано чи пізно буде втілена. Однак «Зоря» відсунула події від власних воріт, а пресинг доволі швидко приніс їй дивіденди. Доволі простої помилки припустився Олексій Дитятьєв – м’яч перехопив Пилип Будківський і переконливо реалізував вихід сам на сам зі Станіславом Богушем. Спроби Василя Сачка піти ва-банк не знайшли відображення у діях його підопічних. А потім рахунок став 0:2. Це один з розіграшів штрафних поставив господарів у безвихідь. Руслан Маліновський зробив навіс, а Артем Гордієнко обрав кращу за Вадима Сапая позицію. Таким чином, переможці йдуть зустрічати Новий Рік 3-ми, а полтавчани можуть відстають від конкурента вже на 9 очок.

«Говерла» – «Олександрія» – 1:2

Останній місяць значно підвищив віру «Олександрії» у власні сили. Тому навіть на чужому полі команда не збирались віддавати ініціативу. Кількісно «Говерла», можливо, на певному етапі і перевершувала спроби супротивника, а от за небезпекою лідирували приїжджі футболісти. Саме вони спочатку втратили нагоду забити, коли Давід Таргамадзе на кілька сантиметрів спрямував м’яч правіше від штанги. А от у ролі асистента грузинський легіонер виступив бездоганно: на його навіс відгукнувся Антон Голенков та примусив помилитись Артура Рудька. З витримкою в ужгородців виявилось все нормально, і статус-кво було відновлено. Орест Кузик посприяв проходу Дмитра Хльобаса, який надалі проявив індивідуальну техніку, протиснувшись крізь 2-х захисників, після чого прицільно пробив низом у дальній кут воріт – 1:1.

Після відпочинку стали остаточно зрозумілі амбіції команд. «Олександрія» тепер міцно тримала нитки гри у своїх руках, майже постійно перебуваючи на чужій половині поля. Закарпатці вирішили зосередитись на захисті нічийного результату, тримаючи на меті використовувати контратаки. З ними практично ніяк не склалось, хоча двічі Хльобас і створював потенційну небезпеку, раз пробивши самостійно, в іншому епізоді підключив для завершення Віталія Гемегу. Проте обидві спроби були відверто невдалими. При цьому і гості до реального завершення зусиль не доходили, тому що «Говерла» виглядала злагоджено і монолітно. Шанси для гостей на переможний гол зменшились після ушкодження, отриманого на рівному місці, Таргамадзе. Однак щасливий випадок допоміг вийти на поле Дмитрові Леонову, який і став причиною пенальті. Він пробив у корпус В’ячеславу Лухтанову, який прикрився руками. На думку Віталія Романова, це було порушення правил. Перша спроба з «позначки» Андрія Запорожана була витягнута Рудьком, однак з добиванням голкіпер не впорався. Виграш «Олександрії» піднімає команду на 7-е місце.

«Дніпро» – «Волинь» – 0:1

Суперники вийшли в оптимальних на сьогодні складах. Це у сукупності з хорошою формою лучан обіцяло цікаву боротьбу. Перший тайм повністю підтвердив такі очікування, але навіть при сміливому поводженні гостей на полі вкрай незручного суперника основні події відбувались поблизу воріт Артема Кичака. І він не раз рятував партнерів від неприємностей, коли парирував удари Євгена Селезньова (кілька разів), Бруно Гами і, особливо, Романа Безуса – він мав найреальнішу нагод відкрити рахунок. Ще раз за «Волинь» зіграла стійка під час удару Едмара. Перехід на протилежну половину поля часто завершувався порушеннями правил і наступними штрафними, однак розіграші після цього не були такими, як того хотілося б Сергієві Політилу або Флорентіну Матею.

Перерва однозначно пішла на користь гостям. У другому таймі «Дніпро» хіба що на загальному плані поля домінував, але «Волинь» практично нічого вже не дозволяла супернику, зробивши правильні висновки у роздягальні. Мабуть, найбільш близьким до взяття воріт колишніх одноклубників був Сергій Кравченко, однак і його штрафний з 17-ти метрів прийняла на себе «стінка». Більш пощастило волинянам за 5 хвилин до завершення основного часу. Герой минулого туру В’ячеслав Шарпар двічі поборовся за безнадійні м’ячі. Спочатку він залишив його у грі, заробивши кутовий. А після чергового стандартного положення у щільній суперечці з Артемом Федецьким зумів проштовхнути шкіряну кулю повз Дениса Бойка. Найбільш промовистим у завершальний відрізок зустрічі було те, що «Дніпро» так і не створив жодного шансу для порятунку.