Олег Волосянко: "Більшість невдач - через брак належного фінансування"

01 січня 23:47
Переглядів: 222
Микола Волосянко

Наприкінці кожного сезону обласна федерація футболу урочисто відзначає його завершення.

Такий церемоніал цього разу проходив в обласній філармонії. Урочисті промови, багато побажань, а відтак — нагородження: медалями, кубками, пам’ятними призами, грамотами. Цих усіх почестей удостоїлися призери чемпіонату і першості області серед дорослих і юнаків, володарі Кубка і Суперкубка області, найкращі бомбардири, тренери, арбітри, меценати, футзальні призери, футбольні жіночі команди  і т. д. Дай Боже, аби так було і в наступному футбольному сезоні. Що собою являв сезон-2014 — розмова з відповідальним секретарем обласної федерації футболу, секретарем комітету з проведення змагань Олегом Волосянком.

- Пане Олеже, нинішній чемпіонат і першість області з футболу в двох лігах, мабуть, були найважчими щодо їх проведення. Зокрема це стосується першої ліги, адже тут кількість команд скоротилася до одинадцяти (а по ходу чемпіонату і взагалі до десяти) порівняно з минулим сезоном, де грало їх 13. Чому так сталося, і як це вплинуло на хід чемпіонату?

— Справді, порівняно з минулим сезоном кількість команд загалом в обласних змаганнях скоротилася: із 29 команд у сезоні 2013 року (13 — у першій лізі та 16 — у другій) до  26 команд — цьому році (11 — у першій лізі та 15 — у другій). Однак зменшення кількості команд аж ніяк не означає зниження рівня гри самих команд — учасниць чемпіонату та першості. Швидше навіть навпаки: якість гри зросла. Щодо причин, через які кількість зменшилась, то, думаю, для всіх вони очевидні. Маю на увазі складну економічну і насамперед політичну ситуацію в державі. В умовах, коли ми фактично перебуваємо у стані війни, ті десять команд у першій лізі та 15 — у другій, які завершили сезон, — це оптимальний варіант на нинішній момент. і, безперечно, хочу подякувати абсолютно всім, хто доклав максимум зусиль для того, щоб обласний футбол все-таки був представлений у містах і районах Прикарпаття. І, звісно ж, передусім — меценатам і людям, які всіляко допомагали своїм улюбленцям. Як скорочення команд вплинуло на хід проведення змагань? Направду ми зіткнулись із труднощами стосовно їх забезпечення  достатньою кількістю матчів. Цю проблему частково вдалося розв’язати завдяки тому, що нинішнього сезону геть усі стадії розіграшу Кубка області (крім фіналу) складались із двоматчевих дуелей, а не тільки поєдинків 1/2 фіналу. Ще одним нововведенням можна вважати те, що більшість матчів була зіграна у неділю, посеред тижня фактично їх не було. Це стосується як чемпіонату, так і першості області.

- Якщо порівнювати минулу та теперішню підсумкові турнірні таблиці, то помітимо зміни серед трійки призерів: чемпіони області — коломийські «Карпати» скотилися на четверте місце, а їх місце з великим очковим відривом посіли «Карпати» з Брошнева-Осади, замість втраченого богородчанського «Газовика» другими бачимо новачка обласного футболу — ФК «Перегінське», а тлумацьке «Придністров’я» покинуло п’яту позицію і перебралося на третю. Чим це можна пояснити і як ви оцінюєте виступи названих команд?

— Оцінку виступів кожного з учасників чемпіонату дати не можу, нехай це роблять вболівальники команд. Можу лишень сказати, що зміни в підсумковій турнірній таблиці, порівняно з минулим сезоном, — річ передбачувана й прогнозована. Зокрема, брошнівські «Карпати» йшли до свого чемпіонства ось уже кілька сезонів поспіль, демонструючи високу якість гри та стабільність результатів. Колектив добре укомплектований і збалансований, цьогорічний чемпіонський склад награвався дуже довго, тому такий успіх цілком заслужений. У зв’язку із тим, що торішній срібний призер «Газовик» з Богородчан припинив існування, відповідно в інших команд з’явились хороші шанси зайняти його місце. Чим і скористалися футболісти із Перегінська. Незважаючи на те, що вони новачки змагань у нашому елітному дивізіоні, в команді були висококваліфіковані гравці, за плечима яких — матчі на професіональному рівні. Це великою мірою і забезпечило успіх представникам Рожнятівщини. Помітний прогрес, порівняно з минулим сезоном, і в тлумацького «Придністров’я». Команда під орудою молодого тренера Богдана Павлюка показує змістовний футбол, чим і заслужила бронзові медалі чемпіонату. Щодо коломийських «Карпат», то в останні сезони це, мабуть, один з найстабільніших клубів чемпіонату, котрому приділяє увагу міська влада.
Юнаки змагалися теж цікаво

- Решта команд нічим приємним не здивувала. Вони завжди перебувають або в середняках, або в аутсайдерах, де борюкаються за виживання. Що їм заважає боротися за вищі турнірні місця?

— Не зовсім з вами погоджуюсь, оскільки навіть у ході цього чемпіонату було чимало цікавих поєдинків між командами із цілковито різних полюсів турнірної таблиці, що свідчить про вирівнювання футболу на обласному рівні. А які причини завадили тим чи іншим командам зайняти місця у верхній турнірній таблиці, мені відповісти важко. Можу лише припустити, що здебільшого причини пов’язані із браком належного фінансування.

- Змін зазнала і друга ліга — і в плані її учасників, і в плані ігрового потенціалу...

— Склад учасників і справді зазнав незначних змін. На старт вийшло 14 колективів, а вже після кількох турів до них приєдналася «Чайка» із Вільхівців. Сама ж система розіграшу не зазнала істотних змін. Як і минулого сезону, команди змагалися в два етапи: на першому вони були поділені за територіальним принципом на дві групи — регіон «Північ»  (7 команд) і регіон «Південь» (8). На другому дорослі склади, які зайняли місця з першого по четверте, вели суперництво між собою з так званими «золотими» очками, здобутими на першому етапі. Клуби, які зайняли місця нижче п’ятого, зустрічалися в стикових матчах за 9 — 15 позиції. Згідно з підсумковими результатами переможцем першості стала самобутня команда «Карпати» з Болехова, «срібло» — у старожилів футболу — івано-франківського «Тепловика», який цього року через низку причин змушений був виступати саме в першості області, а не в чемпіонаті, а третіми  заслужено стали футболісти із ФК «Битків».

- Свої проблеми мали й юнацькі склади двох ліг. Чи задоволені ви їхніми виступами?


— Змагання серед юнацьких складів проходили не менш цікаво, ніж серед дорослих. Єдине, на що справді хотілось би звернути увагу керівників футбольних клубів, — щоб не обділяли увагою юнаків. Візьмімо хоча б ту ж радіофікацію матчів. Такі нібито для них дрібниці мають велике значення. Стосовно місць у турнірній таблиці, то в першій лізі своїх вболівальників потішили знову ж таки брошнівські «Карпати», друга сходинка — у вихованців дитячо-юнацького футбольного клубу «Ніка-05», які виступали під прапорами команди «Ніка-Івано-Франківськ», а бронзовими призерами стали представники ФК «Покуття-Євромодуль» із Снятина. У змаганнях юнацьких складів другої ліги перемогу здобули футболісти івано-франківського «Тепловика», другою була бурштинська «Енергія», а третіми, як і  серед дорослих, — гравці ФК «Битків».


Щороку напружено проходять і кубкові поєдинки. Що про них можете сказати?
— На старт другого за престижністю обласного турніру вийшло 28 команд, з них три колективи брали участь в змаганнях як володарі Кубка своїх районів: «Оскар» (Підгір’я, Богородчанщина), «Кремінь» (Пістинь, Косівщина) та «Колос» (Цінева, Рожнятівщина). Цікавою була боротьба на всіх етапах змагань: від попереднього і аж до фіналу. У вирішальному поєдинку, вже традиційно в День незалежності України, в Івано-Франківську на полі МЦС «Рух» зійшлися два представники Рожнятівщини — «Карпати» із Брошнева-Осади та ФК «Перегінське», які справедливо посіли і дві перші сходинки в підсумковій турнірній таблиці чемпіонату області. Перемогу здобули футболісти з Перегінська — 2:1.
Не всі проводили свої чемпіонати

- Наприкінці футбольного сезону розігрують Кубок чемпіонів міст і районів області. Цього року в ньому зголосилися брати участь десять команд. Щось із того вийшло?

— Почну з того, що обласна федерація футболу хотіла бачити всіх 19 чемпіонів міст і районів, але через різні причини тепер таких команд назбиралося лише десять. Через фінансову неспроможність відмовилися від участі у змаганнях чемпіони Коломийського та Долинського районів. Не брав участі в розіграші також і чемпіон Івано-Франківська. Деякі міські федерації області і взагалі цього року не проводили міських чемпіонатів, а окремі районні чемпіони, а саме: Верховинського та Рогатинського районів, були позбавлені права участі у турнірі через те, що їхні федерації не виконали вимог Федерації футболу України та іФФФ щодо реєстрації усіх футболістів — учасників районних змагань з футболу в єдиній інформаційній базі даних ФФУ.
Тож стартувало десять команд, поділених на три групи за територіальним принципом, оскільки регламентом змагань було передбачено, що матчі другого етапу (так званий «раунд плей-оф») повинні розпочинатися із поєдинків 1/4 фіналу, тому за їх підсумками в груповому турнірі до чвертьфінальної стадії потрапило вісім колективів. Через несприятливі погодні умови федерація змушена була перенести матчі всіх обласних змагань з футболу на кінець жовтня, що й зумовило те, що фінал відбувся аж 
7 грудня. Він викликав велику зацікавленість уболівальників, оскільки цей матч закривав футбольний сезон області. У фіналі зустрічалися чемпіони Рожнятівського та Богородчанського районів — «Колос» (Цінева) та «Оскар» (Підгір’я). Матч видався цікавим і динамічним. Завдяки швидкому голу перевагою володіли футболісти із Підгір’я, і уже в компенсований час другого тайму вони подвоїли рахунок і  стали володарями Кубка чемпіонів міст і районів області сезону-2014. Наразі дуже хотілося б цю команду наступного сезону бачити вже в обласних змаганнях з футболу.


- Які найбільші кричущі порушення було зафіксовано протягом проведення чемпіонату та першості області?

— Загалом особливо резонансних фактів порушень регламенту зафіксовано не було. Виняток становить хіба що гра дорослих складів між ФК «Перегінське» та тлумацьким «Придністров’ям», коли календарний матч було зупинено з вини обох сторін. Контрольно-дисциплінарний комітет федерації своїм рішенням зарахував технічні поразки обом командам. Натомість керівництво ФК «Перегінське» вважало таке рішення несправедливим, тому подало апеляцію до апеляційного комітету обласної федерації футболу, який своїм рішенням залишив чинним рішення КДК. Але й на цьому керівники володаря Кубка області не зупинилися і звернулися із відповідним листом до КДК ФФУ, однак і той повважав, що рішення органів нашого футбольного правосуддя повністю відповідає регламентові обласних змагань і дисциплінарному кодексові. Інших особливо скандальних історій не пригадую.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: