Огляд спірних ігрових епізодів заключних матчів 1\4 фіналу серії плей-офф чемпіонату України з футзалу

12 квітня 22:30
Переглядів: 143
енергія сокіл тригубець

«Ураган» Івано-Франківськ –  «ХІТ» Київ (матч № 4) 

2 тайм, 30 хв.:

Після виконання гравцями «червоної» команди вільного удару з лінії штрафного майданчика суперників, м’яч відскочив від стійки воріт (у поле) і потрапив з боку спини у плече гравцеві команди «синіх», який притиснувши руку до грудей стояв у «стінці» (притиснувши свої руки до тіла у так зване «захисне» положення - щоб жодним чином НЕ порушити Правила гри…). М’яч відскочив до гравця № 7 «червоних», який знову наніс сильний удар по воротах, після якого м’яч потрапивспочатку у стегно захиснику № 8 «синіх», а від нього зрикошетив у сідницю гравцеві № 29 команди «синіх», внаслідок чого «погашений» впав на паркет і  був вибитий захисниками за межі майданчика. Тому, арбітри, які займали оптимально вдалу позицію для правильної оцінки цього динамічного епізоду, не маючи підстав для зупинки гри – правильно прийняли рішення щодо її продовження.

«Ураган» Івано-Франківськ –  «ХІТ» Київ (матч № 3) 

2 тайм, 31 хв.: 

Нападник № 27 у синій футболці заволодів м’ячем і на високій швидкості увійшов у штрафний майданчик команди суперника, де намагався нанести прицільного удару по воротах. Йому завадив захисник № 10 команди «червоних», який здійснив затримку суперника (рукою потягнув за футболку) у власному штрафному майданчику…

На жаль, брак концентрації арбітра та можливо не зовсім вдале розташування у цьому динамічному епізоді не дозволили йому зафіксувати порушення Правила 12 і призначити 6-ти метровий удар та застосувати до порушника відповідні дисциплінарні санкції.

«Енергія» Львів – «Сокіл» Хмельницький (матч № 4)  

2 тайм додаткового часу, 50 хв.:

Гравець № 10 у малиновій формі наніс удар по воротах суперника, який «перервав»  рукою гравець № 4 у білій футболці (здійснивши спочатку усвідомлений рух на перехоплення м’яча, при цьому відводячи праву руку широко в бік, а вже потім намагався її прибрати). Після цього м’яч потрапив до «5-го» номера команди «малинових», який знаходився у позиції «віч на віч» з воротарем команди «білих» і мав усі можливості для реалізації даної атаки команди «малинових».

Зрозуміло, що зупинка гри за порушення Правила 12 могла б бути на користь команді порушника….

Однак, арбітрам у подібних ситуаціях, слід використати метод «дивись і чекай», після чого обов’язковим жестом показати ПРИНЦИП ПЕРЕВАГИ і зафіксувати накопичене порушення після виходу м’яча з гри та за потреби застосувати відповідні дисциплінарні санкції.

Комітет арбітражу АФУ

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: