Олег ШАНДРА: "Перемагали завдяки злагодженому колективу"

23 лютого 17:50
Переглядів: 177
Олег ШАНДРА

Цьогорічний сезон юнацьких команд Прем’єр-ліги області ознаменувався звитягою дебютантів турніру ФК «Лапаївка», якому вдалося з першої спроби зробити «золотий дубль» - золоті нагороди чемпіонату покласти у кубкову чашу.

Тож не дивно, що саме одразу декілька гравців кращого юнацького клубу Львівщини за підсумками сезону були відмічені спеціалістами та отримали індивідуальні нагороди Федерації футболу Львівської області. Серед них і капітан ФК «Лапаївка» Олег ШАНДРА, якого було названо кращим гравцем сезону. Тож сьогодні цей перспективний напівоборонець гість нашого тижневика.

- Олеже, розкажи про свої перші кроки у футболі?

- Народився я в селі Лапаївка, футбол захопився з раннього дитинства. У 12 років почав займатись в команді «Галичина» Львів, де моїм тренером був Василь Петрович Сологуб. У 2012 році з «Галичини» мене взяли у ФК «Карпати» Львів, де мене тренували Олег Іванович Бойчишин та Любомир Євгенович Вовчук.

- Що запам’яталося з тих часів?

- Найпам’янішим напевне був виступ на турнірі «Легенди «Спартака», де мене визнали найкращим напівоборонцем. А на командному рівні було багато здобутків, адже доводилося приймати участь та здобувати перемоги та призові місця у багатьох турнірах. У пам’яті, зокрема, відклався виступ за ФК «Карпати» на турнірі у Тернополі, де ми посіли перше місце, а особисто для мене це був дебют за «Карпати».

- Як до твого захоплення футболом поставилися батьки?

- Батьки добре відносились до мого захоплення футболом, постійно підтримували, водили на тренування, відвідували поєдинки та переживали за мене. 

- Пригадай коли відбувся твій дебют у колективі рідного села?

- За ФК «Лапаївка» виступав ще коли навчався у СДЮШОР «Карпати», а команда виступала у другій обласній лізі, щоправда, робив це лише у міжсезоння ДЮФЛ України, де виступали «Карпати». Також під час літніх канікул, коли гостював у своєї бабці, то виходив на поле за команду села Годвишня у першій лізі першості Городоцького району. Після завершення навчання у СДЮШОР «Карпати» побував на зборі U-19 «Карпат», однак невдалося закріпитися у складі і я повернувся до ФК «Лапаївка», де під керівництвом Руслана Миколайовича Маланія виступаю і до цього часу.

- Чому на твою думку тобі невдалося залишитися у структурі ФК «Карпати» Львів?

- Під час зборів намагався показати себе з найкращого боку, однак не склалося. Тренери зробили ставку на інших хлопців.

- Яким видався сезон 2014 року для ФК «Лапаївка» та для тебе особисто? Наскільки важким був шлях до подвійного тріумфу?

- Цей футбольний рік, як для мене, так і для нашої команди був дуже хорошим. Cезон видався доволі напруженим, адже нам не вдався старт і після двох перших турів ми набрали лише одне очко, проте надалі все складалось для нас якнайкраще і в підсумку ми випередили всіх конкурентів і здобули чемпіонське звання. Кубковий турнір теж виявився одним із найващих, у яких мені довелося брати участь. Шлях до фіналу був важким, практично кожна гра була вкрай напруженою, бо могла стати останньою. Дійшовши до фіналу у нас був подвій запал, так як у чемпіонаті ми двічі поступились ФК «Миколаїв», тому дуже хотілось перемогти принципового суперника. Вирішальна гра видалася дуже важкою, ніхто з команд не хотів поступатися та фортуна цього дня була на нашій стороні. І цей фінальний поєдинок напевно і став для мене найпам'я тнішим у 2014 році.

- Завдяки яким чинникам ФК «Лапаївка» вдалося тріумфувати?

- На мою думку успішно закінчили сезон завдяки злагодженому колективу та наполегливій праці.

- Кого із партнерів можеш відмітити як лідерів колективу?

- Старалися демонструвати свої найкращі якості та повністю віддавали свої сили для здобуття перемог усі хлопці. А як лідерів команди на футбольному полі можу виділити трьох гравців – це Юрій Музика, Володимир Дідух та Микола Якимець.

- Під завісу сезону тобі довелося дебютувати за дорослий склад ФК «Лапаївка». Чи помітив різницю між юнацьким і дорослим футболом?

- Звичайно, що різниця між грою юнацьких і дорослих складів вагома. У дорослому футболі більші швидкості, прийняття того чи іншого ігрового рішення повинне бути швидшим, більше боротьби на футбольному полі. Але думаю, що якщо належно працювати, то все буде добре і я та мої партнери по юнацькому складу влиємося у дорослий склад.

- Футбол у виконанні яких команд тобі подобається?

- Моя улюблена команда «Реал» Мадрид. А серед гравців найбільше захоплююся діями італійця Андреа Пірло. Цей гравець мій кумир.

- Як проводиш вільний час, які маєш захоплення крім футболу?

- Навчаюсь у Львіському Державному Університеті Фізичної Культури. Вільний час проводжу з родиною або з друзями. Полюбляю грати настільний теніс та волейбол.

- Яких футбольних вершин хотів би досягнути?

- Думаю, що кожному, хто грає футбол, хотілося б спробувати свої сили у команді майстрів. Маю сподівання, що своєю грою зацікавлю представників лігових команд і матиму змогу поїхати кудись на перегляд. Але це плани на майбутнє. А зараз всі мої помисли пов’язані лише з рідним ФК «Лапаївка».

- Дякую, Олеже, за розмову та бажаю тобі подібних тріумфів вже у дорослому футболі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: