Оксана Яковлєва: "Хочеться тримати зброю в руках частіше"

25 липня 15:50
Переглядів: 300
yakovleva

Керівництво федерації біатлону надумало провести змагання серед зіркових ветеранів

Чемпіонат України з літнього біатлону серед зірок, які закінчили кар'єру останніми роками, має відбутися у Тисовці.

Валентина Цербе, Лілія Єфремова, Оксана Яковлєва, Олена Петрова, Ніна Лемеш... Ще зовсім, недавно ці прізвища можна було почути дуже часто. Саме ці спортсменки кували світову славу українського біатлону. Щоб згадати про славні часи, федерація хоче зібрати їх разом на змаганнях. Всі витрати, звісно, коштом федерації.

Як сприйняли ветерани таку ініціативу і чи готові відгукнутися? Про це "Експрес" поговорив з екс-чемпіонкою Європи і багаторазовою призеркою чемпіонатів світу та етапів Кубка світу Оксаною Яковлєвою.

— Не знаю, наскільки серйозними будуть змагання, бо, скажімо, Оксана Хвостенко не приїде — вона недавно народила дитину, — каже Оксана Яковлєва. — Але загалом ідея чудова, я не проти знову поринути в атмосферу змагань. Згадати, як то кажуть, молодість. (Усміхається).

— За своєю командою скучили?
— Та ми інколи перетинаємось. Не можна сказати, що за два роки, які я поза спортом, ми ніколи не бачились. От нещодавно відбувся офіційний захід, де підбивали підсумки минулого сезону, там були як нинішні спортсмени, так і колишні.

— Спортивну форму підтримуєте?
— Ні, закинула тренування зовсім.

— Чому?
— Ну, взимку я ще на лижах катаюсь, ходжу в басейн. Але так щоб серйозно займатись чи тренуватися — то ні. Інколи для настрою роблю зарядку. Раз на тиждень. (Усміхається).

— Ви були найвлучніші у команді. Невже не прикипіли до зброї? Невже не хочеться постріляти?
— Якось взимку я попросила тренерів на стрільбищі дозволу постріляти. І тут почалося: "Не можемо, мало набоїв, самим не вистачає"... Але п'ять штук дали. У Суми приїхав на збори мій перший тренер, то піду ще до нього — попрошуся постріляти. Може, не відмовить. Зрозуміло, що хочеться тримати зброю в руках частіше. Але...

— Працюєте у спортивній сфері?
— Ні. Я наразі ніде не працюю.

— Чи підтримуєте стосунки з іншими біатлоністками, з якими разом змагалися?
— Інколи спілкуюся з Танею Водоп'яновою, Лілею Єфремовою, Оксаною Хвостенко. З Оленою Петровою взагалі живемо поруч, але бачимось нечасто. Ми інколи листуємось, розпитуємо, як справи... А щоб дружили і бачились постійно, то ні.

СПИСОК СПОРТСМЕНІВ, ЯКИХ ХОЧУТЬ БАЧИТИ НА ЗМАГАННЯХ:
Валентина Цербе-Несіна, Олена Петрова, Тетяна Водоп'янова, Ніна Лемеш, Оксана Яковлєва, Лілія Вайгіна-Єфремова, Оксана Хвостенко, Ірина Меркушина, Руслан Лисенко, В'ячеслав Деркач.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: