Олег Дулуб: "Гладкий і Бланко-Лещук абсолютно різні за рівнем виконавської майстерності"

13 квітня 18:24
Переглядів: 321
Дулуб

Одними з головних порушників спокою у весняній частині чемпіонату стали «Карпати», головний тренер яких відверто поговорив з кореспондентом. 

Нинішньої весни «Карпати» набрали більше очок, ніж за більш довгу осінню частину сезону. З чим пов'язані настільки разючі зміни на краще? 

- Тут цілий комплекс факторів. По-перше, до нас прийшли нові футболісти. По-друге, у гравців нарешті з'явився час на притирання, якого бракувало восени. 

А ще - ми провели низку контрольних матчів, дозволили моїм підопічним зігратися, а мені - краще їх пізнати. 

Процес входження нового наставника в колектив дуже важливий - як і вміння знайти спільну мову з футболістами. Багато залежить від того, наскільки тренер здатний переконати гравців у правильності обраного напрямку. Якщо переконає - це половина справи. 

Побутує думка, що успіх команди безпосередньо пов'язаний з продуктивністю зимових зборів... 

- Успіх - теж комплекс причин, пов'язаних не тільки зі зборами, в ході яких закладається фундамент фізичної готовності. Це добре, коли у тренера є час випробувати різні моделі гри і зрозуміти, наскільки вони застосовні до наявних виконавців. Однак набагато більше значення має синхронізація нашої роботи - від президента і директора клубу до головного тренера, його штабу, гравців і обслуговуючого персоналу. 

У цьому чемпіонаті «Карпати» двічі зустрічалися з рішуче непридатними до гри полями. У грудні з цієї причини не відбувся матч з «Олімпіком» у Сумах, а в кінці лютого - вашій команді довелося грати з «Чорноморцем» на майже лисому газоні стадіону в Одесі. Чи Не цим пояснюється єдина в нинішньому році поразка? 

- Уточню: ми були в такій ситуації не двічі, а тричі! Перенесений з грудня матч з «Олімпіком», який відбувся пізніше в Черкасах - з тієї ж опери. А що стосується одеського поєдинку, то програш в ньому я б з полем не пов'язував. 

На зборах у Туреччині ми працювали на хорошої якості газонах, проводячи гідні спаринги. При цьому ми навіть просили господарів їх спеціально поливати, щоб м'яч швидко «ходив». В Одесі ж хід гри був загальмований. Але як би там не було, обидві команди опинилися в рівних умовах. «Чорноморцю» допоміг фактор свого поля і «стандарт», після якого був забитий м'яч. 

Не було думки відмовитися від проведення гри на газоні сумнівної якості? 

- (Сміється). Немає. Якщо керівний орган українського футболу прийняв рішення грати - значить, будемо грати. Інша справа - поле, яке було в Сумах і де ми повинні були грати той самий матч з «Олімпіком». Зізнатися, таких полів я ще не бачив. Те ж саме можу сказати про газоні в Черкасах. Це футбольні поля з минулого. Але нічого - зіграли! 

У вас в Білорусі з подібним доводилося стикатися? 

- Ні-ні! Це в принципі неможливо. Якщо б у білоруському футболі гостям довелося зіткнутися з такими полями, господарям відразу зарахували б технічну поразку. Але у мене на батьківщині простіше - там є штучні поля з підігрівом. Якщо виникне форс-мажор - таке поле можна орендувати. 

Нічия в матчі з «Дніпром» вас більше порадувала або засмутила? 

- Я так скажу: в нашому виконанні мені цей матч за сюжетом не сподобався. Від своїх футболістів по частині ігрової пристрасті я очікував більшого. Адже все для цього було: домашня гра, майже п'ять тисяч глядачів. І тим не менше - в цьому поєдинку ми, швидше, здобули очко, ніж втратили два. Все вирішила індивідуальна майстерність Худоб'яка. 

Чи не здається вам, що після перемоги над «Сталлю», злий жарт зіграла недооцінка суперника? 

- Ні. Адже Я завжди оцінюю футболістів протягом тижневого циклу. Мене вразило, що протягом тижня команда непогано виглядала. Вона була заряджена на боротьбу. А те, що сталося в результаті, пов'язано з цілим комплексом причин. Але ми розбираємося, аналізуємо. Це вже наша внутрішня кухня. 

Безпрограшна серія «Карпат» на психологічному стані футболістів позначилася? 

- Хлопці працюють як і раніше. Те ж можу сказати і про їхнє ставлення до тренувань, теоретичних занять, ігор. Якби не ваше запитання, я про цю серії і не задумався б. Ми долаємо дистанцію від матчу до матчу, набираємо очки з туру в тур. Живемо звичайної футбольним життям. 

Наскільки рівноцінної виявилася заміна Густаво Бланко-Лещука на Олександра Гладкого? 

- Я не прихильник порівнювати футболістів або команди з різних ліг. Потрібно розуміти, що Гладкий - це Гладкий, а Бланко-Лещук - це Бланко-Лещук. Вони абсолютно різні за рівнем виконавської майстерності. У кожного є свої плюси і свої мінуси. Так, ми знайшли гідну заміну аргентинцю. На два місяці. А що буде далі - покаже час. 

Чи не бентежить вас, що в нинішньому чемпіонаті Артем Філімонов отримав 12 жовтих карток? 

- У «Карпатах» він поки лише одну заробив, решта - з минулого періоду. Треба враховувати, що стиль гри у нас з одеситами різні. Восени «Чорноморець» був сильний внутрішньою дисципліною і командним духом, а Філімонов вважався в команді одним з провідних футболістів. 

А що стосується жовтих карток, то вони, можливо, і гравцям потрібні. Чому в хокеї є тафгаї, а у футболі їх бути не може? 

Штрафні санкції за необов'язковий «гірчичник» в клубі передбачені? 

- Думаю, що так. 

Останнім часом багато команд стали переходити на схему з трьома центральними захисниками. Як вам ця тактика? 

- (Посміхається). Ми її використовували одними з перших. Це було ще в осінньому відрізку чемпіонату, коли з'явилися кадрові проблеми. Життя змусило перейти на гру в три захисники. Така тенденція сучасного футболу. Час показав, що багато клубів і збірних стали використовувати таку схему гри. Навіть голландці. 

Такого від них ніхто не очікував. До чемпіонату світу вони награвали чотири захисника, а почали грати в три. І пробилися далеко - аж до півфіналу. В еволюції тактик, впевнений, ми побачимо ще багато нового. 

Ви вже освоїлися в українському футболі? 

- До кінця ще ні. 

А у Львові? 

- Це дуже гарне місто! Якщо порівнювати Львів осінньо-зимового періоду з весняним, то зараз він особливо гарний. Напередодні був вихідний, і в мене з'явилася можливість прогулятися. Дуже сподобалося - все цвіте! 

Колись вам тут доводилося бувати? 

- Одного разу. Було це, здається, в 1989 році, коли я грав за КІМ з Вітебська. З ним ми приїжджали на гру з «Карпатами». 

Про тренера, який працював у цій команді Олега Кононова від львівських любителів футболу чули? 

- Так! Зустрічаючись з уболівальниками, переконався, що вони про нього дуже хорошої думки. 

Що нового встигли почерпнути для себе за час роботи в Україні? 

- Мені сподобався рівень чемпіонату і ставлення до нього в цілому. Це спостерігається у всьому: і у висвітленні засобами масової інформації, і у відносинах між тренерами команд. Перед грою колега може побажати тобі успіху 

Люди розуміють, що ми робимо спільну справу, їмо один хліб. Сподобалося якість полів на великих аренах, різноманітність учасників чемпіонату. Немає такого, щоб одна команда була схожа на іншу. Всі різні, у кожного свій стиль. Ось і доводиться знаходити до кожного свій підхід... 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: