Огляд матчів суботи шістнадцятого туру футбольної Ліги Парі-Матч

29 листопада 11:00
Переглядів: 149
Ліга Парі-Матч

У суботу, 28 листопада, в перший ігровий день 16-го туру футбольної Ліги Парі-Матч в рамках ХХV Чемпіонату України серед клубів Прем’єр-ліги сезону-2015/2016, було зіграно три матчі.

«Зоря» – «Сталь» – 2:1

Обидва тренери не змогли виставити всіх своїх найсильніших гравців. І якщо пропуск Микити Каменюки після вилучення – справа планова, то відсутність Руслана Маліновського – певна несподіванка. У плані сюрпризів Володимир Мазяр перевершив Юрія Вернидуба. Прізвища гостей не дуже вразили господарів, що, ймовірно, і позначилось на ході матчу. Зокрема, у «Сталі» місце знайшлось і для дебютанта дорослої команди Ростислава Багдасарова. Проте з перших хвилин дніпродзержинці натякнули, що не збираються вести гру другим номером, а «Зоря» не приділила цьому потрібної уваги. Тому проти завжди злагодженого луганського захисту гольова атака пройшла занадто легко. Прохід Антона Котляра продовжив виграною боротьбою Володимир Гоменюк, після чого Владислав Кулач без опіки практично «розстріляв» Микиту Шевченка. Слідом Денис Васін міг подвоїти рахунок, проте йому забракло влучності. Не збивалась «Сталь» на примітивний футбол і далі – суперник хіба що зі стандартних положень потенційно міг відігратись, проте до перерви цього не сталось.

На другу 45-хвилинку луганці вийшли більш заведеними, що відносно швидко привело до матеріалізації здійснюваного тиску. Втім, не обійшлось без випадку. Передача Олександра Караваєва на Пилипа Будківського була справді гострою, проте Антон Кравченко встигав її перехопити. І саме від його ноги м’яч змінив напрямок, по-зрадницьки опинившись у сітці – 1:1. А там вже настав час і втілити кутові у гол. Тепер вже Будківський дочекався свого шансу, вигравши повітряну дуель все у того ж Кравченка, якого можна назвати невдахою матчу. За кілька наступних атак «Зоря» мала б знімати питання про переможця – особливо вразив сейв Бандури, коли Караваєв не зміг пробити голкіпера з кількох метрів. У ці хвилини і надалі гравці «Сталі» трохи загубились і не віднайшли свою гру – таким чином, луганський колектив нині третій і очікує на результат конкурентів з «Дніпра» у понеділок.

«Карпати» – «Олімпік» – 4:1

Донеччанам, окрім самих себе, немає кого звинувачувати у цій поразці. Дуже багато ігрового часу «Олімпік» провів в атаці – і це при тому, що практично весь матч гості перебували у меншості. Вони спробували затиснути «Карпати» поблизу їхніх воріт одразу, однак перша ж відповідь суперника мала фатальні наслідки. Секу Конде, який нечасто з’являється в основному складі, але кожного разу привозить м’ячі своїй команді, не зрадив звичці і зараз. Цей захисник просто віддав пас на хід Олексієві Гуцуляку, той опинився сам на сам, і Заурі Махарадзе практично не залишилось вибору: фол, оцінений арбітром у пенальті та червону картку. З 11-метрової позначки Денис Кожанов забивав вже Сергієві Літовченку. Поки гості перебудовувались, пропустили вдруге. Після підбирання внаслідок штрафного удару Амбросій Чачуа метрів з 20-ти невідпорно влучив під поперечину – 2:0.

В одному з наступних епізодів Чачуа виступив вже як негативний герой. Він недозволеним прийомом зупинив швидку атаку «Олімпіка», і саме з цього штрафного удару Іван Матяж обвів «стінку» та перехитрив голкіпера – 2:1. У подальшому навіть удесятьох гості знаходили у собі сили реально і регулярно загрожувати володінням Романа Мисака. Найбільш активним та близьким до відновлення рівноваги виявився Кадфі Мохаммед. Ймовірно, не вистачило йому везіння. Але до фінального свистка в одній з контратак підопічні Ігора Йовічевіча дещо заспокоїли себе та трибуни. Кожанов вивів віч-на-віч Ігоря Худобяка, який цю можливість не втратив – 3:1. На завершальні хвилини сил у гостей не вистачили, і після влучного добивання Дмитром Кльоцом встановився аналогічний результат до того, як ці ж суперники зіграли у минулому сезоні на «Україні». А наостанок гості залишились удев’ятьох, адже другий «гірчичник» заробив Матяж.

«Олександрія» – «Металіст» – 2:0

Поєдинок в Олександрії був під загрозою зриву, адже гравці «Металіста» тривалий час не погоджувались виходити на поле. Зрештою, аргументи на користь футболу були знайдені, але час початку був зсунутий на півгодини. Тим не менше, гості постали в оптимальному складі, за винятком Кирила Ковальчука. Олександрійці, певно, дещо перегоріли від невизначеності, чи доведеться їм грати. Тому територіально у першому таймі більш помітними були харків’яни, однак без гідного завершення, хоча Артем Бєсєдін кілька разів опинявся на зручних позиціях. Господарі краще розпоряджались власними атаками у тому сенсі, що небезпеки у володіннях Рустама Худжамова було трохи більше.

Втрачати очки у плани Володимира Шарана у такій ситуації ажніяк не входило, тому він у перерві розповів команді, як потрібно діяти. Зрештою, це позначилось на якості, проте переможний гол, який прийшов тепер досить швидко, став наслідком зовсім іншого. Грубо помилився Олексій Курілов, втративши м’яч на рівному місці. Цим по повній програмі скористався Віталій Пономар, який втік на побачення з голкіпером і пробив над ним – 1:0. У «Металіста» почав нагадувати про своє вміння завершувати командні зусилля Володимир Прийомов, була в нього підтримка і від партнерів, та один з них підвів гостей. Дмитро Льопа протягом однієї хвилини двічі сфолив на жовту картку, хоча поєдинок грубим зовсім не можна назвати, після чого склади суперників стали чисельно нерівними. Та інтрига не зникла до завершення зустрічі. Кілька разів «Олександрія» наближалась впритул до другого м’яча, проте рахунок не змінився, а Давід Таргамадзе (переважно саме він опинявся у ролі нападника) мусив хапатись за голову. Виправився він на останній компенсованій хвилині результативним пасом на Станіслава Мікіцея, який виграв позицію у Курілова – 2:0. Тож переможці закріпились на 8-му рядку, «Металіст» залишається 12-м.