Олег Дулуб – п’ятий тренер-іноземець "Карпат"

07 жовтня 15:00
Переглядів: 233
Дулуб

Білорус Олег Дулуб, очоливши «Карпати» став п’ятим іноземцем, який буде керувати командою. Цікаво, що три з п’яти тренерів були білорусами.

Першим іноземцем, який очолював «зелено-білих», став серб Іван Голац. Тоді Димінський теж робив ставку на молодь. Ось як про своє запрошення в команду згадує сам Голац: «Уперше я зустрівся з почесним президентом Петром Димінським у Мілані. У мене були певні відомості про український клуб, але після розмови з Петром Петровичем зрозумів, що «Карпати» мають серйозні амбіції. Він розповів мені, що львів’яни роблять ставку на молодь. Для мене це був добрий знак – я не боявся працювати з молодими виконавцями, бо й у своїх попередніх клубах намагався підпускати молодь до основи. Це хороший шанс для хлопців проявити себе й мати можливість отримати неоціненний досвід.».

Сербський наставник дуже добре розпочав свою роботу, але згодом команда почала розвалюватись. В сезоні 2002/03 він очолював команду в 15 матчах чемпіонату та зміг фінішувати з нею на сьомому місці, а ось невдалий старт у новому сезоні і виліт в 1/32 Кубка України призвели до його відставки. Всього провів з командою 21 матч. Ось як Голац згадує свої враження про команду: «До Львова я запросив білоруса Олексія Сучкова. Це дуже талановитий футболіст, він був одним із найкращих у своїй країні разом із братами Глєбами. Дуже добре проявив себе польський воротар Мацей Налєпа. Прекрасний сезон видав досвідчений Геннадій Хроль, добре зарекомендував себе хорват Єрко Мікуліч. Величезну роль у колективі відігравав Сергій Мізін. Сергій Ковальчук був дуже спокійним хлопцем. Таким, як і Джордж Бест. Він був справжнім професіоналом, дуже дисциплінованим, неймовірно талановитим. Мені здається, що Сергій міг закріпитися в будь-якій команді Європи. У нас була неймовірна команда!».  

Саме Іван Голац запросив в команду гравця Ігора Йовічевіча, який пізніше працівником клубу, а потім тренером молодіжних команд і головної дружини.

Наступний тренер іноземець появився у Львові через п’ять років. Ним став білорус Олег Кононов з яким пов’язані найбільші успіхи команди після повернення «зелено-білих» до еліти українського футболу.  На посаді головного тренера «Карпат» Кононов провів 126 офіційних матчів: 103 у чемпіонаті України (36 перемог, 34 нічиї, 33 поразки, різниця м’ячів 128-126); 7 у Кубку України (4 перемоги, 3 поразки, 15-6); 16 у Лізі Європи (6 перемог, 4 нічиї, 6 поразок, 21-22). 

Двічі очолював команду білорус Павло Кучеров, спершу після відставки Олега Кононова, але не виправдав довіри керівництва і був звільнений після семи турів чемпіонату, а через пів року встиг зіграти з нею тільки три матчі в яких «зелено-білі» здобули 1 очко і зазнали двох поразок із загальним рахунком 2:8.

Багато надій покладали у Львові на болгарина Ніколая Костова і хорвата Ігора Йовічевіча. Перший пропрацював з командою протягом 24 матчів (7 перемог, 4 нічиї, 13 поразок, різниця м'ячів – 29:35) чемпіонату не зміг підняти її із нижньої частини таблиці. В Кубку України «зелено-білі» змогли пробитись до чвертьфіналу. Другий керував командою з 18 червня 2014 до 31 грудня 2015 року. Під його керівництво команда зайняла 13 місце (з 14 команд) у сезоні 2014/15 та керував командою у 16 матчах наступного чемпіонату. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: