Олег Гончарук: "Необхідно сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів"

24 грудня 16:45
Переглядів: 462
Гончарук

Губернатор Івано-Франківської області Олег Гончарук розказав про своє захоплення спортом, про проблеми галузі, а також найближчі плани щодо розвитку спорту на Прикарпатті.

- Олеже Романовичу, що загалом для вас спорт?

Для мене спорт – це, в першу чергу, здоровий спосіб життя. Це азарт змагання, запал боротьби, а також емоції вболівальника.

- З чого почалося ваше захоплення спортом?

- Цим завдячую своєму батьку. Ще змалку, коли ми жили в Калуші, він за першої ж нагоди у вихідні возив мене до спортзалу "Будівельник". А далі, ще з першого класу, я займався і плаванням, і боротьбою, і навіть трохи ходив на бокс. Ну і баскетбол звичайно! Це були найпопулярніші види спорту в нашому місті. Зараз люблю вийти вранці на пробіжку, поплавати.

- Як вам вдається поєднувати роботу і спорт?

- Можливо, скажу банальність, але спорт допомагає людині жити. Бути здоровим фізично і духовно. Тому я не тільки займаюся спортом, але й раджу це робити підлеглим, друзям та й усім іншим.

- Як щодо шкідливих звичок?

Знаєте, у молодості, попри спорт, я все ж дозволяв собі спробувати і цигарку, і спиртне. Але, на щастя, швидко зрозумів, що це не моє. Тепер зрідка на свята чи з друзями можу собі дозволити чарку-другу. Але не більше.

- У сім’ї поділяють ваше захоплення спортом?

- Дружина і донька – це моя опора в житті. Вони завжди мене підтримують і допомагають. Це дві найдорожчі людини. Щодо спорту, то вони також дотримуються здорового способу життя. Влітку, наприклад, плаваємо, щозими – їздимо в гори, катаємося на лижах.

- Як, на вашу думку, заохотити людей, особливо в сьогоднішніх умовах, до занять спортом?

- Найперше – пропагувати спорт, фізкультуру та здоровий спосіб життя на всіх можливих і неможливих рівнях. По-друге, облаштувати спортивні майданчики, бігові доріжки – створити належну матеріально-технічну базу. Слід продемонструвати, що конкретно ми підтримуємо, які умови для цього вже створені. Окрім того, якщо ми говоримо про популяризацію спорту, то слід подбати і про вчителів фізвиховання, викладачів, спортивних тренерів. Дати їм необхідний статус, забезпечити належними умовами праці, достойною винагородою.

- Сьогодні Івано-Франківська область чи не єдина в Україні, що не має професійної футбольної команди. Стадіон який не який є. Потенціал є. А футболу немає?

- Як і будь-якому вболівальнику, мені прикро, що в області не залишилося жодного професійного клубу. Хоча добре пам’ятаю, коли лиш у Другій лізі Франківщину представляли з півдесятка команд. Не кажу вже про вищолігове "Прикарпаття". Ми маємо яскраву історію, певні досягнення, справді класних футболістів, яких добре знали не лише в Україні, а й у всій Європі. Тому, безумовно, футбол необхідно відроджувати. Найперше, починаючи з дитячо-юнацького. Потім – визначити підхід до функціонування професійної команди, реально зважити сили, оцінити можливості, в тому числі й фінансові. Якщо правильно, системно підходити, то спільними зусиллями можна домогтися поставлених цілей.

- А ви як голова ОДА готові допомагати футболу на Прикарпатті?

- Звичайно готовий, і не лише футболу. У пріоритетах у мене немає якогось конкретного виду спорту. Переконаний, що маємо культивувати абсолютно всі види, для яких на Прикарпатті є необхідні можливості розвитку. Що ж до футболу, то не секрет, що на сьогодні це наймасовіший вид спорту не лише в області, але й в Україні. Розуміючи це, як голова обласної державної адміністрації, безумовно, сприятиму його розвитку.

- З ким із відомих на Прикарпатті людей спорту підтримуєте дружні стосунки?

- У мене хороші дружні стосунки з багатьма місцевими спортсменами, тренерами, спортивними функціонерами, але якщо виокремлювати когось одного, то це однозначно Роман Ярославович Вірастюк. Це людина, все життя якої є прикладом вірного служіння спорту і своїй державі.

- Якось готові сприяти футзальному "Урагану" та баскетбольній "Говерлі" – найсильнішим наразі спортивним командам регіону?

- Хотів би підкреслити, що на сьогоднішній день я є головою обласної державної адміністрації. А ті ж "Ураган" та "Говерла" – абсолютно комерційні структури. Але я є їх прихильником і вболівальником. З радістю, коли випадає нагода, відвідую матчі цих команд. Якщо виникне потреба, то завжди готовий підставити плече. А от щодо перспектив, то як і в будь-якій комерційній справі, тут чимало залежить від капіталовкладень. І якщо власники тієї ж "Говерли" знаходяться за межами області, то "Ураган" сьогодні тримається винятково на ентузіазмі Олександра Олександровича Бубена. Гадаю, наші місцеві підприємці могли б підтримати ініціативу й допомогти у розвитку клубу, його академії.

- За які команди ви вболіваєте?

- Залежно від виду спорту. Звісно, у футзалі – це "Ураган", у баскетболі – "Говерла". Що ж стосується футболу, то як і більшість вболівальників в Україні, підтримую київське "Динамо", львівські "Карпати". Ну і, звичайно, за наші місцеві команди. У дитинстві вболівав за калуський "Хімік", ходив з батьком на матчі.

- Віддаєте перевагу вболіванню за телеекраном чи безпосередньо на трибуні?

- Свого часу разом зі своїм другом Олександром Кенізом мені довелося побувати на матчах провідних європейських чемпіонатів. Був на "Манчестер Юнайтед" – "Арсенал" і на матчі "Барселона" – "Реал"… Це дербі всесвітнього масштабу! Пощастило побувати на етапах "Формули-1". Звичайно, спостерігати за подіями вживу, з емоціями трибун – це неможливо порівняти із переглядом по телевізору. Разом з тим, з огляду на сьогоднішню зайнятість, вболівати залишається хіба що перед телевізором, і то не завжди. Але, як і казав, при нагоді із задоволенням ходжу в манеж Коледжу фізвиховання, щоби підтримати наші місцеві команди.

- Які плани стосовно розвитку спорту в нового очільника області на найближчий час?

- Передусім сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів, які зможуть ефективно управляти спортивною галуззю. І тоді, переконаний, результат буде.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: